با سه مزیت ویژه خرید از سایت eBay آشنا شوید

با سه مزیت ویژه خرید از سایت eBay آشنا شوید

چه تصوری از 1.5 بیلیون کالا دارید؟ این تعداد کالای تقریبی موجود در سایت ebay است، تنوع میلیونی و تخفیف‌های همیشگی به طوری که طبق آمار در بسیاری از خریدها به طور میانگین تا 37 درصد تخفیف برای فروشنده و خریدار وجود دارد از مزیت‌های خرید از ای بی است. Ebay توانسته با سیستم لجستیک خود هزینه‌های حمل نقل را بسیار کاهش دهد و مزیت‌های این فروشگاه اینترنتی برای فروشندگان سبب شده تا فروشنده‌های بسیاری در سی کشور مختلف به این سایت مراجعه کرده و تعداد کالاها و تنوع اقلام موجود را گسترش دهند که این مهم‌ترین عامل مراجعه چندباره خریداران به این سایت است. هر آنچه که می‌خواهید از سی کشور جهان بخرید. Ebay یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است. شرکت ebay که مالک سایت ebay.com است از سال 1995 شروع به کار کرده و کسب‌و‌کار خود را به طرز باورنکردنی رشد داده است تا نه تنها پیشگام در زمینه فروش و خرید اینترنتی بلکه در سال‌های اخیر یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های تجاری جهان نیز باشد.

ای‌بی eBay وب‌سایتی است که به مصرف‌کننده یا مشتری خدمات می‌دهد و در کنار آن خدماتی به فروشندگان نیز عرضه می‌کند. این سایت به مزایده یا حراج‌های خود معروف است و این استراتژی را برای جذب مشتری استفاده کرده است که بالاترین قیمت خودِ خریداران را ملاک فروش قرار دهد که به نفع مصرف‌کننده و فروشنده خواهد بود. همین حراج‌ها موجب محبوبیت این سایت نزد خریداران شده است.

1- مزیت رقابتی ebay پیشنهاد کمترین قیمت

تنوع کالا تنها مزیت سایت ebay نیست. این وب‌سایت بهترین پیشنهاد‌ها را به شما ارائه دهد، بهترین قیمت را برای محصولی که شما انتخاب کرده یا آن را جستجو می‌کنید به شما نشان می‌دهد، با توجه به اینکه این سایت با خرده‌فروشی‌های کوچک تفاوت دارد و در واقع جمع کثیری از فروشندگان خرد و بزرگ را در خود جمع کرده بنابراین محدوده قیمت متفاوتی برای هر کالا دیده می‌شود و شما بدون اینکه کل یک کشور را بگردید بهترین قیمت را با یک کلیک پیدا کرده و می‌توانید آن را خریداری کنید.

2- تنظیمات و مشخصات کالا

یکی دیگر از مزیت‌های سایت ebay تنظیمات این سایت است. در این وبسایت محدودۀ قیمت، نوع کالا، رنگ و بسیاری از مشخصات دیگر کالا را می‌توانید انتخاب کرده و بر اساس نیاز خود‌ نمایش قابل تنظیم را فعال کنید و از مزیت خرید آنلاین که صرفه‌جویی در زمان و سرعت انجام کار است بهره‌مند شوید. تنظیمات از این جهت اهمیت دارد که در این سایت محدوده بسیار زیادی از کالا در هر حوزه از املاک تا وسایل دکوراسیون، لوازم حیوانات خانگی و در واقع هر آنچه که شما نیاز داشته باشید وجود دارد بنابراین با تنظیم مشخصات محولات مورد نیاز می‌توانید تنها بخشی از کالاها که دوست دارید بیابید را قابل نمایش کرده و در آنها گزینه مورد نیاز خود را انتخاب و به صورت اینترنتی آن را بخرید.

 

3- تنظیمات سایت و یافتن نزدیک‌ترین فروشنده

سایت ebay  برای راحتی مشتریان خود لجستیک قوی و هوشمندی دارد و هزینه‌های حمل و نقل را به شدت کاهش داده است و گاهی تا 40 درصد در این هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود. بسیاری از فروشنده‌ها با استفاده از خدمات حمل و نقل این شرکت گزینه حمل و نقل رایگان را برای محصول خود روشن کرده‌اند ولی ممکن است کالایی که شما انتخاب کردید جز این موارد نباشد، چطور می‌شود هزینۀ حمل و نقل را کاهش داد؟ بهتر است نزدیک‌ترین فروشنده به خود را بیابید. این امکان در سایت ebay  وجود دارد که شما نزدیک‌ترین فروشنده را پیدا کنید، نزدیک بودن به فروشنده نه تنها هزینه‌ ارسال را کاهش می‌دهد بلکه در سرعت ارسال نیز تاثیر مثبتی دارد. شما از هر کشوری و با هر فاصله‌ای می‌توانید خرید کنید ولی اگر فاصله کمتر باشد کالای شما زودتر به دستتان خواهد رسید.

4- ذخیره کردن کالاهای مورد علاقه

در سایت ebay امکانی وجود دارد که با آیکون قلب در کنار هر کالا فعال می‌شود. اگر کالایی را دوست داشتید و مایل نبودید همان لحظه آن را بخرید بهترین کار استفاده از لیست علاقمندی است که در سایت ebay وجود دارد. با کلیک بر روی قلب کنار محصول آن را به لیست خریدهای آینده (کالاهای مورد علاقه) اضافه می‌کنید تا در خریدهای بعد به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

با سه مزیت ویژه خرید از سایت eBay آشنا شوید

  • چند نکته مهم در خرید از ebay

* کالای تخفیف دار را با جستجوی کلمه event pages بیابید. محولاتی که در این صفحه قرار دارند دارای تخفیف‌های هیجان‌انگیزی هستند ولی توجه داشته باشید که این کالاها مدت زمان محدودی در تخفیف قرار دارند.

* از نظرها و کامنت‌های دیگران استفاده کنید. مشتری‌های قبلی بهترین مشاور خریدهای شما هستند که نظراتشان برای عموم قابل مشاهده است.

* در حراج‌های ایبی شرکت کنید. در این حراج‌ها فروشنده‌ها کالاهای خود را ارائه می‌دهند و خریدارها قیمت پیشنهادی را ارسال کرده و بهترین و بالاترین قیمت کسی است که صاحب کالا می‌شود. ممکن است شما تنها شرکت‌کننده در یک حراج باشید و با قیمت بسیار مناسبی محصول مورد نظر خود را به دست بیاورید.

 

* سایت ebay بسیار ساده است ولی به دلیل وجود حراج‌های متعدد ممکن است شما را گیج کند. اگر قصد خرید کالایی را در همان لحظه دارید و نمی‌خواهید منتظر مشخص شدن برنده مزایده‌ها بمانید از گزینه Buy It Now استفاده کنید و در همان لحظه کالای مورد نیاز خود را بخرید.

* امکان دیگری که سایت ebay در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد عضویت و پرداخت مبلغ ناچیزی برای یک سال است ولی با این عضویت ویژه سایت ارسال سریع همه کالاهای خریداری شده توسط شما را تضمین می‌کند و همه خریدهای شما در طول سال حداکثر تا دو روز بعد به منزل خواهد رسید.