تاریخچه گوشی های پزشکی لیتمن

گوشی های پزشکی لیتمن در سراسر جهان استفاده می شوند و یک ابزار با ارزش است که زندگی بدون آن دشوار است.

چه کسی گوشی های پزشکی لیتمن را اختراع کرد؟

گوشی های پزشکی لیتمن از اوایل قرن 18 استفاده شده اند. پزشک فرانسوی رنه لنوک یک گوشی چوبی با قطر بزرگ ساخت که صدا را از طریق دهانه کوچک قیف می گرفت. برخلاف گوشی های مدرن این نسخه اولیه فقط صدا را به یک گوشی منتقل می کرد.

گوشی پزشکی های لیتمن از سال 1843 تا 1961

در سال 1843 اولین گوشی پزشکی littmann برای دو گوش ساخته شد.و زمانی که از قطعه سینه آبنوس که با لوله ای از سیم که در ابریشم پوشانده شده بود اصلاح شد!سری های گوشی از عاج بود.
در اوایل دهه 1960 انقلابی در گوشی های پزشکی به وجود آمد.دکتر دیوید لیتمن استاد دانشگاه پزشکی هاروارد بود و اولین مدل از آنچه ما اکنون به عنوان littmann 3m میشناسیم را توسعه داد.دکتر لیتمن متخصص قلب و عروق بود بنابراین اهمیت یک گوشی پزشکی خوب را تشخیص داد.
در سال 1961 او گوشی پزشکی رویایی خود را توصیف کرد که باید یک قطعه سینه ای باز برای تشخیص صداهای کم داشته باشد، یک قطعه سینه بسته با دیافراگم پلاستیکی برای فیلتر کردن صداهای با قدرت کم و طول لوله باید بسیار کوتاه و یک فنر محکم باشد تا لوله های گوش از یکدیگر جدا شوند. گوشی پزشکی باید برای حمل کردن سبک و راحت باشد.
این توصیف همان چیزی است که ما آن را به عنوان یک گوشی پزشکی سینه دو طرفه میشناسیم و بر خلاف سایر گوشی پزشکی های موجود در آن زمان بود. 3M littmann classic II SE بسیار شبیه به این مدل اولیه است.
دکتر لیتمن شرکتی به نام Cardiosonics را تاسیس کرد که در کمبریج ماساچوست مستقر بود.این شرکت دو گوشی پزشکی مختص پزشکان و پرستاران تولید کرد.

گوشی پزشکی های لیتمن از 1967 تا به امروز

گوشی پزشکی های لیتمن از 1967 تا به امروز
3ام (3M) کیفیت عالی آکوستیک گوشی های پزشکی دکتر لیتمن را به رسمیت شناخت و این شرکت را در سال 1967 به دست آورد. سپس دکتر لیتمن برای 3m در نقش مشاور شروع به کار کرد.
ترکیبی از بودجه 3m و مهارت دکتر لیتمن آینده گوشی های پزشکی را تغییر داد. بین سالهای 1967 و 1970 محدوده لیتمن به 10 مدل گسترش یافت. رنگ لوله محدود به خاکستری و سیاه بود اما طول لوله از 22 تا 28 اینچ در دسترس بود.
در اواسط دهه 1970، 6 خط اصلی شامل 40 مدل در دسترس بود.
در اواخر دهه 1970، گوشی 3M Littmann Cardiology معرفی شد. از 50 نفر از متخصصان قلب و عروق درخواست شد تا گوشی پزشکی نهایی را طراحی کنند.گوشی پزشکی رویایی دارای دو لومن (دو لوله در یکی) و سری های گوشی نرم تر و زنگ عمیقتر برای صداهای با فرکانس پایینتر است.
در سال 1987،سرمایه گذاری مداوم تحقیق و توسعه به تولید 3M littmann master Cardiology کمک کرد و این سطح بالایی در محدوده گوشی پزشکی بود که با دیافراگم قابل تتظیم 3M littmann به ثبت رسید. این گوشی به استفاده کننده این امکان را می دهد که با تنظیم فشار در معاینات به صداهای با فرکانس پایین و بالا به راحتی گوش دهد.
مرحله بعدی در توسعه گوشی های پزشکی 3M littmann پیشرفتهای استفاده شده در تقویت صداهای الکتریکی بود.
گوشی های 3M Littmann Electronic E2000 در سال 1999 و گوشی های 3M Littmann Electronic E4100 در سال 2001 معرفی شدند. هر دو مدل الکترونیکی دارای سیستم تقویت فیلتراسیون نویز هستند و برای استماع پیشرفته طراحی شده اند.
مدل های الکترونیکی 3M littmann به طور ویژه طراحی شده اند تا صداهای سخت قلب و ریه را تشخیص دهند.
گوشی های E2000 ، 14 برابر و گوشی های E4100 ، 18 برابر گوشی های لیتمن سنتی را تقویت می کنند.
مدل های اخیر الکترونیکی 3M Littmann Electronic 3000 and 3M Littmann Electronic 4100ws هستند.

گوشی پزشکی های لیتمن و ایگرد

شما می توانید تمامی گوشی پزشکی های لیتمن را در انواع مختلف از سایت آمازون و از طریق ایگرد خریداری کنید
*توجه داشته باشید که به دلیل وجود داشتن نسخه تقلبی این گوشی پزشکی ها، شرکت ایگرد تنها گوشی های لیتمنی را خریداری میکند که فروشنده آن ها آمازون باشد
برای اطلاع از نحوه پیدا کردن بهترین فروشنده در آمازون می توانید پست مربوط به “چگونه بهترین فروشنده محصولات در آمازون را پیدا کنیم”، را مطالعه کنید