کمپانی آمازون در سال 1994، فعالیتش را در زمینه فروش آنلاین کتاب آغاز کرد و در سال 1997 به یک شرکت شناخته شده در میان مردم تبدیل شد. در سال 1998، آمازون فروش موسیقی و فیلم را به سیستم کاری خود اضافه کرد. در همین سال او توانست با فروش آنلاین کتاب در آلمان و انگلستان، فعالیت بین المللی خود را آغاز کند.

در سال 1999، آمازون فروش بازی های ویدیویی، لوازم برقی و خانگی، اسباب بازی و نرم افزار را به سیستم کاریش افزود و برخلاف نظر سایرین که گمان می کردند آمازون نیز مانند سایر وب سایت های آن زمان به بن بست می خورد، روز به روز با انرژی بیشتر و قدرتمندتر از قبل، راهش را ادامه می داد و هر روز پر آوازه تر و شناخته شده تر از روز قبل می شد. در سال 2002، کمپانی آمازون خدمات مربوط به وب سایت و الگوهای ترافیک اینترنت و … را تحت عنوان AWS مخفف (Amazon Web Services) برای بازاریابان و توسعه دهندگان ارائه داد.

در سال 2013، جف بزوس از پهباد “Amazon Prime Ai” برای ارسال بسته هایی با وزن حداکثر 5 پوند، رونمایی کرد. این پهبادها از راه دور و تا فاصله حدود 10 مایل، قابل  کنترل بودند و در حال حاضر نیز در این کمپانی از این پهبادها استفاده می شود. این کمپانی تا جایی بزرگ شد که توانست در سال 2017 فروشگاه کامل بازار مواد غذایی را خریداری و از آن خود کند.

آمازون اکنون به عنوان بزرگترین خرده فروش آنلاین در جهان و ارائه دهنده سرویس برجسته وب و … . فروش رسانه های دیجیتالی، پوشاک، محصولات زیبایی، مواد غذایی، لوازم بهداشتی، طلا و جواهر، وسایل آشپزخانه، لوازم علمی،  کالاهای ورزشی، وسایل نقلیه، وسایل برقی و الکترونیکی، خدمات وب آمازون، الکسا و …  تنها بخشی از زمینه کاری این خرده فروشی بزرگ دنیا می باشد.