خرید از سایت‌های خارجی با کارت شتاب

شاید در سالهای گذشته خرید از سایت‌های خارجی آنلاین برای کاربران کشورهایی مانند ایران بسیار سخت و حتی غیر ممکن بود، چرا که هر خریدی نیاز به پرداخت و هر پرداختی به سایت‌های خارجی نیازمند کارت‌های بانکی بین المللی مانند ویزا کارت، پی پال، وب مانی و حساب‌های ارزی دیگر داشت. اما در چند سال گذشته امکان خرید از سایت‌های خارجی با کارت شتاب ایرانی نیز فراهم شده است؛ در این مطلب درباره چگونگی آن صحبت می‌کنیم.

تفاوت خرید از سایت‌های خارجی با سایت‌های داخلی

نحوه خرید محصولات از سایت‌های خارجی مانند خرید از آمازون از نظر ماهیت خرید، تفاوت چندانی با خریدهای داخلی نمی‌کند. انتخاب محصول مورد نظر، اضافه کردن به سبد خرید، تسویه حساب و پرداخت آنلاین؛ مراحل مشابهی هستند که در خرید از سایت‌های خارجی همانند خرید از سایت‌های داخلی طی می‌شود.

هنگام خرید از سایت‌های خارجی، کارت‌های عضو شتاب داخلی جای خود را به کارت‌های اعتباری مستر، ویزا، امریکن اکسپرس، پی پال و… می‌دهند. لذا شما نیاز به استفاده از یکی از روش‌های پرداخت ارز در سایت‌های خارجی دارید و می‌بایست آدرس پستی، تلفن، کدپستی غیر ایرانی و همچنین آدرس پرداخت کننده را در اختیار داشته باشید.

آشنایی با زبان انگلیسی برای مطالعه قوانین، محدودیت‌ها و رویه‌های ارسال محصول در مراحل مختلف خرید نیز امری ضروری است. با تمام این موارد، به سخت بودن و طولانی بودن سفارش محصول از سایت‌های خارجی و تفاوت خرید از سایت‌های خارجی و داخلی، واقف شده‌اید.

فروشگاه اینترنتی آمازون

آمازون یک شرکت تجارت الکترونیک در آمریکا و از اولین فروشگاه‌های آنلاین دنیا می‌باشد که کار خود را از سال 1995 میلادی در شهر سیاتل و توسط موسس آن جف بزوس شروع کرد. در حال حاضر آمازون با داشتن میلیون‌ها محصول متنوع در سایت خود، داشتن نمایندگی‌ در کشورهای مختلف جهان و تعداد بیشماری فروشنده حرفه‌ای و معتبر یکی از پردرآمدترین وبسایت‌های فروشگاهی جهان است؛ راحتی خرید از آمازون یکی از هدف‌های مهم شرکت آمازون و موسس آن است اما این پروسه در ایران و برخی کشورها کمی زمان‌بر، مشکل و در برخی موارد ناممکن است؛ اما روش‌هایی وجود دارد که خرید از آمازون را برای کشورهایی مانند ایران که هیچ نمایندگی از آمازون ندارند نیز راحت و بدون دردسر می‌کند و کاربران می‌توانند با پرداخت ریالی از کارت شتاب خود نیز از آمازون خرید کنند.

روشی راحت‌تر برای خرید از آمازون برای ایرانی‌ها

همانطور که می‌دانید بسیاری از  سایت‌های خارجی امکان خرید مستقیم در ایران را ندارند، مثلاً شما نمی‌توانید به راحتی خرید از آمازون را تجربه کنید و درب منزل تحویل بگیرید؛ اما در این مطلب با روشی آشنا خواهید شد که می‌تواند این خرید را برای شما انجام دهد و شما هم با استفاده از کارت بانکی عضو شتاب خود به راحتی ثبت سفارش کنید و محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید.

روش مورد نظر برای خرید از آمازون نیز استفاده از سایت ایگرد است که شما با استفاده از این سایت می‌توانید خرید از سایت‌های خارجی با کارت شتاب خود را انجام داده و پس از پرداخت ریالی فاکتور آن، محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید.

روند خرید از سایت‌های خارجی با کارت شتاب

شما با کارت‌های بانکی عضو شتاب در ایران می‌توانید به راحتی محصولات مورد نیاز خود را از سایت‌های خارجی انجام دهید، مثلاً به راحتی خرید از آمازون را انجام دهید و محصول خود را درب منزل تحویل بگیرید. این پروسه نیاز به انجام مراحلی دارد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد:

1- انتخاب و کپی کردن لینک کالا: ابتدا وارد سایت فروشگاهی مورد نظر شوید و لینک محصول مورد نظر خود را کپی کنید مثلاً برای خرید از آمازون وارد صفحه محصولی که می‌خواهید، شوید و سپس لینک آن را کپی کنید، منظور از لینک محصول همان آدرس اینترنتی (url) محصول است. آن را کپی کنید.

2- ثبت نام در سایت واسطه مانند ایگرد: برای ادامه پروسه خرید از آمازون، در سایت ایگرد ثبت نام کنید و لینک کپی شده را در قسمت “مشاهده محصول” وارد نمایید و منتظر باشید تا سایت محصول شما را با قیمت تومان نمایش دهد.

3- ثبت سفارش و پرداخت: در ادامه می‌توانید ویژگی‌های محصول خود را مشاهده نمایید و سفارش خود را ثبت کرده و مبلغ فاکتور را با استفاده از کارت شتاب خود پرداخت نمایید.

4- دریافت محصول خود: پس از پرداخت پیش فاکتور خود، محصول شما از سایت مبدأ خریداری شده و در زمان معینی که در فاکتور اعلام شده است به دست شما می‌رسد و آن را درب منزل خود تحویل می‌گیرید.

با استفاده از سایت‌هایی مانند ایگرد، بدون هیچ محدودیتی دسترسی شما به صدها میلیون کالای متنوع و خرید از سایت‌های خارجی با کارت شتاب فراهم شده است و در این روش فرقی نمی‌کند که فروشگاه مورد نظر شما در کجای دنیا قرار گرفته است.