بهترین سریال هایی که در سال 2020 هم پخش آن ها ادامه دارد

در پست قبلی به معرفی چندی از سریال های محبوبی که در سال 2020 به اتمام میرسند، پرداختیم.

در ادامه این پست با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین سریال هایی که در سال 2020 هم پخش آن ها ادامه دارد بپردازیم

West World

 • ژانر: Drama, Mystery, Sci-Fi
 • وضعیت: فصل 3
 • ستارگان: Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris
 • شبکه تلویزیونی: HBO
 • امتیاز IMDb: 8.7 از 10

داستان این سریال در آینده ای نزدیک به وقوع می پیوندد روبات هایی ساخته شده اند که در ظاهر بسیار شبیه به انسان هستند. در این سریال دو مهندس ساخت ربات ها را ارتقا می دهند و موفق به ساخت روبات هایی بی عیب و نقص می شوند که غیرقابل تشخیص از انسان ها هستند.

دو مهندس تصمیم به ساخت پارکی تفریحی می گیرند که محل خوشگذارنی افراد ثروتمند خواهد شد. مشتریان پارک می توانند در آن جا نقش کابوی را به خود بگیرند و با روبات های درون پارک که به آن ها میزبان می گویند به گونه ای که دوست دارند رفتار کنند. می توانند نقش یک قهرمان یا فردی شرور را در بیاورند.

روبات های پارک درون روایت های از پیش تعیین شده عمل می کنند و تا زمانی که توسط یک انسان از لوپ خود خارج نشوند در آن باقی خواهند ماند در پایان هر روز نیز حافظه ی تمام روبات های پارک پاک می شود تا از شورش روبات ها علیه انسان ها جلوگیری شود.

Big little lies

 • ژانر: Crime, Drama, Mystery
 • وضعیت: در انتظار فصل 3
 • ستارگان: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley
 • شبکه تلویزیونی: HBO
 • امتیاز IMDb: 8.5 از 10

داستان جذاب و پر مخاطب سریال درام Big Little Lies از رمانی به همین نام گرفته شده است. این رمان اثر لیان موریارتی، نویسنده استرالیایی است. بهتر است بدانید که این درام آمریکایی به صورت یک مینی سریال ساخته شده و فصل اول آن دارای 7 قسمت است. 7 قسمت فصل اول توسط ژان مارک ولی کارگردانی شده است. فصل اول در سال 2017 از شبکه HBO پخش شد. این مینی سریال داستان زندگی پنج زن در مونتری، کالیفرنیا را روایت می‌کند و روابط این پنج زن با یکدیگر و مشکلات خانوادگی و اجتماعی آن‌ها را به تصویر می‌کشد. رمز و رازهای موجود در این سریال و قتل صورت گرفته در آن به هیجان داستان کمک می‌کنند. خاص بودن موضوع این سریال و پرطرفدار شدن آن باعث شده که کارگردان این سریال به فکر ساخت فصل دوم و سوم سریال این باشد که فصل دوم در سال 2019 و فصل سوم این سریال در سال 2020 پخش خواهد شد.

Peaky Blinders

 • ژانر: Crime, Drama
 • وضعیت: در انتظار فصل 6
 • ستارگان: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sophie Rundle
 • شبکه تلویزیونی: BBC One
 • امتیاز IMDb: 8.8 از 10

سریال «پیکی بلایندرز» داستان یک خانواده گانگستری اهل بیرمنگام انگلستان را تعریف می ‌کند و فصل اول سریال در سال ۱۹۱۹، یعنی درست بعد از پایان جنگ جهانی اول آغاز می‌ شود. اول باید به این نکته اشاره کرد که «پیکی بلایندرز» یک گروه گانگستری حقیقی بودند که اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی فعالیت می ‌کردند. آنها یکی از دار و دسته ‌های خانوادگی جوانانی بودند که اولین زیرفرهنگ ‌های خیابانی امروزی را به وجود آوردند. شخصیت اصلی داستان، تامی شلبی است که همراه دیگر اعضای اصلی خانواده یعنی آرتور و جان برای شرکت در جنگ به فرانسه فرستاده شده بودند و حالا بعد از پایان جنگ، به خانه بازگشته و کنترل تجارت خانوادگی را یک بار دیگر در دست گرفته ‌اند.

کار آن‌ ها اداره یک مرکز شرط ‌‌بندی روی اسب ‌های مسابقه‌ ای است و گاه و بیگاه آن ‌ها نتیجه مسابقات را از قبل به مردم ساده باور منطقه می‌گویند تا بتوانند پول بیشتری به جیب بزنند. آرتور برادر بزرگتر است که به ظاهر رهبری این خانواده را بر عهده دارد، اما تامی که در جنگ تونل می‌کنده و از نظر مقام نظامی هم از دو برادر بالاتر بوده، کسی است که از پشت پرده هدایت اوضاع را بر عهده دارد.

داستان از جایی شروع به شکل ‌گیری می‌ کند که به اشتباه محموله‌ای از سلاح‌ ها که قرار بود به لیبی فرستاده شوند دست تامی می ‌افتد و او که مردی به شدت باهوش و جاه‌طلب است، می ‌خواهد تجارت خانوادگی را بزرگتر و حتی قانونی کند و سلاح ‌ها را پیش خود نگه می ‌دارد. اما از سوی دیگر، بازرس ارشد چستر کمپبل که کارآگاهی در نیروی شهربانی سلطنتی ایرلند است و پیش از آن در ایرلند مشغول سرکوب نیروهای ارتش جمهوری ‌خواه ایرلند و جنایت ‌کاران بوده، به دستور مستقیم وینستون چرچیل از بلفاست به بیرمنگام فرستاده می‌شود تا سلاح‌ های گمشده را پیدا کند. حالا تامی باید راهی پیدا کند تا بدون گیر افتادن به چنگال قانون با این مامور سرسخت کنار بیاید و تجارت خود را هم گسترش دهد.

The Crown

 • ژانر: Crime, Drama
 • وضعیت: در انتظار فصل 6
 • ستارگان: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sophie Rundle
 • شبکه تلویزیونی: BBC One
 • امتیاز IMDb: 8.7 از 10

این سریال تاریخی داستان زندگی و سرگذشت ملکه الیزابت دوم انگلستان را روایت می کند. با تماشای فصل اول سریال تاج با روزهای آغازی به سلطنت رسیدن الیزابت دوم و اتفاقاتی که در آن مدت رخ داده است آشنا خواهید شد.

الیزابت الکساندرا مری که الیزابت دوم لقب گرفته است در تاریخ 21 آوریل 1926 متولد شد. او از سن 25 سالگی درست پس از مرگ پدرش، پادشاه جرج ششم، در سال 1952 به مقام ملکه سلطنتی و رئیس اتحادیه کشورهای همسایه رسید.

جرج ششم به دلیل درگیری با بیماری سرطان وضعیت جسمانی مناسبی نداشت و بیماری او از سال 1948 وخیم تر شده بود. سرانجام او در تاریخ 6 فوریه 1952 از دنیا رفت و به این علت که جرج ششم فرزند پسری نداشت مطابق با قوانین وراثتی که در آن زمان بر کشور حاکم بود، تاج و تخت سلطنت به دختر ارشد وی یعنی الیزابت دوم سپرده شد. 16 ماه پس از مرگ پدر مراسم تاج گذاری ملکه الیزابت دوم برگزار شد و به صورت رسمی سلطنت به او واگذار شد.

از اتفاقات و حوادثی که در دوران سلطنت ملکه الیزابت دوم رخ داده است می توان به پایان جیره بندی شکر، رسیدن مقام رئیس جمهور به کندی و ترور او، درگذشت هشت بازیکن منجستریونایتد در سقوط هواپیمای مونیخ، اعتصاب کارگران معدن، جنگ ویتنام و… اشاره داشت.

The Walking Dead

 • ژانر: Crime, Drama
 • وضعیت: در انتظار فصل 6
 • ستارگان: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sophie Rundle
 • شبکه تلویزیونی: BBC One
 • امتیاز IMDb: 8.2 از 10

داستان The walking dead از جایی شروع می شود که ریگ گلامیز، معاون کلانتر، در ماموریتی صدمه دیده و برای مدتی به کما می رود. در مدت زمانی که او بیهوش است دنیای بیرون به دنیایی برای مردگان تبدیل می شود؛ همه مردگان زنده شده و حرکت می کنند. زمانی که این کلانتر از حالت کما خارج می شود با دنیای مردگان رو به رو شده و شهر خود را خالی از انسان ها می بیند. در این میان به طور اتفاقی با فردی به نام مورگان و پسرش برخورد می کند و تمام اتفاقاتی که رخ داده است را از زبان مورگان می شنود. ریک گلایمز پس از شنیدن این اتفاقات تصمیم می گیرد به تنهایی و با یک اسب به شهر آتلانتا برود که هنگام رسیدن به این شهر با صحنه ای وحشتناک مواجه می شود…

Lucifer

 • ژانر: Crime, Drama
 • وضعیت: در انتظار فصل 6
 • ستارگان: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sophie Rundle
 • شبکه تلویزیونی: BBC One
 • امتیاز IMDb: 8.2 از 10

لوسیفر مجموعه تلویزیونی فانتزی آمریکایی به سبک پلیسی جنایی درام تهیه شده توسط تام کاپینوس می‌باشد که فصل اول آن در شبکه فاکس از ۲۵ ژانویه ۲۰۱۶ پخش شد. در این مجموعه شخصیتی اقتباس شده از شخصیت‌های ایجاد شده توسط نیل گیمن همراه با سم کیت و مایک درینگن ‌برگ به عنوان یک شخصیت جانبی در سری کتاب ‌های کمیک سندمن بود، که بعدها اسپین ‌آفی از سندمن حول این شخصیت با عنوان سری کتاب ‌های کمیک لوسیفر توسط مایک کری نوشته شد، هر دو توسط انتشارات ورتیگو از کمپانی دی ‌سی کامیکس منتشر شده ‌است.

در آوریل ۲۰۱۶، مجموعه برای فصل دوم به تعداد ۱۸ قسمت تمدید شد که از ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۶ تا ۲۹ می ۲۰۱۷ پخش شد. فصل سوم نیز از اکتبر ۲۰۱۷ تا می ۲۰۱۸ در ۲۶ قسمت پخش گردید. در ۱۱ می ۲۰۱۸، فاکس ساخت این مجموعه را پس از سه فصل متوقف کرد. اما یک ماه بعد به دلیل اعتراضات شدید هواداران، نت‌ فلیکس کار ساخت فصل چهار مجموعه به تعداد ۱۰ قسمت را به عهده گرفت که در ۸ مه سال ۲۰۱۹ پخش آن شروع شد. در ۶ ژوئن ۲۰۱۹، نت ‌فلیکس مجموعه را برای فصل آخر و پنجم متشکل از 16 قسمت تمدید کرد و تاریخ انتشار آن را سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است.

سریال Lucifer داستان لوسیفر مورنینگ‌ استار را روایت می‌کند که خسته و ناراضی به عنوان ارباب جهنم از تاج و تخت خود استعفاء و پادشاهی خود را برای زیبایی شهر لس آنجلس رها می‌کند و در ادامه قدرت و توانایی خود را برای کمک به پلیس لس آنجلس و مبارزه با جرم و جنایت به‌کار می‌گیرد.

Stranger Things

 • ژانر: Drama, Fantasy, Horror
 • وضعیت: فصل 4
 • ستارگان: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
 • شبکه تلویزیونی: Netflix
 • امتیاز IMDb: 8.8 از 10

وقایع سریال در دهه هشتاد میلادی در ایالت ایندیانا رخ می‌ دهد. ایده اصلی سریال مرتبط با جهان موازی و نظریه دنیاهای چندگانه است. داستان فصل یکم پیرامون ناپدید شدن پسری نوجوان به نام ویل بایرز می‌ گذرد. این باعث می ‌شود پای دوستان و خانواده او به ماجرا باز شود. آن‌ ها در مسیر پیدا کردن ویل، متوجه موضوعاتی عجیبی می‌ شوند. داستان فصل دوم نیز، یک سال بعد از فصل اول می‌گذرد و سرنوشت شخصیت‌ های اصلی داستان را دنبال می‌کند که دوباره با چالش ‌های جدیدی مواجه می‌ شوند. یکی از خط ‌های اصلی داستانی سریال مربوط به کاراکتر الون است، دختری عجیب که توانایی دورجنبی دارد و قادر است با ذهن خود اجسام را به حرکت در بیاورد.

برادران دافر در چندین مصاحبه اعلام کردند که سریال چیزهای عجیب را تحت تأثیر فیلم ‌ها و سریال ‌های علمی تخیلی دهه هشتاد ساخته‌ اند. آن‌ ها دوست داشتند سریال ترکیبی از یک درام جذاب و احساسات نوجوانانه باشد. سریال ارتباط بسیار زیادی به فرهنگ عامه مردم آمریکا و خصوصاً دهه هشتاد دارد و در آن ارجاع‌ های متفاوت و زیادی به داستانی ‌های ادبی، فیلم‌ های سینمایی و موسیقی دوران دهه هشتاد شده ‌است. برادران دافر از آثار استیون اسپیلبرگ و جان کارپنتر و رمان ‌های ترسناک استیون کینگ به عنوان مهم‌ ترین منبع الهام بخش خود در ساخت سریال یاد کردند. برادران دافر همچنین از بعضی از بازی ‌های ویدئویی و انیمه ‌ها و آثار علمی تخیلی یک دهه گذشته برای ساخت فضای سریال الهام گرفتند.

تاکنون سه فصل از سریال ساخته و پخش شده‌است. فصل اول سریال در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ و در هشت قسمت یک ساعته توسط نت ‌فلیکس منتشر شد. فصل دوم نیز در ۹ قسمت و در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۱۷ پخش شد. فصل سوم باز هم در هشت قسمت و در تاریخ ۴ ژوئیه ۲۰۱۹ پخش شد. سریال برای فصل ۴ تمدید شده‌ است.