برنامه‌های آتی آمازون چیست

آمازون یکی از شرکت‌های مشهور در تجارت الکترونیکی است که خدمات ویژه‌ای را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، برنامه­­های آینده آمازون از جمله پیشرفت­های این شرکت می­باشد که خدمات ویژه‌ای را توانسته به انجام برساند، یکی از برنامه­های آمازون برای آینده استفاده از ربات‌ها برای خدمت دهی می­باشد که در ادامه با این خدمات آمازون بیشتر آشنا خواهید شد.

شرکت آمازون در حقیقت یک فروشگاه کتاب یود، اما به مرور زمان به فروش انواع گسترده‌ای از کالاهای مصرفی و رسانه‌های دیجیتال و نیز دستگاه‌های الکترونیکی مانند تبلت کیندل کتاب کیندل و تلویزیون آتش به یک آداپتور رسانه‌ای جاری، گسترش پیدا کرده است.

-جف بزوس- این شرکت را در سال ۱۹۹۴ تاسیس کرد اما نام آن را برای راه‌اندازی وب سایت در سال ۱۹۹۵ به آمازون تغییر داده است، جف بزوس از کلمه الفبایی A برای شروع نام آن استفاده کرده، نام آمازون را به این دلیل انتخاب شده است تا “غریب و متفاوت” بوده باشد. مقر سایت آمازون در شهر سیاتل، واشنگتن قرار دارد. این شرکت دارای وب سایت‌های فردی، مراکز توسعه نرم‌افزار، مراکز خدمات مشتریان و مراکز اجرا در نقطه­های مختلف جهان می­باشد.

خدماتی که سایت آمازون ارائه می‌دهد و برنامه‌های آینده آمازون یک پلت فرم جامع و در حال تکمیل شدن است، اولین خدمات سایت در سال 2006 برای وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی مشتریان راه اندازی گردید، ستون اصلی مجموعه بزرگ خدمات رسانی آمازون  ابر محاسبات الاستیک و خدمات ذخیره ساده می­باشد

 

برنامه‌های آینده آمازون

ظاهرا در مورد تسلط جهانی، شرکت “سیتل”  مجموعه­ای کامل از پروژه‌ها و برنامه­های آینده آمازون  که موجب شگفت زده شدن شما خواهد شد را به دنبال دارد. در اینجا نگاهی به برنامه‌های آمازون برای آینده خواهیم انداخت:

فروشگاه‌های آمازون از جمله برنامه‌های آینده آمازون

 

  • خدمات انتظار در صف خرید در فروشگاه آمازون، اخیرا در آمازون ایجاد شده است. این خدمت در ژانویه ۲۰۱۸ به عموم مردم ارائه شده است.

 

  • آمازون دو فروشگاه دیگر را در سیاتل راه‌اندازی کرده است که در حال انجام یک تجارت ملی است و خروجی‌های رایگانی برای چندین شهر بزرگ آمریکا از جمله نیویورک، شیکاگو و سان‌فرانسیسکو با احتمال زیاد در آینده نزدیک برنامه‌ریزی خواهد کرد.

 

  • گسترش زنجیره کالاهای دست‌ دوم آمازون درکشورهای ایالات‌متحده: آمازون، از طریق شرکت تابعه خدمات وب خود، با شرکت هیوندای در کره‌ جنوبی همکاری داشته است تا اولین فروشگاه بزرگ صندوق­دار را راه اندازی کند.

 

  • از جمله برنامه‌های آینده آمازون در سال 2020 این است که خدمات خرده فروشی خود را برای رساندن به دست مشتریان با استفاده از هواپیمای بدون سرنشین ارائه دهد، کارکنان وی این خدمت را از پیشرفته ترین فضای خرید در جهان می‌دانند.

 

  • اگرچه آمازون پیش از این به صورت آنلاین غذا می‌فروخت، اما اخیراٌ آمازون یک سرویس تحویل خواربار فروشی اختصاصی را مدیریت می­کند و دارای یک زنجیره غذایی است، مفهوم فروشگاه آزاد می‌تواند یک تغییر واقعی باشد، “تغییر کلی راهی که ما برای خرید­های روزمره خود انجام می‌دهیم”.

 

ربات‌های خانگی با هوش مصنوعی

 

بلومبرگ فاش کرد که آمازون در حال کار بر روی یک پروژه فوق سری است که این جنس از برنامه‌های آینده آمازون می‌تواند همه چیز را تغییر دهد: یک روبات هوشمند برای کار در خانه که با استفاده از هوش مصنوعی کار خواهد کرد.

 

ربات‌های آمازون

جف بزوس، مدیر عامل آمازون طی یک برنامه­ رسانه­ای به بینندگان اعلام کرد یکی از برنامه‌های آمازون برای آینده  این است که طی یک دوره آزمایشی، سفارشات را توسط ربات‌های پرنده به مشتریان ارسال خواهد کرد. با این روش، هر بسته در زمان تقریبی نیم ساعت به دست سفارش دهنده می­رسد.

این سیستم جدید را Prime Air نام گذارده­اند و گفته می‌شود آزمایشگاه تحقیق و توسعه آمازون مدت­هاست که بر روی این پروژه کار کرده است. البته ارسال توسط ربات‌های پرنده به همین زودی اتفاق نمی­افتد. بزوس معتقد است این طرح  در آینده‌ای نزدیک رخ می­دهد و ربات­های آن کاملا خودکار عمل خواهند کرد. البته در این مدت آمازون آزمایشات پروازی خود را انجام داده است  و دریافت مجوزهای لازم در این خصوص را پیگیری می­کند.