سوالات متداول درباره ی بلک فرایدی

تا شروع بزرگترین تخفیفات هیجان انگیز بلک فرایدی در آمازون زمان کمی باقی مانده است.

این روز یک فرصت استثنائی برای شما فراهم می کند که می توانید با یک خرید به صرفه بخشی از پول خود را ذخیره کنید

در ادامه این مطلب به تعدادی از سوالات متداول شما عزیزان درباره ی بلک فرایدی پاسخ داده ایم.

بلک فرایدی چیست؟

جمعه سیاه (black Friday) یا حراج جمعه در آمریکا روز بعد از روز شکرگزاری است که عملاً آخرین جمعه ماه نوامبر به ‌شمار رفته و آغاز آیین خرید برای کریسمس حساب می‌شود. در واقع جمعه سیاه، یک روز تعطیل نیست، اما اکثر شرکت ‌ها این اجازه را به کارکنان خود می‌دهند که این روز را مرخصی گرفته و به خرید سال نو بپردازند. سال‌ها است که این روز، شلوغ‌ ترین روز برای فروشنده ‌ها است. هر چند آمریکای شمالی محل اصلی رخداد این سنت است، اما همچون بسیاری از سنت های دیگر این منطقه، این سنت نیز به کشورهای دیگر سرایت کرده‌است. این روز به قدری اهمیت دارد که فروشگاه‌ها قبل از ساعت ۴ صبح کار خود را آغاز کرده و مردم از همان زمان برای خرید به فروشگاه هجوم می ‌آورند و باید تا قبل از آغاز شب خرید کرده باشند.

بلک فرایدی در چه تاریخ و ساعتی برگزار می شود؟

بلک فرایدی هموراه آخرین جمعه ماه نوامبر هست که امسال در 27 نوامبر مصادف با 7 آذر ماه به مدت 24 ساعت از 8:30 صبح جمعه تا 8:30 صبح شنبه ادامه دارد.

محصولات عموما چند درصد تخفیف می خورند؟

محصولات زیادی دارای تخفیف هستند ولی اینکه به چه میزانی تخفیف می خورند تا خود روز بلک فرایدی مشخص نمی شود چون هر برند و کمپانی درصد تخفیف خاصی در نظر می گیرد ولی عموما محصولات از 10 درصد تا 90 درصد دارای تخفیف هستند.

کدام سایت ها دارای تخفیف هستند؟

با رونق گرفتن کسب و کارها و فروشگاه های آنلاین جمعه سیاه به بازار این کسب و کارها نیز نفوذ کرده است و عموما تمامی سایت های خارجی دارای تخفیف هستند که یکی از این سایت ها، سایت آمازون است که بزرگترین خرده فروشی آنلاین دنیا است که علاوه بر پرایم دی روز خاص خود آمازون برای تخفیف هست، محصولات زیادی در این سایت در جمعه سیاه تخفیفات خوبی می خورند.

علاوه بر آمازون آمریکا، سایر آمازون های دنیا نیز تخفیفات خوبی می خورند.

شما می توانید به جز آمازون آمریکا از آمازون های آلمان، انگلیس، دبی نیز از طریق سایت ایگرد ثبت سفارش انجام بدید.

معمولا چه محصولاتی تخفیف می خورند؟

طیف محصولات تخفیف دار در آمازون بسیار متنوع هست و برند ها متنوعی برای محصولاتشان تخفیف در نظر میگیرند ولی عموما محصولاتی مانند عطر و لوازم بهداشتی در آمازون امارات و محصولاتی مانند ساعت، لوازم الکترونیکی، قلم نوری ها، پوشاک، کفش و اکسسوری های مختلفی در سایت آمازون دارای تخفیفات خوبی هستند.

از تخفیفات بلک فرایدی چطور مطلع شویم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت آمازون و جست و جو محصول مد نظر خود از تخفیف دار بودن محصول مطلع شوید. علاوه بر این در روز بلک فرایدی برخی از محصولاتی که دارای تخفیفات بالایی هستند را می توانید داخل سایت ایگرد مشاهده کنید. قابل توجه است که تمامی محصولاتی که داخل سایت آمازون دارای تخفیف هستند در سایت ایگرد نیز شامل تخفیف می شوند.

با توجه به شرایط موجود امکان ثبت سفارش در این روز وجود دارد؟

بله، امکان ثبت سفارش وجود دارد و تمامی سفارشات در لحظه خریداری می شوند. و طبق بازه زمانی اعلام شده در سایت به مشتریان عزیز ایگرد تحویل داده می شوند.

امکان ثبت سفارش از سایت های دیگر در بلک فرایدی وجود دارد؟

در حال حاضر ثبت سفارش تنها از سایت های آمازون آمریکا، آمازون آلمان، آمازون انگلیس، آمازون دبی و سایت ایبی امکان پذیر هست.