با کمپین‌های خلاقانه تبلیغاتی سال ۲۰۱۹ آشنا شوید و الهام بگیرید، بخش اول

با کمپین‌های تبلیغاتی سال 2019 آشنا هستید؟ بازاریابی و فروش، تلفیقی از علم و هنر است که نیاز به مهارت و تجربه بسیاری دارد و دارای اصولی است که در صورت رعایت آن می‌توانید فروش خود را افزایش داده و درنتیجه به کسب‌وکار خود رونق ببخشید به شکل سنتی دو نوع بازاریابی وجود دارد بازاریابی اینترنتی درون‌گرا که در این روش بدون انجام تبلیغ، با ارائه مطالب مفید و موثق و جلب رضایت مشتری در جهت افزایش آمار بازدیدکنندگان از سایت تلاش می‌شود. روش دیگر بازاریابی اینترنتی برون‌گرا که در این روش با صرف هزینه از تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو، تبلیغات بنری در سایت‌های مختلف، تبلیغات رسانه‌ای و… برای جذب و افزایش مشتریان استفاده می‌شود. در هر دو روش امروزه از کمپین‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود که یکی از راه‌های تعامل با مشتری و در نتیجه حفظ مشتری است. بازاریابان اینترنتی نباید از حفظ مشتری و ترغیب او برای خرید دوباره غافل شوند؛ زیرا احتمال خرید مجدد فردی که یک‌بار از سایت خرید کرده از مشتری جدید بیشتر است. به‌کارگیری روش‌های بازاریابی ایمیلی، موبایلی یا شبکه‌های اجتماعی می‌تواند راهکاری برای زمینه‌سازی خرید دوباره مشتریان باشد.

کمپین‌های تبلیغاتی روش نوین در بازاریابی اینترنتی

از آنجایی‌که تعداد شبکه‌های اجتماعی رو به گسترش است؛ شما نیز می‌توانید برای اهداف بازاریابی خود از آن‌ها استفاده کنید. هر شبکه اجتماعی دربردارنده خدمات و مشخصات خاص خود است و میزان امکانات هرکدام ارتباط مستقیمی با احتمال موفقیت شما دارد. از جمله موفق‌ترین شبکه‌های اجتماعی موبایل، اینستاگرام قلمداد می‌شود که این روزها راه را برای فعالیت برندهای مطرح کشور بازکرده است. در مجموع، موفقیت شبکه‌های اجتماعی در زمینه بازاریابی به حدی است که تبدیل به یک شاخه تخصصی از بازاریابی شده‌اند. تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی ممکن است بسیار پر هزینه باشد ولی برندهای پیشگام نمی‌توانند بودجه تبلیغاتی خود را به‌عنوان سرمایه‌گذاری قابل ‌برگشت تلقی کنند. در عوض بایستی آن را به‌صورت حق بیمه‌ای به‌حساب بیاورند که آن‌ها را در قبال حمله رقیبان حفظ و حمایت می‌کند. شما برای موفقیت در زمینه بازاریابی و فروش محصولاتتان، باید به گونه و روش‌هایی محصول و کالای خود را معرفی و تبلیغ کنید تا افراد و اشخاصی که قبل از آن از کالا دیگری استفاده می‌کردند متقاعد شوند که کالا و محصول شما ویژگی‌ها و کیفیت‌های بالاتری نسبت به کالای قبلی دارد و آن را تغییر دهند و محصول و کالای شمارا با رضایت تهیه نیمایند. در اینجا برخی از کمپین‌های تبلیغاتی موفق سال 2019 از برندهای مطرح جهان را معرفی می‌کنیم.

 

کمپین خلاقانه مک دونالد

مک دونالد با خلاقیت در استفاده از لوگو کمپین جالبی با تلفیق علائم راهنمایی و راهنمای مسیر با سیب‌زمینی‌هایش ایجاد کرد. در حالی که همه برندها از لوگو و آرم سازمانی خود برای تبلیغات استفاده می‌کنند او با یک تغییر هوشمندانه ردی از سیب‌زمینی را برای نمایش علامت مورد نظر استفاده کرده است. خلاقیتی که باعث ایجاد توجه فراوان و طولانی‌مدت شود در این تصاویر ساده که سه نمونه از بیلبوردهای آن را در زیر می‌بینیم دیده می‌شود. مک دونالد از یک ایده جدید برای این تبلیغ استفاده کرد و اولویت را نه به لوگوی خود که به علاقه مشتریانش داد. آن‌ها سیب‌زمینی‌ها را دوست دارند پس این تبلیع درباره آن خواهد بود به همین سادگی. درسی که از این تبلیغ می‌گیریم این است که لازم نیست به مسئولیت اجتماعی خود اشاره کنیم، حتما لوگوی خود را در چشمان مشتری فرو ببریم و حرف‌های تکراری بزنیم گاهی ساده‌ترین چیزها مانند علائم نشان دهنده مسیر می‌تواند تبلیغ برند ما باشد و علاوه بر آن به علاقه مخاطبان نیز اهمیت دهد.

با کمپین‌های خلاقانه تبلیغاتی سال ۲۰۱۹ آشنا شوید و الهام بگیرید، بخش اول

کمپین طولانی اپل Shot on iPhone

مدت طولانی است که کمپانی موفق اپل برای نمایش کیفیت و امکانات دوربین‌های گوشی‌های آیفون از کمپین Shot on iPhone استفاده می‌کند. در بخشی از این کمپین اپل فیلم‌های پشت صحنه کنسرت‌های خواننده‌های مختلف جاز را به اشتراک گذاشته است. FKA یکی از افرادی است که Shot on iPhone کمپین او را هدف قرار داده است. تورهای موسیقی جذابیت‌های فراوان بصری دارند و استفاده از این فضا برای عکاسی هوشمندانه بوده و نمایش عکس‌های برتر کمپین بازدید فراوانی داشته است. این کمپین با فیلمی ۱۳ ثانیه‌ای شهرت یافت و همچنین اپل برترین عکس‌ها را نیز به نمایش گذاشت.

 

کمپین عجیب زبان بزرگ صورتی کوکاکولا

شرکت کوکاکولا باهدف نشان دادن طعم متمایز و به یاد ماندنی نوشابه‌های خود در یک کمپین جدید تابستانی که دارای یک زبان غول پیکر صورتی است تبلیغاتی را ارائه داده است. در تصاویر زنی با خاطرات شیرین در حال لذت بردن در ساحل، در حال اسکی و … دیده می‌شود. این تبلیغ به یاد ماندنی است و به خصوص همراهی آن با آهنگی با عنوان «لا لا لا» که بر روی شبکه‌های اجتماعی و Spotify منتشر شد طعم کوکاکولا را به شیوه اغراق شده در ذهن حک می‌کند. این خلاقیت جادوی طعم کوکاکولا را به دو صورت تصویری با زبان انیمیشن و از لحاظ احساسی از طریق خاطراتی که با گرفتن اولین جرعه یخ کوکاکولا در یخبندان در روز تابستان تجربه می‌شود، نمایان می‌کند.

 

با کمپین‌های خلاقانه تبلیغاتی سال ۲۰۱۹ آشنا شوید و الهام بگیرید، بخش اول

برند بودوایزر سابقه درخشانی در کمپین‌های تبلیغاتی دارد و بسیار از تیزرهای تبلیغاتش وایرال شده و به احساساتی بودن این تبلیغات اهمیت می‌دهد. خلاقیت این شرکت آبجوسازی در انتخاب نوع محتوای تبلیغ است او این را با ساخت یک مستند سعی در نمایش ویژگی‌هایی دارد که محصولاتش را ویژه می‌نماید. به دنبال آرزو رفتن افراد حقیقی در فیلم مستند پادشاهان آبجو ساخته Ace Content مبارزه ۶۵ کارخانه آبجوسازی و زندگی و تلاش‌های انسانی را نمایش می‌دهد.