افتتاح شعبه‌ های مختلف آمازون

آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا دارای میلیون‌ها کالا می‌باشد و روزانه محصولات بسیاری را به سراسر دنیا ارسال می‌کند؛ ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان و ارسال این حجم کالا نیازمند نمایندگی‌هایی در سراسر دنیا نیز دارد. بر همین اساس افتتاح شعبه های مختلف آمازون در نقاط مختلف جهان امری ضروری به نظر می‌رسد تا خرید از آمازون را برای تمام کاربران اینترنت راحت‌تر سازد.

 

شعبه های آمازون

شرکت آمازون در مرکز شهر سیاتل قرار گرفته است اما دفاتری نیز در کشورهای دیگر دارد؛ نمونه ای از این کشورها به شرح زیر می‌باشند:

 • شعبه آمریکا آمازون
 • شعبه انگلیس آمازون
 • شعبه آلمان آمازون
 • شعبه کانادا آمازون
 • شعبه فرانسه آمازون
 • شعبه ایتالیا آمازون
 • شعبه اسپانیا آمازون
 • شعبه ایرلند آمازون
 • شعبه ژاپن آمازون
 • شعبه چین آمازون
 • شعبه ترکیه آمازون
 • و…

 

این شعبه های دارای آدرس‌های اینترنتی متفاوتی هستند؛ مثلا آمازون برای شعبه انگلیس خود از آدرس amazon.co.uk و برای شعبه آلمان خود از آدرس اینترنتی amazon.de استفاده می‌کند.

بنابراین اولین مورد برای خرید از آمازون انتخاب شعبه مورد نظر است، سپس با ایجاد حساب کاربری در سایت مورد نظر می‌توانید محصولات خود را از آن شعبه سفارش دهید.

شعبه ترکیه آمازون و رقیب جدی فروشگاه‌های آنلاین ایرانی

بسیاری از کاربران آسیایی علاقه دارند محصولات خود را به راحتی از آمازون دریافت کنند و در مدت زمان سریعتر آن را تحویل بگیرند؛ شعبه های آمازون در کشورهای چین، ژاپن و ترکیه بهترین گزینه برای این کاربران است. اما شعبه ترکیه آمازون نزدیکترین شعبه برای کاربران ایرانی است که از نگاه کارشناسان حوزه استارتاپ می‌تواند رقیب جدی برای فروشگاه‌های آنلاین ایرانی باشد.

شعب بدون صف آمازون

آمازون با افتتاح شعبه ای بدون صف و بدون فروشنده عصری جدید در فروشگاه‌های فیزیکی ایجاد کرده است؛ در این فروشگاه که در سیاتل آمریکا اولین شعبه آن ایجاد شده است، دیگر نیازی به صف ایستادن در پشت صندوق و پرداخت پول نقد ندارید بلکه در بدو ورود به این فروشگاه گوشی خود را در برابر دستگاهی قرار می‌دهید و برنامه amazon go بر روی تلفن همراه شما فعال می‌گردد؛ سپس زمانی که کالایی را برای خرید در سبد قرار می‌دهید هزینه آن به طور مستقیم با استفاده از برنامه موبایلی از کارت اعتباریتان که به حساب کاربری شما در سایت آمازون متصل است، کسر می‌شود. Amazon Go در مسیر هدف این شرکت یعنی سهولت خرید از آمازون ایجاد شده است و با اقبال بسیاری مواجه شده است.

آمازون قصد دارد در آینده‌ای نزدیک شعبه‌های دیگر amazon go را در شهرهای سان فرانسیسکو و شیکاگو افتتاح کند.

 

شعبه کتاب فروشی آمازون

آمازون در بدو تأسیس یک فروشگاه آنلاین کتاب با 20 محصول بود که با گسترش این فروشگاه تنوع محصولات این فروشگاه نیز به میلیون‌ها کالا رسید. اما شرکت آمازون با افتتاح شعبه های مختلف خود در کشورهای مختلف خرید از آمازون را بسیار راحت‌تر و سهم خود را بسیار بیشتر کرده است. در سالهای اخیر این شرکت به افتتاح شعبه های فیزیکی در شهرهای مختلف جهان نیز روی آورده است و یکی دیگر از این فروشگاه‌ها، کتاب فروشی آمازون است که اولین بار در خلیج سان فرانسیسکو آمریکا شروع به کار کرد و در سالهای اخیر شعبه های دیگری در سیاتل، کلمبیا، ماساچوست، نیوجرسی، کلرادو و… افتتاح کرده است.

شعب دیگر آمازون

شرکت آمازون فقط به شعبات فروشگاه‌های آنلاین و فیزیکی بسنده نکرده است و نمایندگی‌های شرکت خود را برای ارائه هر چه بهتر برای خرید از آمازون ایجاد کرده است؛ این شرکت در کشورهای آفریقای شمالی، انگلیس، کاستاریکا، کلمبیا و… نیز مرکز خدمات مشتریان خود را راه اندازی کرده است.

همچنین شرکت آمازون دارای انبارهایی در نقاط مختلف آمریکا مانند: آلاباما، آریزونا، کالیفرنیا، کلرادو، فلوریدا، جورجیا، ایلیونز، ایندیانا، کانزاس، کنتاکی، مریلند، میشیگان، نوادا، نیوجرسی، نیویورک، اوهایو و… و در کشورهای دیگری از جمله کانادا، مکزیک، انگلیس، اسکاتلند، ولز، فرانسه، آلمان، لهستان، ایتالیا، ژاپن، چین، هند، استرالیا و… می‌باشد.

خرید آسان و راحت از آمازون از طریق ایگرد 

امروزه به دلیل محدودیت‌هایی که در خرید از آمازون برای کاربران برخی کشورها مانند ایران وجود دارد، امکان خرید مستقیم از آنها را با مشکل مواجه کرده است و شاید تنها تعداد محدودی از کاربران بتوانند به راحتی و با داشتن حساب و کارت‌های ارزی از این سایت خرید کنند، ایگرد تمام این محدودیت‌ها را برای خرید از آمازون رفع کرده است و کاربران ایرانی نیز می‌توانند محصولات خود را از تمام شعبات آمازون سفارش دهند و پس از پرداخت وجه آن در مدت زمانی معین، محصول خود را درب منزل دریافت کنند.