خرید کوله پشتی مناسب برای سفر

سفر رفتن، از گذشته تا کنون یکی از جذابیت‌های زندگی بوده و خواهد بود. این روزها سفرهای سبک بیش از پیش رونق گرفته است و برای آن‌که بتوان ارزان‌تر سفر کرد باید از همراه بردن وسیله‌های اضافی صرف‌نظر کنیم چراکه همراه داشتن وسیله‌های اضافی، رفت و آمد با برخی وسایل نقلیه‌ی بین شهری را سخت می‌کند.

خرید کوله پشتی مناسب برای سفر

اکثر افرادی که به سبک سفر کردن اعتقاد دارند، تنها یک کوله‌پشتی برای خود از لوازم ضروری پر می‌کنند و به سوی مقصد می‌روند.

اگر شما همیشه جزو افرادی بودید که بار و بندیل‌های سنگین مسافرتی داشتید و حال قصد دارید یک کوله‌ی مسافرتی خریداری کنید، اما نمی‌دانید به چه چیزهایی در خرید یک کوله‌ی مسافرتی باید توجه کرد، این مقاله برای شماست، با ما همراه باشید.

 

قبل از هرچیز بودجه‌ای که می‌خواهید صرف خرید کوله‌پشتی کنید را مشخص نمایید تا انتخاب‌هایتان محدود شود و انتخاب کوله از میان صدها مدل شما را گیج نکند.

حال به بررسی پارامترهای مختلف در خرید کوله می‌پردازیم.

 • امنیت

اگر قصد دارید در سفرهایتان از کوله‌پشتی استفاده کنید، یکی از مهم‌ترین مسائل امنیت وسایل‌تان خواهد بود، پس سعی کنید در انتخاب‌هایتان کوله‌هایی را بگنجانید که زیپ‌های آن‌ها کمی پنهان شده باشند و زیاد در دسترس نباشند.

 • دوام

درست است که هزینه‌ی پایین‌تر جذابیت بیشتری دارد، اما کیفیت را فدای قیمت نکنید. دقت کنید کوله پشتی‌ای را انتخاب کنید که دوخت‌ خوبی داشته و از کیفیت پارچه بالایی برخوردار باشد، در غیر این‌صورت کوله‌پشتی شما در اولین سفر خراب شده و مجبورید هزینه را تکرار کنید، لذا در انتخاب جنس کوله‌تان دقیق باشید.

 • تعداد جیب

شاید این به نظرتان بیاید تعداد جیب آنقدرها هم مسئله‌ی مهمی نیست، اما اگر اینطور فکر می‌کنید قطعا در اشتباهید. اینکه بتوانید لوازم ریز و درشت‌تان را درون کوله‌پشتی دسته‌بندی کنید، در صورتی که کوله‌پشتی انتخابی‌تان از جیب‌های زیادی برخوردار باشد ممکن است.

پس حتما دقت کنید کوله‌پشتی‌ای که قصد خرید آن را دارید از جیب‌های متعددی برخوردار باشد.

 • حفاظت از وسایل

اگر قصد دارید در سفرهایتان با خود لپتاپ حمل کنید، دقت کنید کوله‌ی انتخابی‌تان، محفظه‌ای برای ایمن نگه داشتن لپتاپ در برابر ضربه‌های احتمالی داشته باشد.

نکته‌ی دیگر در حفاظت از لوازمتان، عایق بودن کوله‌پشتی در برابر آب است. هر لحظه در سفرتان ممکن است باران ببارد و اگر کوله‌پشتی شما از پارچه‌های ضدآب تهیه نشده باشد، تمام لوازم‌تان خیس خواهد شد.

 • وزن بار

زمانی که تمام پارامترهایی که در بالا گفته شد را چک کردید، از گزینه‌های باقی‌مانده مدلی را انتخاب کنید که وزن کمتری داشته باشد. شاید در زمانی که هنوز کوله‌تان خالی است، اینکه وزن آن به تنهایی چقدر است اهمیتی نداشته باشد، اما در زمانی که تمام لوازم مورد نیازتان را داخل کوله پشتی گذاشته‌اید، هر گرم وزن کمتر برایتان مهم خواهد شد.

 • حجم

حجم کوله مقدار باری است که می تواند در درون کوله جای بگیرد. با اینکه حجم کوله با اینچ مکعب تعیین می ‌شود اما برای اینکه برای همه قابل فهم باشد به لیتر بیان می‌شود.

 • اگر می‌خواهید وسایل کمی به همراه ببرید کوله ۱۵ لیتری و کمتر را انتخاب کنید.
 • اگر راهی برنامه یک روزه می‌شوید کوله ۲۵ الی ۴۰ لیتری مناسب است.
 • اگر برنامه ۲ تا چند روزه دارید کوله ۴۰ الی ۶۵ لیتری بخرید.
 • برای برنامه‌های چند روزه در فصل های مختلف کوله ۶۵ الی ۸۰ لیتری لازم است.
 • وزن بار

در انتخاب کوله نه فقط به حجم بلکه به وزن بار هم باید توجه کنید. گاهی دو کوله پشتی حجم یکسانی دارند اما وزن های مختلفی را حمل می‌کنند. این که این کوله حداکثر چه وزنی را می‌تواند تحمل کند توسط شرکت سازنده بیان می‌شود.

 

اگر در اطرافیان خود کسانی را دارید که به سفرهای سبک عادت دارند، حتما در مورد برند کوله‌پشتی مورد استفاده‌شان از آنان سوال کنید، بسیاری مواقع تجربه‌ی افراد با شناختی که ما از برندهای مختلف داریم متفاوت است و تجربه‌ی آنان می‌تواند به ما در راستای انتخاب بهترین کوله‌پشتی کمک شایانی بدهد.

در این ادامه چند کیف منتخب آمازون را به شما معرفی خواهیم کرد :

این کوله که جز منتخب های آمازون می باشد یک کیف کامل و مناسب برای مسافرت هست که در آن به راحتی میتوانید لپ تاپ، کتاب، لوازم التحریر  و سایر لوازم خود را قرار دهید. این کیف جای پاسپورت جداگانه دارد و به راحتی برروی چمدان قرار میگیرد

این کوله پشتی برای مسافرت مناسب می باشد و دارای مخزن آب ۲ لیتری است که بیش از ۵ ساعت آب را خنک نگه میدارد و یک محفظه جداگانه دارد که میتواند کیف پول، گوشی همراه و وسایل شخصی خود را در آن قرار دهید یکی از مزیت های این کیف ضدآب بودن آن است. پشت کیف به گونه ای طراحی شده است که در پیاده روی و یا حتی کوه نوردی طولانی مدت شانه ها و کمر شما را اذیت نمیکند

این کیف یکی دیگر از کوله های منتخب آمازون می باشد. دو محفظه برای قرص و عینک و …  در کنار این کیف وجود دارد. از دیگر ویژگی های OLarHike ضد خش و ضد آب بودن آن می باشد. در جلوی این کیف دو خط قرار دارد که در شب میدرخشد که برای جلوگیری از تصادف بسیار مناسب هست. ویژگی خاصی که این کیف را نسبت به سایرین متمایز میکند این است که به راحتی جمع و اندازه یک کیف بسیار کوچک می شود.

آخرین مورد که به شما معرفی میکنیم از برند teton sports  هست این کوله با جای قرار دادن کیسه خواب جز یکی از مناسب ترین کوله ها برای مسافرت می باشد. علاوه بر آن پشت این کیف مناسب با ساختار بدن طراحی شده که به کمر و شانه ها فشار نمی آورد.