داستان یک برند، دی اچ ال (DHL)

دی اچ ال یکی از مشهورترین برندهای حمل و نقل در جهان است که با تمرکز بر فعالیت های بین المللی، در بسیاری از حوزه ها لقب بهترین سیستم حمل و نقل را از آن خود کرده است.

دی اچ ال (DHL) با نام کامل Dalsey, Hillblom and Lynn شرکتی آلمانی آمریکایی با حوزه ی فعالیت بین المللی در صنعت حمل و نقل است. دی اچ ال امروز به عنوان زیرمجموعه ی شرکت لجستیکی آلمانی Deutsche Post DHL شناخت می شود که برخی از حوزه های ویژه ی پستی همچون ارسال سریع بسته را خصوصا در مقاصد بین المللی (EMS) پوشش می دهد. آمارها ادعا می کنند که دی اچ ال سالانه ۱/۳ میلیارد بسته جا به جا می کند.

شرکت پستی DHL ابتدا فعالیت خود را در ایالات متحده و با تمرکز روی بازارهای بین المللی شروع کرد. از سال ۱۹۹۸ شرکت پست آلمان به مرور خرید سهام DHL را شروع کرد و در سال ۲۰۰۱ بخشی از سهام کنترلی را نیز در دست گرفت. در نهایت در دسامبر ۲۰۰۲ بخش قابل توجهی از سهام کنترلی توسط شرکت آلمانی خریداری شد. درنهایت برند DHL توسط پست آلمان در حوزه های متنوع حمل و نقل به کار گرفته شده و حتی منجر به تغییر نام شرکت پست آلمان در بسیاری از حوزه های عملیاتی شد.در این پست با ایگرد همراه باشید تا داستان این برند بیشتر آشنا شویم، همچنین شما می توانید داستان برند های مختلف را در بلاگ ایگرد مطالعه کنید

تاریخچه تاسیس

1969/ تاسیس دی اچ ال

تنها چند ماه پس از اینکه نیل آرمسترانگ اولین قدم را بر روی ماه برداشت؛ آدرین دالسی، لری هیلبلام و رابرت لین کارآفرین های جوانی بودند که در سان فرانسیسکو برای تأسیس کسب و کاری در حوزه ی لجستیک، با یکدیگر شریک شدند. آن ها شرکت DHL را در سال ۱۹۶۹ تأسیس کردند که از حرف اول نام هرکدام، برای ساخت اسم آن استفاده شده بود. بنیان گذارهای DHL تلاش می کردند تا حمل و نقل نامه ها که از راه دریایی انجام می شد را بهینه سازی کنند. ایده ی استفاده از هواپیما بین بنادر و بررسی سریع تر مرسوله، راهکاری بود که این سه شریک برای ارائه ی خدمات سریع مطرح کردند.

ایده ای در نیمه ی دوم قرن بیستم مطرح شد، سنگ بنایی برای تشکیل شرکتی بین المللی شد. بنیان گذارهای شرکت ابتدا اسناد پستی را شخصا و با هواپیما از سان فرانسیسکو به هونولولو جا به جا می کردند. دی اچ ال از همان ابتدا راه هایی برای کاهش زمان جا به جایی بسته ها به کار گرفت و به نوعی سرعت را به عنوان وجه تمایز خود در نظر گرفت فعالیت سریع دی اچ ال و استفاده از حمل و نقل هوایی برای جا به جایی بسته های پستی، به نوعی یک بخش جدید در صنعت پست و حمل و نقل هم ایجاد کرد. در واقع حمل و نقل سریع کالا و مرسوله های پستی با استفاده از خطوط هوایی، توسط دی اچ ال در صنعت تثبیت شد.

1971/ گسترشی جهانی

بنیان گذاران آمریکایی DHL پس از موفقیت های اولیه به وضعیت موجود راضی نماندند و توسعه ی بین المللی را در اولویت قرار دادند. توسعه ی شبکه ی پستی از مهم ترین بخش های فرایند گسترش فعالیت های شرکتی در این حوزه محسوب می شود. دی اچ ال نیز اولین برنامه ریزی ها را روی همین بخش متمرکز کرد. فعالیت در شرق دور و کرانه ی اقیانوس آرام در سال ۱۹۷۱ قطعی شد و یک سال بعد کشورهایی همچون هنگ کنگ، سنگاپور و استرالیا هم میزبان آمریکایی ها بودند.

دهه ی ۱۹۷۰ با توسعه ی سریع بین المللی برای DHL همراه بود. اروپا، آمریکای لاتین، غرب آسیا، آفریقا و خاورمیانه در همین دهه به مناطق سرویس دهی این شرکت اضافه شدند و به مرور، حمل ونقل سریع هوایی به سرویسی مرسوم در کل جهان تبدیل می شد.

1979/ خدمت جدیدی در پست

دی اچ ال تا پایان دهه 1970 تنها اسناد و نامه جا به جا می کرد و از سال 1979 بسته های پستی را نیز به خدمات خود اضافه کرد.

1986/ دی اچ ال در چین

در این سال دی اچ ال شعبه چین خود را افتتاح کرد و این اولین شرکت اکسپرسی بود که در داخل چین فعالیت می کرد.

1989/ تغییرات بنیانین پست آلمان

پست آلمان که در قرن۲۱ کنترل کامل DHL را تصاحب کرد، در سال های اوج رقابت سرویس های پستی تغییرات قابل توجهی را در زیرساخت های خود گنجاند. تغییر مهم اول، تجزیه ی شرکت بزرگ قبلی بود. فرایندی که به خاطر امضای فرمانی به نام Postal Reform I در سال ۱۹۸۹ اجرا شد و به نوعی Deutsche Bundespost را محول کرد. از تغییرات مهمی که در اجرای فرمان ذکر شده رخ داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرکت پستی آلمانی پس از اجرای فرمان فوق به سه سازمان تقسیم شد که فعالیت های پستی، پست بانک و مخابران را به صورت مجزا بر عهده گرفتند.
  • بخش های سیاسی و تنظیم گری از بخش های مدیریتی و عملیاتی جدا شدند.
  • هیئت مدیره های جدید برای شرکت های سهامی عام انتخاب شدند.
  • هیئت مدیره های مرتبط با نظارت بر سازمان جدید در آژانس های دولتی انتخاب شدند.
  • ارتباطات شرکت های جدید با مشتریان از حالت قوانین عمومی به خصوصی تغییر کرد.
  • انحصار شرکت های بزرگ در بخش مخابرات از بین رفت.
  • شرکت پست آلمان شرقی به پست آلمان ملحق شد.

از شرکت های مهم دیگری که در سال های پایانی قرن بیستم ایجاد شده و بعدا به زیرمجموعه ی پست آلمان تبدیل شدند می توان به Exel اشاره کرد. کنسرسیوم حمل و نقل ملی بریتانیا (NFC) در سال ۱۹۸۹ برندی به نام Exel تأسیس کرد تا بعدا آن را به شرکتی بین المللی در حوزه ی لجستیک تبدیل کند NFCبزرگ ترین سازمان حمل و نقل و لجستیک در بریتانیا محسوب می شد و تأسیس برند جدید، رویکرد مهمی در توسعه ی فعالیت های آن ها بود. به هرحال اکسل که روی توزیع و انبارداری مخصوص تولیدکننده ها و خرده فروش ها تمرکز می کند، در سال ۲۰۰۵ به زیرمجموعه ی پست آلمان پیوست.

1995/ اصلاحات پستی

دولت آلمان در سال ۱۹۹۵ تصمیم گرفت تا شرکت های مجزا شده از پست آلمان در حوزه های بالا را به صورت سهامی به سرمایه گذاران خصوصی واگذار کند. البته بخش عمده ای از سهام در اختیار دولت قرار می گرفت، اما شهروندان عادی هم توانایی خرید سهام شرکت های پستی را داشتند. به علاوه سازمانی دولتی تأسیس شد تا نظارت بر سهام و اجرای نقش دولت فدرال آلمان را در سه شرکت مرتبط با صنعت پست و ارتباط، انجام دهد. به هرحال تغییرات مذکور با هدف خصوصی سازی هرچه بیشتر صنعت پست در آلمان اجرا شدند. تغییراتی که به مرور شرکت پست آلمان را از سازمانی دولتی به شرکتی خصوصی تبدیل می کرد.

شرکت پست آلمان در سال های پایانی قرن بیستم علاوه بر تغییرات زیرساختی در سازمان و آژانس های مرتبط، تغییرات فنی و رویکردی را هم اعمال می کرد. به عنوان مثال از جدیدترین فناوری های لجستیکی در مراکز تحویل شرکت استفاده می شد تا نامه ها و بسته های پستی در بالاترین سرعت در آلمان جا به جا شوند. تغییرات ساختاری و مدرن سازی محصولات در ۳۳ مرکز اصلی شرکت پست آلمان، سرعت توزیع مرسوله ها را روز به روز در این کشور افزایش می داد.

1996/ سرمایه گذاری در سیستم توزیع

یکی از سرمایه گذاری های مهم آلمانی ها در بهبود سیستم توزیع مرسوله که در سال ۱۹۹۸ نهایی شد. هدف از سرمایه گذاری بزرگ، مدرن سازی زیرساخت مراکز تحویل نامه بود که در نهایت به تأسیس ۸۳ مرکز محصول با فناوری های به روز انجامید. سطح بالای اتوماسیون و استاندارد سازی در مراکز پستی آلمان، کیفیت و بهره وری خدمات را برای مشتریان افزایش می داد. اتوماسیون سیستم پستی به گونه ای انجام شده بود که در سال های پایانی دهه ی ۱۹۹۰، بیش از ۹۰ درصد مرسوله ها به کمک ماشین آلات دسته بندی می شدند. سرعت خدمات پستی به حدی افزایش یافت که ۹0 درصد از مرسوله های آلمان تا یک روز بعد به مقصد تحویل داده می شدند.

1997/ عصر جهانی شدن

تغییرات زیرساختی موفق پست آلمان در دهه ی ۱۹۹۰، آن ها را به توسعه ی بین المللی تشویق کرد. در واقع تقضای مشتریان برای خدمات فرامرزی، آلمانی ها را به گسترش فعالیت تشویق کرد. شهروندان آلمان تمایل داشتند که همه ی خدمات پستی داخلی و خارجی خود را با یک شرکت انجام دهند. برنامه های توسعه ای شرکت پست آلمان، با انواع رویکردهای مرسوم همچون خرید و ادغام، همکاری با شرکت های حاضر در کشورهای دیگر و توسعه ی خدمات انجام می شد.

1998/ تاسیس آخرین مرکز پستی

در سال ۱۹۹۸، آخرین مرکز پستی از ۸۳ مرکزی که در برنامه ی توسعه ای پست آلمان بود، در روزنبرگ تأسیس شد. آلمانی ها با پیاده سازی فاز اول توسعه، یکی از مدرن ترین شبکه های توزیع مرسوله را در جهان پیاده سازی کردند. ۸۳ مرکز مکانیزه ی جدید، جایگزین بیش از ۱۰۰۰ مرکزی شدند که تا دهه ی ۱۹۹۰ فرایندهای توزیع و دسته بندی مرسوله را به صورت دستی پیاده می کردند. سیستم های مدرن، توانایی اسکن و دسته بندی بیش از ۳۶ هزار نامه را در یک ساعت داشتند. بزرگ ترن مراکز پستی از ۸۳ مرکز مذکور در مناطق شهری برلین، هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت و دوسلدورف قرار دارند.

1999/ خرید AEI و DANZAS

آلمانی ها با برنامه های خرید و ادغام یا سرمایه گذاری، در پی توسعه ی بین المللی فعالیت های پستی بودند. آن ها در سال ۱۹۹۸ شرکت آمریکایی DHL را هدف قرار دادند و ۲۵ درصد از سهام آن را خریدند. این خرید سهام، همکاری استراتژیکی را بین بزرگ ترین شرکت پستی اروپا و بازار پستی جهان ایجاد می کرد. پس از شروع همکاری با دی اچ ال، نوبت به توسعه ی بیشتر خدمات در اروپا رسید و شرکت پست آلمان، برند Euro Express را برای فعالیت تأسیس کرد.

فعالیت های یورو اکسپرس، خدمات پست آلمان را به ۲۰ کشور اروپایی افرایش می داد. درواقع آلمانی ها با شرکت جدید توانستند موقعیت خود را به عنوان پیش گام خدمات پستی برای مشتریان تجاری تثبیت کنند. از فعالیت های مهم دیگر در آن سال ها می توان به خرید شرکت MAIL Division آمریکا اشاره کرد. خرید این شرکت سود ده علاوه بر دسترسی به بازار بزرگ آمریکای شمالی، برای آلمانی ها مزیتی همچون افزایش خدمات بین المللی را به همراه داشت.

شرکت سوئیسی Danzas و بزرگ ترین ارائه کننده ی خدمات پستی هوایی در آمریکا یعنی AEI، خریدهای مهم پست آلمان در سال 1999 بودند. دانزاس که از پیش گامان پست جهانی بود، از سال ۱۸۱۵ فعالیت می کرد و در زمان خریده شدن، ۲۹ هزار کارمند داشت که شبکه ای در تمامی قاره های جهان را مدیریت می کردند. شرکت آمریکایی AEI هم با شبکه ای گسترده در ۱۳۵ کشور جهان، بازویی قدرتمند برای پست آلمان محسوب می شد.

2000/ همکاری در حوزه های متنوع

شرکت پست آلمان با نام کامل Deutsche Post AG در سال ۲۰۰۰ سهام خود را به صورت عمومی عرضه کرد.IPO مذکور لقب بزرگ ترین عرضه ی عمومی سهام را در کشور آلمان و سومین عرضه ی بزرگ را در جهان به خود اختصاص داد.

در سال ۲۰۰۰ همکاری شرکت آلمانی و آمریکایی در حوزه های متنوع افزایش یافت.

2002/ دی اچ ال یک شرکت پستی آلمانی

در جریان افزایش همکاری ها، خرید سهام بیشتر در دی اچ ال هم از سوی آلمانی ها اعلام شد. اولین افزایش سهام در ژانویه ی ۲۰۰۲ و به مقدار ۲۵ درصد و دومی در ژوئیه همان سال باز هم به مقدار ۲۵ درصد انجام شد. درنهایت سهام پست آلمان در دی اچ ال به ۷۵ درصد رسید.

در زمانی که پست آلمان سهام عمده ی DHL را تصاحب کرد، شرکت در سرتاسر جهان ۷۱ هزار کارمند داشت. آن ها که تا شروع قرن ۲۱ به پیش گام پست سریع بین المللی تبدیل شده بودند، شبکه ای بیش از ۲۲۰ کشور و منطقه را پوشش می دادند. در نهایت در دسامبر سال ۲۰۰۲ سایر سهام DHL هم از سوی پست آلمان خریداری شد و این شرکت به صورت کامل به آلمانی ها رسید.

2003/ برند سازی جدید

پس از خرید DHL ، آلمانی ها تصمیم گرفتند تا برندسازی جدیدی برای خدمات خود انجام دهند. در اقدام اول کل کسب و کار لجستیک و پست سریع با برند جدید دی اچ ال معرفی شد. در اپریل ۲۰۰۳ کمپینی بزرگ اجرا شد و نزدیک به ۲۰ هزار ون تحویل کالا در آلمان با طراحی جدید DHL شروع به کار کردند.

سال های اخیر و وضعیت حال حاضر دی اچ ال

شرکت های پستی بزرگ جهان عموما در حوزه های مالی و بانکی هم فعالیت هایی انجام می دهند. از زیرمجموعه های مالی پست آلمان می توان به Postbank اشاره کرد که در سال ۲۰۰۴ عرضه ی عمومی سهام انجام داد. IPO پست بانک هم مانند شرکت مادر یعنی پست آلمان، در تاریخ بازار بورس کشور رکوردشکنی کرد.

از اقدامات مهم پست آلمان در سال های میانی دهه ی ۲۰۰۰ می توان به خرید برند اکسل اشاره کرد که قبلا توضیحتی کلی راجع به آن دادیم. خرید شرکت بریتانیایی به قیمت ۵/۵ میلیارد یورو انجام شد. در آن زمان ۱۱۱ هزار کارمند در ۱۳۵ کشور جهان برای اکسل کار می کردند.

دی اچ ال در سال های اخیر با تمرکز روی بهبود فرایندهای مدیریتی و خدمات مشتری، مطالعات و بررسی های متعددی انجام داده است. در نتیجه ی یکی از مطالعات مذکور، در سال ۲۰۰۵ یک بازنگری کلی در طراحی فرم شرکتی کارمندان انجام و به نوعی استدانداردسازی در تمام بخش ها پیاده شد. در جریان روند طراحی لباس ها، ۱/۴ میلیون لباس سازمانی به ۱۱۰ هزار کارمند DHL در ۲۰۰ کشور و منطقه ی گوناگون جهان اهدا شد.

نوآوری، تحقیق و توسعه از برنامه های مهم اکثر شرکت های بزرگ بین المللی محسوب می شود. DHL هم مانند دیگر بازیگران تصمیم گرفت تا مرکزی را به نوآوری اختصاص داده و صنعت لجستیک را بیش ازپیش توسعه دهد. به همین دلیل مرکز نوآوری شرکت جدید در سال ۲۰۰۷ در نزدیکی شهر بن تأسیس شد. مسئولیت اصلی مرکز نوآوری DHL ، در طراحی و توسعه ی محصولاتی نوآورانه و قابل عرضه در بازارها خلاصه می شود که با روندهای رو به رشد دنیای حمل ونقل هماهنگ باشند.

DHL در مرکز نوآوری خود همکاری نزدیکی با پیش گامان فناوری جهان همچون IBM، اینتل و SAP دارد. به علاوه بخش های تحقیقات لجستیک دانشگاه های بزرگی همچون MIT هم با دی اچ ال و مرکز نوآوری همکاری می کنند. شرکت آلمانی-آمریکایی حتی نمایشگاهی هم برای معرفی جدیدترین نوآوری ها و دستاوردهای خود در صنعت حمل ونقل در کنار مرکز نوآوری تأسیس کرده است.

توسعه ی خدمات و گسترش شبکه همیشه در اولویت های اول دی اچ ال و مدیران جدید آن یعنی پست آلمان بوده است. در جریان همین روندهای توسعه، در سال ۲۰۰۸ هاب حمل ونقل هوایی دی اچ ال در لایپزیگ تأسیس شد که یکی از بزرگ ترین مراکز جهان در این حوزه محسوب می شود. منطقه ی لایپزیگ به دلایل استراتژیکی متعددی انتخاب شد. به عنوان مثال می توان به موقعیت فرودگاه، نزدیکی محل به بازارهای درحال رشد اروپای شرقی، قابلیت پروازهای شبانه و امنیت بالا، پرسنل حرفه ای منطقه و زیرساخت های استراتژیک برای توسعه های آتی در حمل ونقل ترکیبی هوایی، زمینی و ریلی اشاره کرد.

سرمایه گذاری در فناوری های جدید، از فرایندهایی است که اکثر شرکت های معتبر در حوزه های گوناگون در سال های اخیر به آن پرداخته اند. DHL برای توسعه ی فعالیت های خود برنامه ای با سرمایه گذاری ۷۵۰ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۱ اجرا کرد. در سال هایی که تجارت الکترونیک به عنوان حوزه ای پرسود روزبه روز شهرت و اعتبار خود را در جهان افزایش می داد، دی اچ ال مدل های جدیدی از کسب وکار را شروع کرد و با روند موجود در جهان هماهنگ شد. از فعالیت های نوآورانه و مدرن دیگر می توان به همکاری شرکت با دانشگاه RWTH و توسعه ی خودروی الکتریکی اشاره کرد. 

شرکت DHL و سازمان مادر یعنی پست آلمان، در سال های اخیر فعالیت هایی مبتنی بر حمایت از محیط زیست، توسعه ی یادگیری و افزایش فرایندهای خرید و ادغام برای توسعه ی فعالیت های جهانی را در پیش گرفته اند.DHL امروز خدود ۳۶۰ هزار کارمند در سرتاسر جهان دارد و کن آلن به عنوان رئیس هیئت مدیره ی آن فعالیت می کند. از لحاظ آمارهای درآمدی، شرکت پست آلمان آمار دی اچ ال را به عنوان بخشی از گزارش خود بیان می کند. آخرین آمار پست آلمان در سال ۲۰۱۸، فروش 61.55 میلیارد یورویی را نشان می دهد. برند DHL اکنون در میان برترین برندهای جهان در اینتربرند در رتبه ی ۷۹ قرار دارد.