داستان‌های جذاب آمازون از ابتدا تا اکنون، بخش دوم

 در پست قبلی بخشی از داستان های جذاب آمازون رو تعریف کردیم اگر بخش قبلی را مطالعه نکردید میتونید وارد لینک زیر شوید 

فعالیت گسترده تولیدکنندگان و فروشندگان

داستان‌های جذاب آمازون از ابتدا تا اکنون، بخش دوم

آمازون از همان ابتدای شروع کار، هدف خود را در فروش محصولات به سراسر جهان معطوف کرد و هیچ‌گاه فقط به فروش در آمریکا فکر نکرد! جف بیزوس و همکارانش قصد داشتند سهم بزرگی از بازار فروش آنلاین را تصاحب کنند و به آن هم رسیدند.

دو مورد از فعالیت‌هایی که در راستای این مورد انجام دادند، داستان امکان فروش سایر تولیدکنندگان و همچنین فعالیت گسترده فروشندگان در آمازون بود.

برهمین اساس، یکی از بزرگترین پروژه‌های سایت آمازون در سال 2006 اجرایی شد. براساس این طرح، تولیدکنندگان از سراسر دنیا می‌توانستند با استفاده از آمازون، محصولات خود را به فروش برسانند.

بدیهی است شانس فروش آنها نیز بسیار افزایش می‌یافت. پس از 5 سال آمازون توانست در 13 کشور انبارهای خود را مستقر سازد و از این رو تحویل محصولات در کشورهای اروپایی نیز به سرعت انجام می‌گرفت. این پروژه در حال حاضر با قدرت بیشتر و امکانات بسیاری، توانسته است درآمدهای سرشاری را برای آمازون و تولیدکنندگان ایجاد کند.

مورد بعدی درباره فعالیت گسترده فروشندگان در سایت آمازون است. هر فروشنده با توجه به میزان فروش خود دسترسی‌های متفاوتی را در آمازون دریافت می‌کند. از این رو، بسیاری از فروشندگان سعی می‌کنند که به عنوان Vendor در سایت آمازون فعالیت کنند.

Vendor به فروشنده‌ای می‌گویند که به صورت یک برند فعال محصولات پر فروش خود را از طریق سایت آمازون به فروش می‌رساند و می‌تواند از امکانات ویژه صفحه فروشنده همانند: پخش ویدیو تبلیغاتی، قرار دادن اینفوگرافی و غیره استفاده کند.

سایت آمازون همواره سعی دارد در میان فروشندگان یک رقابت سالم برگزار کند؛ بسیاری از فروشندگان آمازون با استفاده از روش‌های مختلف گوی رقابت را از دیگران پس گرفته و به دسترسی‌های بیشتری دست می‌یابند.

اگر به صفحه فروشندگان برتر در آمازون مراجعه کنید، با گزینه Buy Box روبرو خواهید شد؛ این گزینه باعث می‌شود که خریدار در کمترین زمان ممکن، محصول خود را به سبد خرید اضافه کند.

 

ایده Interesting Finds

داستان‌های جذاب آمازون از ابتدا تا اکنون، بخش دوم

یکی از موارد جالب آمازون ایده هدیه خریدن آمازون است. این روزها خرید هدیه از فروشگاه‌های آنلاین بسیار مورد اقبال قرار گرفته است. سایت آمازون نیز دست به کار شده است و بخشی را به همین نام در سایت خود ایجاد کرده است.

در این بخش خیلی از پیشنهادهای خریدی که چندان هم معمول نیستند و ممکن است خریدشان به عنوان هدیه به ذهن افراد نرسد، به شما پیشنهاد داده می‌شود. با این پیشنهادها خرید هدیه کار آسان‌تری خواهد شد.

وقتی به این بخش سایت مراجعه می‌کنید، می‌توانید این پیشنهادهای خرید را براساس زیر مجموعه‌ها تفکیک کنید؛ زیر مجموعه‌هایی مانند زنان، مردان و سرگرمی.

بنابراین در هر نقطه‌ای از دنیا که باشید، می‌توانید اجناسی را برای هدیه دادن انتخاب کنید که پیشنهاد آمازون است و هدیه‌ای متفاوت را برای عزیزان خود تهیه کنید.

 

فروش فایل در آمازون

داستان‌های جذاب آمازون از ابتدا تا اکنون، بخش دوم

یکی از داستان‌هایی جالبی که در آمازون روی داده است، ایجاد بخشی برای فروش فایل دیجیتالی در آمازون است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. در حال حاضر، افراد کمی آغازین روزهای آمازون را به یاد می‌آورند؛ زمانیکه جف بیزوس با فروش کتاب در سایت آمازون شروع به فعالیت در دنیای آنلاین کرد و رقیب اصلی کتاب فروشی‌های سنتی مانند Waldenbooks شد.

این سایت به مشتری و خریداران کتاب اجازه می‌داد سفارشات خود را به صورت آنلاین ثبت کنند و هزینه‌های مربوط را نیز آنلاین پرداخت کنند. پس از مدتی آمازون دسته بندی‌های بیشتری را به سایت خود اضافه کرد و محصولاتی نظیر بازی، سی دی و… را به فروش رساند.

اکنون سایت آمازون، بخشی را نیز به فروش فایل‌های دیجیتالی اختصاص داده است و فروشندگان علی الخصوص نویسندگان توانسته‌اند از این بازار پر سود، درآمدی قابل توجه را برای خود داشته باشند.

در برخی موارد نیز خریداران می‌توانند ابتدا فایل دیجیتالی خود را پس از پرداخت آنلاین مبلغ آن، خریداری و بلافاصله دانلود کنند و پس از آن درخواست چاپ و تحویل آن را نیز برای آمازون ارسال کنند.

آمازون با داشتن انتشارات و چاپخانه‌های اختصاصی، می‌تواند حتی یک نسخه را نیز برای مشتری چاپ و ارسال کند.

نمونه‌هایی از فایل‌های دیجیتالی موجود در آمازون: کتاب‌های الکترونیک (کیندل)، کتاب‌های صوتی، دوره‌های آموزشی ویدیویی، نرم افزار، موسیقی، بازی و نرم افزار، فایل کتاب‌های فیزیکی، طرح‌های قابل چاپ، دعوت نامه‌های دیجیتالی و سایر فایل‌های قابل چاپ.

 

شاید بپرسید که مزایای فروش محصولات دیجیتال درآمازون چیست؟ آمازون روز به روز رشد سریعتری خواهد داشت چرا که افراد بیشتری به خرید از آمازون روی می‌آورند. آمازون به فروشندگان خود اجازه استفاده از سرویس ارسال FBA را می‌دهد و همین امر موجب می‌شود آمازون برای هر بیزینسی یک بستر مناسب به شمار رود.

استفاده از این امکان برای فروشندگان یک موقعیت خوب و مدل تجاری خارق‌العاده را فراهم می‌کند چرا که نیاز نیست که دیگر فروشنده مراحل ارسال و پست را خودش به عهده بگیرد. در عوض شما می‌توانید روی سایر جوانب فروش خود متمرکز شوید.

فروش محصولات دیجیتال نیز مزایایی به همین وسعت خواهد داشت. از آنجا که نیازی به ارسال کالاهای دیجیتالی وجود نخواهد داشت و به راحتی قابل دانلود هستند، از منظر تجاری فواید اقتصادی بیشتری خواهد داشت.

حقیقت این است که هزینه حاشیه‌ای محصولات دیجیتال برابر با صفر خواهد بود. به عبارت دیگر، برای هر کالایی که در آمازون به فروش می‌رسانید، نیازی نیست برای جایگزین کردن کالای جدید، دوباره سرمایه‌گذاری داشته باشید.

در خصوص فروش‌هایی که بر محور کالاهای فیزیکی در گردش هستند، قبل از آنکه تمام محصولات عرضه شده به فروش برسد، فروشنده باید انبار خود را با محصولات جایگزین پر کند.

در مورد فروش محصولات دیجیتالی، فروشنده می‌تواند بدون قرار گرفتن در تنگناهایی مانند توجه به مسئله گردش مالی، هر تعداد محصول را به فروش برساند.

مدیران آمازون و فروشندگان آن از ایجاد چنین بخشی به عنوان یک رویداد جذاب یاد می‌کنند که راهی خارق العاده برای ایجاد درآمدهای منفعل است.

ادامه دارد …