رونالدو از آمازون چیزهایی می‌خرد؟

 

آمازون یک سایت معتبر با سابقه ای درخشان و بلند مدت است. درست بیست و سه سال پیش اولین مشتری خود را پیدا کرد و توانست کتابی را به صورت آنلاین به فروش برساند. در اصل جف بزوس کار خود را با فروش آنلاین کتاب شروع کرد و چند دسته بندی برای فروش اینترنتی همچون لوازم تحریر، کتاب، سی دی و.. بیشتر در سر نداشت. او قطعا در ابتدا فکر نمی‌کرد روزی برسد که نام فروشگاه اینترنتی‌اش در تمام دنیا آوازه‌اش بپیچد و بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی دنیا شود، فروشگاهی که هم‌اکنون میلیون‌ها کاربر دارد و نیمی از آن را سلبریتی‌های سرشناس که نامشان برای همه ما آشناست تشکیل دهد.

امروز پس از سال‌ها گذشت از اولین سفارش آمازون که یک خریدار معمولی کتاب بود، شاهد سفارش اقلام ورزشی توسط ستاره‌های نام آشنای جهان هستیم. کریستیانو رونالدو یکی از میلیون‌ها کاربر سرشناس و از مشتریان پروپاقرص آمازون به شمار می‌رود. کریس هر چند وقت یکبار که زمان سفارشش تا سفارش بعدی خیلی هم طولانی نیست از آمازون خرید می‌کند.

حتما به یک ورزشکار که اتفاقا ستاره هم باشد در رسانه و در مجامع عمومی دقت بیشتری می‌شود. او باید همیشه ظاهری آراسته داشته باشد و سعی کند از مدل و برندهای مطرح دنیا استفاده کند.

رونالدو را اکثرا با استوک‌های نایک می‌شناسیم. علاقه و ارادت قلبی رونالدو به برند نایک ثابت شده است که در اکثر بازی‌ها او را با این برند دیده‌ایم. از استوک تا تیشرت و شورت ورزشی‌اش را برند نایک تشکیل می‌دهد. البته ما برندهایی همچون آدیداس، ریباک، سی آر۷ و.. را هم در تن او دیده‌ایم، ولی می‌دانیم طبق آماری که صفحه اختصاصی  آمازون به نمایش گذاشته او به تازگی استوک‌های نایکش را از این فروشگاه معتبر سفارش داده.

شاید فکر کنیم ستاره‌هایی همچون رونالدو هیچ زمانی را برای تفریح یا مطالعه و هر کار دیگری برای خود اختصاص نمی‌دهند و تماما زمان خود را با ورزش و فوتبال سپری می‌کنند. اما با نگاهی کوتاه به آمار رسمی سایت آمازون متوجه می‌شویم رونالدو بجز استوک و کفش کتاب هم به سایت آمازون سفارش داده و خریداری کرده. شاید او وقت سر زدن به کتاب‌فروشی‌ها را نداشته باشد تا بتواند پس از ساعت‌ها کتابی را برگزیند، اما حتما زمان این‌که پشت لپ تاپش بنشیند و چرخی در سایت آمازون بزند و کتابی را سفارش دهد را دارد.

آمار دیگری که نشان می‌دهد رونالدو بجز اقلام ورزشی، استوک، کفش و کتاب خرید‌های دیگری هم از سایت آمازون داشته، ساعت را به ما نشان می‌دهد.

رونالدو از سایت آمازون ساعت مچی هم سفارش داده و این نشان دهنده درجه بالای کیفیت محصولات آمازون و راحت بودن سفارش در این سایت است.

شاید برای افراد مطرحی همچون رونالدو قیمت تفاوتی نکند و فقط کیفیت محصول اولویت داشته باشد، اما با یک مقایسه کوچک متوجه خواهید شد محصولات آمازون نه تنها کیفیت مطلوب و بالایی دارند، بلکه قیمت مناسب‌تری هم نسبت به کالاهای بیرون از سایت دارند که این برای برخی افراد که قیمت امری مطرح و تعیین کننده در خریدشان است یک نکته مثبت به شمار می‌رود.

این که یک ستاره مشهور همچون رونالدو یا دیگر سلبریتی‌ها بدون این که خود خواسته باشند از یک سایت یا برند خرید کنند و خرید خود را تکرار کنند، می‌تواند نوعی تبلیغ بی هزینه برای آن برند باشد!

خیلی از افراد با دیدن خرید افرادی چون رونالدو ترغیب به خرید از همان سایت یا حتی کالای مشابه می‌شوند.

سایت آمازون حالا دیگر از حالت تک بعدیِ فروش خارج شده و فقط با نام فروشگاه مجازی کتاب فعالیت نمی‌کند. سال‌ها از ایت تغییر حالت می‌گذرد و جف بزوس شاید از ابتدا رویای چنین فروشگاه مجهزی را در سر می‌پروراند ولی او از ابتدا این حجم از محبوبیت و سرمایه را نداشت و با یک سرمایه محدود و تنها از یک گاراژ شروع به کار کرد.

حالا زمانی رسیده است که برترین برند‌های دنیا محصول خود را به آمازون می‌سپارند که به راحتیو حتی بیشتر از نمایندگی‌هایشان به فروش می‌رساند. افرادی مشتریشان هستند که نامشان بر سر زبان همگان است. کریستیانو رونالدو این ورزشکار پرتقالی با توجه به پیشنهادهایی که ازطرف برندهای مختلف برای خرید از آن‌ها دارد ترجیح می‌دهد بی دردسر در سایت معتبر آمازون سفارشات خود را ثبت و به راحتی درب منزل تحویل بگیرد. استوک‌هایی که از آمازون سفارش داده است زننده گل‌های طلایی او هستند.