بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی روزانه

یکی از بهترین راه های برای برنامه ریزی و رسیدن به نظم در کارهای روزمره، استفاده از اپلیکیشن های برنامه ریزی است. در این پست با ایگرد همراه باشید تا بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی روزانه آشنا شوید.

انجام دادن کارهای روزمره در کنار کلی کارهای دیگری که در روزهای به خصوص انجام می دهیم، بدون برنامه ریزی غیرممکن است. حتی اگر فردی باشید که در لحظه زندگی می کنید، برای انجام کارهایی مانند مراجعه به بانک یا ملاقات با دکتر مجبورید که وقت خود را مطابق با این کارها برنامه ریزی کنید.

افرادی هستند که کارهای روزمره آن ها فراتر از یک مراجعه ساده به بانک است و برای اینکه بتوانند در روز به تمام کارهای خود برسند، مجبور به برنامه ریزی دقیق هستند.

یکی از روش های مناسبی که می تواند این برنامه ریزی را به طور دقیق به افراد یادآوری کند، گوشی های هوشمند و استفاده از اپلیکیشن های مخصوص است.

Any Do

انی دو از محبوب ترین اپلیکیشن های برنامه ریزی روزانه با طراحی زیبا و ویژگی های برجسته است که باعث می شود در هنگام برنامه ریزی با علاقه کارهایتان را وارد آن کنید. از راحت ترین برنامه هایی است که شامل ایجاد لیست، تقدیم یادآوری ها و برنامه ریز است و می تواند به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه برنامه ریزی کنید.

این اپلیکیشن با سیستم عامل های اندروید و ای او اس سازگار است و همین ویژگی استفاده از آن را راحت تر می کند. علاوه بر این، any do با هریک از سیستم های UI و UX به راحتی ادغام شده و با نرم افزارهایی مانند Siri و Alexa که استفاده از آن را راحت تر می کنند، سازگار است.

این برنامه هیجان انگیز با بسیاری از نسخه های Android سازگار است، ورژن 2/2 این برنامه بیش از یک میلیون دانلود و بیش از 300 هزار بررسی قابل دریافت است. این اپلیکیشن یک انتخاب مناسب برای استفاده شخصی و عمومی است.

Trello

وقتی صحبت از برنامه ریزی و هدایت کردن سلسله مأموریت های کاری یا شخصی است، خیلی ها از همان ابتدا نام ترلو را به زبان می آورند. ترلو جزو اولین اپلیکیشن ها و بسترهای مدیریت تسک و مأموریت پروژه است که به مرور زمان تبدیل به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های برنامه ریزی شد. البته اگر برنامه ریزی هایتان تا به حال به پیچیدگی برنامه ریزی یک پروژه نبوده، شاید اسم آن را نشنیده باشید؛ اما از ترلو می توانید به رایگان برای انجام ساده ترین برنامه ریزی ها هم استفاده کنید.

ایجاد ستون های مختلف برای تعیین وضعیت انجام کار یا قرار مقالات ها، تنظیم کردن ساعت موعد قرار، ایجاد برچسب های مختلف بر اساس نوع برنامه، اضافه کردن افراد مختلف به یک برد ترلو برای مدیریت یک تیم، قابلیت ضمیمه کردن فایل های مختلف، ایجاد هشدار و اعلان حین رسیدن به ساعت موعد و … قابلیت هایی هستند که به راحتی ترلو را در بین بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی قرار می دهند.

Todoist

تودوایست هم ازلحاظ کاربرد، تشابهات زیادی با ترلو دارد و به همین خاطر است که از همان ابتدا توانست طرفداران زیادی را به خود جذب کند؛ اما برای ظاهر و رابط کاربری، از شکل و شمایل دیگری استفاده شده است که در این زمینه تودوایست بهتر از ترلو عمل کرده است و در نگاه اول مخاطب بیشتری را به سمت خود می کشاند.

در این اپلیکیشن می توانید ستون های مختلف ایجاد کنید و بر طبق این ستون ها و عناوینی که برای آن تعیین می کنید، وضعیت یک پروژه شخصی یا گروهی را کنترل کنید. در تودوایست می توانید زمان موعد تحویل و انجام یک مأموریت یا ملاقات را مشخص کنید و این اپلیکیشن به شما هشدارهایی را قبل از رسیدن این زمان خواهد داد که به برنامه ریزی روزانه خود برسید.

Evernote

اور نوت یک اپلیکیشن برنامه ریزی است که به شما این امکان را می دهد ضمن تمرکز روی کارهای اصلی خود، یادداشت برداری کرده و اطلاعات قابل دسترسی ضروری را نیز همیشه همراه خود داشته باشید Evernote در اندروید، ای او اس، ویندوز و … قابل دسترسی است. شما می توانید یادداشت برداری کنید و آن ها را به هر شکل مناسبی که نیاز دارید قالب بندی کنید و هم چنین سبک و سیاق دلخواه خود را ایجاد کرده و یک گزینه برنامه ریزی روزانه خوب داشته باشید.

تاکنون، این برنامه تقریبا ۱٫۶ میلیون بار بررسی با بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانلود داشته است. برای استفاده طولانی مدت می توانید به سرویس های رایگان محدود به مدت یک ماه و خدمات پولی دسترسی داشته باشید. Evernote برای افراد و گروه هایی مناسب است که سه طرح برای انتخاب شما ارائه می دهند. Evernote برای همه کسانی که هنگام برنامه ریزی برای رویدادها، عاشق یادداشت برداری و خلاقیت هستند بهترین گزینه است.

Ticktick

تیک تیک یک اپلیکیشن بر پایه مدیریت وظیفه است که به صورت رایگان ایجاد لیست کارها، تقویم و یادآوری را به شما ارائه می دهد. برنامه Ticktick نزدیک به ۳۸۰۰۰ بررسی و یک میلیون بار دانلود در وب، iOS و برنامه های افزودنی کروم و اندروید داشته و برای شما در دسترس است و تقریبا همه افراد با برنامه های روزانه و هفتگی می توانند از آن استفاده کنند و آن را به یک اپلیکیشن عالی برنامه ریز روزانه تبدیل کنند.

تیک تیک به شما این امکان را می دهد در مسیر درست قدم بردارید، بازه های زمانی قانونی را رعایت کنید و بهره وری بیش تری داشته باشید. Ticktick در گروه بهره وری قرار دارد و دانلود و استفاده از آن رایگان است، مگر این که بخواهید از طریق پرداخت هزینه خریدهای درون برنامه ای، به ticktick pro برنامه را ارتقا دهید. علاوه بر این، برنامه Ticktick با iOS 8.0 یا بالاتر سازگار است.

Egenda

اجندا قابلیت زمان بندی کردن پروژه ها را دراختیار شما می گذارد و می توانید از آن برای ساده ترین کارهای ممکن مانند زمان بندی قرارهای ملاقات یا انجام دادن تکالیف درسی استفاده کنید؛ البته اجندا می تواند بستری مناسب را فراهم کند که بتوانید یک کار تیمی و بزرگ را هم به کمک آن پیش ببرید و سادگی رابط کاربری آن یکی از دلایلی است که باعث می شود به راحتی سراغ این اپلیکیشن بروید.

در این اپلیکیشن می توانید به صورت دسته بندی، کارهای مختلف خود را برنامه ریزی و با ایجاد ستون و اضافه کردن مأموریت های پروژه شخصی یا تیمی آن ها را مدیریت کنید. این اپلیکیشن بیشتر مناسب دانش آموزان و دانشجویان است که می خواهند پروژه های درسی خود را با برنامه پیش ببرند.

Microsoft to do

اپلیکیشنMicrosoft to do  ابزاری برای مدیریت وظایف است که به شما اجازه می دهد برنامه ریزی خود را برای انجام فعالیت ها با برنامه هفتگی، روزانه و سالانه انجام دهید Microsoft to do همچنین شما را قادر می سازد تا از آدرس های ساده موارد خاص مانند کتاب هایی که می خواهید بخوانید و موارد دیگر را یادداشت برداری کنید و آن را به یک اپلیکیشن کارآمد برنامه ریز روزانه تبدیل کنید.

برنامه Microsoft to do باعث می شود کارهایی که دوست ندارید، برایتان لذت بخش و راحت شوند و بهره وری شما را افزایش می دهد. Microsoft to do قابل استفاده و رایگان است و می توانید آن را در چندین دستگاه همگام سازی کنید. Microsoft to do برای هر کاری بهترین است و درAndroid و iOS با بیش از ۳۶۰۰۰ بررسی و بیش از ۱٫۲ میلیون بار دانلود قابلیت دسترسی دارد.

Google keep

اپلیکیشنGoogle Keep به شما این امکان را می دهد هر آ نچه را که در ذهن دارید ضبط کنید، آن را در یک لیست یا به صورت یادداشت ذخیره کنید و هم چنین آن ها را به راحتی با دوستان و یا خانواده خود به اشتراک بگذارید. برنامه Google Keep در هر دو دستگاه Android و iOS قابل اجراست و به طور خودکار با درایو Google کاربر همگام سازی می شود به طوری که فرد می تواند از هر جایی با استفاده از حساب Google خود به آن دسترسی داشته باشد و آن را به یک برنامه ریز روزانه خوب برای خود تبدیل کند.

این اپلیکیشن با بیش از 12 میلیون دانلود و به طور متوسط ۸۰۲۶۷۰ بررسی به درجه ای رسیده است که Google به خود می بالد که در میان بهترین برنامه های برنامه ریز روزانه قرار دارد. Google Keep بدون نسخه های بالاتر، اشتراک یا خرید درون برنامه ای برای شما کاملا رایگان است.

Habits

همه ما عادات خوب و بدی داریم که می توانند روی کیفیت زندگی مان تاثیر بگذارند و باعث شوند برخی کار ها را بهتر یا ضعیف تر انجام دهیم. از طرفی تکرار عادات خوب و توجه بیشتر و دقیق تر به آن ها شدیدا می تواند به ما در انجام کار ها و داشتن زندگی سالم و بهتر کمک کند. یکی از روش ها برای بررسی و تکرار دقیق عادات روزانه استفاده از اپلیکیشن Habits است.

کافیست نرم افزار یاد شده را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و سپس همه عادت های خوبی که دارید را در آن یادداشت نمایید. به همین راحتی اپلیکیشن Habits عادات خوب را به شما یادآوری می کند و حتی بررسی دقیق و جامعی از آن را ارائه خواهد داد.