ای‌بی جایی است که می‌توانید با کمک آن تمام زندگی خود را بفروشید، یک شهر را بخرید و آن را با ارواح پر کنید! در بخش سوم از عجیب‌ترین خرید و فروش‌های اینترنتی در ای‌بی با ما همراه باشید تا باز هم عجایب این فروشگاه آنلاین را به شما معرفی کنیم.

 

فضای تبلیغاتی بر روی پیشانی:

اندرو فیشر، طراح وب ساکن نبراسکا، استفاده از پیشانی خود را روی سایت ای‌بی به حراج گذاشت. او اعلام کرد که به مدت ۳۰ روز یک آرم غیر ماندگار یا نام تجاری را روی سر خود نقاشی می‌کند. او پس از چندین پیشنهاد در نهایت با دریافت ۳۷۳۷۵ دلار، پیشانی خود را برای تبلیغ داروی خروپف SnoreStop در اختیار این شرکت قرار داد.

 

بکارت:

یک دختر ۱۸ ساله انگلیسی، پرده بکارت خود را در ای‌بی برای فروش گذاشت که توسط یک تاجر خریداری شد. مرد مهربان پول مورد نیاز دختر را برای هزینه تحصیل دانشگاهش به او داد بدون اینکه چیزی در ازای آن دریافت کند!

 

عصای پدربزرگ به همراه روح او:

در سال ۲۰۰۴ یک پسر بچه ۶ ساله باور داشت که روح پدربزرگش همه جا او را تعقیب می‌کند. مادر این پسربچه عصای پیاده‌روی پدربزرگ را برای فروش روی ای‌بی گذاشت تا پسر را متقاعد کند که از این به بعد پدربزرگ به دنبال خریدار عصایش خواهد بود! این معامله تنها یک پیش شرط داشت و آنهم این بود که مالک جدید به پسر نامه‌ای بنویسد و به او بگوید پدربزرگ پیش عصایش است. عصا به قیمت ۶۵۰۰۰ دلار فروخته شد و خریدار کسی نبود به جز سایت کازینو آنلاین goldenpalace.com!

 

خوکچه هندی ملبس به زره جنگی:

خرید و فروش حیوانات خانگی روی ای‌بی زیاد دیده می‌شود اما کمتر کسی موقع فروش، تن حیوان خانگی‌اش زره جنگی می‌پوشاند! یک فروشنده علاقمند به حیوانات تصمیم گرفت به نشانه حمایت از حیوانات در برابر خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کند یک زره جنگی تمام قد برای خوکچه‌اش بسازد و آن را در ای‌بی به حراج بگذارد. او موفق شد این خوکچه هندی زره‌پوش را در سال ۲۰۱۳ به قیمت ۲۴۳۰۰ دلار بفروشد و تمام درآمد حاصل از آن صرف حمایت از خوکچه متروپولیتن در منطقه ویرجینیا و واشنگتن دی‌سی شد.

 

گیتار گروه نیروانا:

اگر علاقمند به موسیقی آنهم موسیقی راک هستید بعید است اسم گروه نیروانا و کرت کوبین به گوشتان نخورده باشد. فقط باید یکی از طرفداران این گروه باشید تا قدر خریدن گیتار کرت کوبین در حراجی ای‌بی آنهم به قیمت ۷۵۰۰۰ دلار را بدانید. این گیتار اولین گیتاری بود که کوبین در گروه نیروانا از آن استفاده می‌کرد. درآمد حاصل از این معامله صرف حمایت از بنیاد خیریه کمک به افراد بی‌خانمان شد.

 

استروئید:

در سال ۲۰۰۵ یک حلقه آنلاین فروش استروئيد در ای‌بی کشف شد. این گروه پیشنهادهای فروش‌ خود را زیر عنوان فروش کتاب در مورد استروئیدها پنهان کرده بودند اما عکس‌هایی از استروئید آنابولیک در صفحه فروش گذاشته و آن‌ها را قیمت‌گذاری کرده بودند. بعد از آن سال و کشف فروش غیرقانونی این گروه، ای‌بی امنیت خود را افزایش داد.

 

اطلاعات شخصی تروریست‌ها:

یک کارمند MI6 قبل از فروش دوربین دیجیتالی نیکون خود در ای‌بی در سال ۲۰۰۵ فراموش کرد کارت حافظه خود را پاک کند. خریدار که نیکون را تنها با ۳۰ دلار به دست آورده بود، پس از انتقال عکس‌هایی که با دوربین گرفت بود به رایانه‌اش، یک دسته اسناد عجیب کشف کرد. در کمال تعجب دید که چهره اعضای القاعده، اثر انگشت، عکس موشک انداز و موشک در کنار عکسهای تعطیلات او ظاهر شدند. این دوربین همچنین دارای اطلاعاتی مخفیانه در مورد سیستم رایانه‌ای MI6 بود!

 

عروسک جن‌زده:

اگر به دنبال یک عروسک تسخیر شده هستید به نظر می‌رسد ای‌بی بهترین جایی است که می‌توانید آن را پیدا کنید. در اینجا یک لیست بلند بالا از عروسک‌های پلاستیکی وجود دارد که صاحبانشان ادعا می‌کنند این عروسک‎‌ها توسط ارواج تسخیر شده‌اند و دارای قابلیت‌های ویژه‌ای هستند. هر کدام از این عروسک‌ها نام و شخصیت مخصوص خود را دارند، همراه با یک بیوگرافی و داستانی که پشت آن است. قیمت‌ها از ۲۵ دلار تا چند صد دلار و گاهی چندهزار دلار متغیر است.

 

نسخه اول و اصلی کمیک استریپ all star:

اگر از طرفداران کمیک استریپ یا داستان‌های مصور هستید حاضرید برای خرید اولین قسمت از سری کمیک استریپ مورد علاقه‌تان چقدر هزینه کنید؟ هر چقدر هم که سخاوتمند باشید بعید است پیشنهادتان به ۳.۲ میلیون دلار برسد. این مبلغی است که در سال ۲۰۱۴، مالک شرکت Pristine Comics در ازای نسخه اصلی شماره اول مجموعة پرطرفدار کمیک all star در حراجی ای‌بی به دست آورد. همین شرکت سه سال بعد و در سال ۲۰۱۷ نسخه شمارة هشتم همان مجموعه را به قیمت ۹۳۶۲۲۳ دلار فروخت. نسخه شماره هشتم نسخه‌ای بود که در آن برای اولین بار شخصیت قهرمان زن معروف این مجموعه کمیک استریپ یعنی واندروومن وارد داستان شد.

 

اطلاعات شخصی فیس‌بوک:

بعد از رسوایی‌های خبری سال ۲۰۱۸ در کمبریج، یک جوان ۲۶ ساله از لندن تصمیم گرفت اطلاعات شخصی فیس‌بوکش را برای فروش روی ای‌بی بگذارد تا ببیند چه کسی می‌خواهد دسترسی به اطلاعات شخصی او را بخرد. الیور فراست اطلاعات حساب فیس‌بوک خود را بارگذاری کرد و آن‌ها را در یک درایو برای فروش روی ای‌بی گذاشت. طی چند روز، پیشنهاد خرید اطلاعات شخصی این جوان انگلیسی به بالای ۳۹۳ دلار رسید. اما ای‌بی مزایده را باطل اعلام کرد و جوان را متهم به فروش حساب فیس‌بوک کرد که خلاف مقررات ای‌بی در انگلستان است. البته اگر کسی علاقمند به خریدن اطلاعات شخصی فراست باشد می‌تواند آنها را از وب‌سایت او بخرد و هر کاری دلش خواست با آن‌ها بکند.