داستان یک برند، فسیل (fossil)

فسیل یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه طراحی و ساخت ساعت و جواهرات است که کمتر کسی درمورد آن می داند. با این حال، ساعت های این کمپانی، بسیار خوش ساخت، متناسب با مد روز و با قیمت بسیار ارزنده عرضه می گردد. فروش 850 میلیون دلاری  fossilدر سال گذشته، گواهی بر موفقیت این شرکت در بازار فروش ساعت می باشد.

در ادامه تاریخچه مختصری از این برند را مرور می کنیم.

کمپانی فسیل در سال 1984 توسط برادران تام و کاستا کارتسوتیس تاسیس شد و دفتر مرکزی این کمپانی در ریچاردسون تگزاس آمریکا بنا شده است.

تاریخچه این برند

داستان یک برند، فسیل (fossil)

فسیل از آغاز تا سال 2000

فسیل در سال 1984 توسط Tom kartsotis ( دانشجوی دانشگاه Texas A&M)  و به پیشنهاد برادر بزرگتر خود Kosta kartsotis ( مدیر اجرایی Sanger Harris) تاسیس شد. Kosta با برادر خود در مورد سود بالقوه بزرگی که در زمینه واردات کالاهای جزئی ساخته شده در خاور دور مخصوصا در واردات ساعت های مد روز با قیمت متوسط وجود داشت صحبت کرده بود و این انگیزه ای شد برای اینکه آن ها در سال 1990 کالا های چرم تحت برند فسیل و ساعت های عتیقه را به بازار معرفی کنند و توانستند در سال 1993 وارد بازار سهام شود.

فسیل از سال 2000 تا کنون

در سال 2001 این شرکت برندzodiac watches  را که یک برند سوئیسی بود و از سال 1988 فعالیت خود را آغاز کرده بود با قیمتی بیش از 7/4 میلیون دلار خریداری کرد. همچنین این کمپانی با خرید برندMichele Watch  توانست چرخه خود را در زمینه طراحی و تولید ساعت هایی با اصالت سوئیسی کامل کند.

در سپتامبر 2007، فسیل به اتهام نقض LLC، در یک طرح دعوی در دادگاهی در منطقه شمال تگزاس متهم شده بود که پس از مدت کوتاهی این مشکل برطرف شد.

در دسامبر 2007 فروشگاه زنجیره ای Watch Station توسط کمپانی فسیل خریداری شد. همچنین fossil از سال 2007 تاکنون دارای امکانات تولید در چین و سوئیس و مراکز تولید در دالاس، آلمان و آسیا است.

در سال 2012 شرکت فسیل طی توافقی با شرکت Skagen Designs، در ازای پرداخت 225 میلیون دلار نقد و 150.000 سهم از سهام خود موفق به خریداری Skagen designs  شد، که ارزش کل سهام پرداخت شده حدود 8/236 میلیون دلار بود.

در اوایل سال 2013 این شرکت خط تولید جدیدی به نام “Fossil Swiss” را که کاملا در سوئیس تولید می شد را معرفی کرد.

در نوامبر 2015 این کمپانی شرکت جدیدی به نام Wearable maker Misfit را به ارزش 260 میلیون دلار خریداری کرد که هدف از این برنامه ترکیب فناوری با ساعت های سنتی بود. همچنین در همین سال این برند توانست دو جایزه مطرح در زمینه بهترین طراحی ظاهر و تاثیر گذارترین طراحی در ششمین سال مراسم DFWIMA را کسب کند.

تکنولوژی همراه همیشگی ساعت های فسیل

داستان یک برند، فسیل (fossil)

فسیل در زمینه نوآوری های خلاقانه بسیار شناخته شده است به طور مثال تکنولوژی تغییر رنگ که ابتدا در ساعت های کالیدو معرفی شد، یکی از موفقیت های این شرکت محسوب می شود که همچنان تولید ساعت های مجهز به این تکنولوژی ادامه دارد.

یکی دیگر از تکنولوژی ها، اسپات می باشد که با همکاری شرکت مایکروسافت معرفی شده است. ساعت های دارای این تکنولوژی تحت عنوان “Wrist Net” به بازار عرضه شده اند و صاحبان این ساعت می توانند با کمک اتصال به شبکه ام اس ان مایکروسافت،  نوع نمایش ساعت خود را به شکل سفارشی درآورند و اطلاعاتی از قبیل اخبار و سایر اطلاعلات این وبسایت را علاوه بر نمایش زمان، بر روی ساعت خود مشاهده کند.

فلسفه موفقیت هر ساله برند فسیل

کمپانی ساخت ساعت فسیل، قطب خلاقیت ساعت سازی جهان است. طراحی های بسیار متنوعی هر فصل در این کمپانی تولید می شود.

در صنعت مد، چهار بازار فصلی وجود دارد و شرکت فسیل در هر چهار فصل حضور بسیار پر رنگی دارد و برای هر فصل محصولات متنوعی تولید می کند. ساعت های تولیدی این شرکت جدا از حجم فروششان، عمر تولید بسیار کوتاهی دارند و نهایتا شش ماه در بازار عرضه می گردند و بعد از مدتی تولید آن متوقف می شود.  پس از گذشت مدتی هیچ کدام از ساعت های تولید شده در بازار دیده نمی شوند و جای خود را به ساعت های جدید می دهند.

فلسفه اصلی این شرکت تولید محصولات مد روز، با کیفیت و با قیمت بسیار مناسب می باشد که افراد را به خریدهای مجدد ترغیب می کند. مطمئنا ساعتی با قیمت بسیار مناسب 75 دلار جای هیچ گونه تاملی برای خریدار نمی گذارد این فلسفه به طور کلی بر روی فروش دیگر محصولات تولیدی این شرکت نیز تا حدودی وجود دارد.

شما می توانید جدید ترین محصولات این برند را از سایت های آمازون سراسر دنیا توسط ایگرد خریداری کنید