فروشنده­ های مختلف در آمازون

همان‌طور که می­دانید آمار فروش در سایت آمازون بسیار بالا است. افراد بسیاری از این طریق درآمد خوبی به دست آورده­اند. حدود دو میلیون نفر جزو فروشنده ­های آمازون هستند و به سبب درآمد مناسبی که از این طریق به دست می­آورند، فروشندگی را ادامه می­دهند. بسیاری از کشورها فروشنده­های خوبی در این سایت پر رونق دارند. در میان لیست کشورهای قدرتمند فروشندگان چینی آمازون سالانه سود بالایی از این راه کسب می­کنند. البته این جای تعجب نیست که فروشندگان چینی، چنین نفوذی در آمازون داشته باشد. چین با داشتن بیشترین مراکز تولیدی جهان به عنوان ابرقدرت مهندسی معکوس شناخته می­شود.

در ادامه باید گفت، آمارها نشان می­دهد که روزانه حدود 485 کالا به سایت آمازون اضافه می­گردد. یک طرف دیگر این کسب و کار پر­رونق، خریدارهای این کالا و محصولات هستند. در واقع به سبب راحتی امر خرید از آمازون روزانه خریداران بسیاری محصولات مورد نظرشان را سفارش می­دهند.

چگونه در لیست فروشنده ­های آمازون باشیم؟

در اینجا به طور اجمالی ورود به سامانه آمازون را توضیح می­دهیم: در ابتدا شما بایستی وارد سایت آمازون شوید و اطلاعات خود را در آن وارد کنید. آنگاه یک اکانت در آن به اسم خودتان ایجاد می­کنید. سپس از محصول و کالایی که به تعداد بالایی دارید در سایت می­گذارید (محصولات بایستی به تعداد بالا باشند در غیر این صورت به مشکلاتی در این راه برخورد می­کنید) . می­توانید مشخصات محصولات را هم ثبت کنید. از آن پس شما جزء فروشنده­های آمازون محسوب می­شوید. افرادی زیادی محصول شما را می­بینند. پس از مدتی یا از همان ابتدا افراد محصول شما را سفارش می­دهند. فرآیند خرید از آمازون به سهولت انجام می­گیرد. آمازون سهمی حدود 15 الی 35 درصد از فروش فروشنده­های آمازون را می­گیرد. باقی پول را در زمان مقرر به حساب فروشنده­های آمازون واریز می­کند. بسیاری از افراد به خاطر درصدی که آمازون بابت سود از آن­ها می­گیرد، ترجیح می­دهند خود آن محصول را بفروشند. اما بایستی در نظر بگیرید که به سبب آمار بالای بازدید و فرآیند آسان خرید از طریق آمازون افراد بیشتری محصول شما را می­بینند. در نتیجه فروش محصولات شما از طریق این سایت بسیار مطمئن­تر از سایر روش­هاست. پس قبل از اینکه به فکر زدن یک سایت برای خودتان باشید کمی بیشتر با آمازون و فروش و خرید از طریق آن آشنا شوید.

آیا همه کشورها می­توانند عضو این سایت شوند؟

بر اساس قوانین موجود یک سری کشورها نمی­توانند جز فروشنده­های آمازون شوند. برای مثال ایران به دلایل تحریم­های ایجاد شده نمی­تواند به طور مستقیم عضو سایت آمازون شود. اما از طرق مختلف و به صورت غیر مستقیم می­توان جزء فروشنده­های آمازون شد. برای شروع حداقل بایستی حدود سیصد دلار داشته باشید. مسلماً مبلغ بالاتر شرایط ایده­آل‌تری هم برای شما فراهم خواهد کرد و افراد بیشتری از محصولات شما بازدید خواهند کرد. به طور کلی مبلغ ایده­آل برای سرمایه­گذاری در سایت آمازون حدود سه هزار دلار است. شما با این مبلغ به راحتی می­توانید از فروشنده­های چینی آمازون خرید کنید و محصولات بیشتری به اشتراک بگذارید.

فروشنده­ های چینی آمازون

امروزه فروشنده­های چینی بسیاری در آمازون هستند و جایگاه خوبی از لحاظ فروش محصولاتشان دارند. اغلب به اشتباه چنین تصور می­شود که اکثریت فروشنده­های آمازون، آمریکایی هستند. اما بایستی بدانید که این روزها فروشنده­های چینی سهم زیادی در فرایند فروش آمازون به عهده دارند. روزانه هزاران محصول چینی از طریق تمام روش­های فروش آمازون از جمله روش FBA (بهترین روش فروش) به فروش می­رسد و سود زیادی از آن چینی­ها و سایت آمازون می­شود.

مسئله مهمی که این روزها وجود دارد فرار از مالیات می­باشد! فروشنده­ های چینی آمازون روش­های فرار از مالیات از طریق آمازون را فرا گرفته­اند. در اروپا تمام فروشنده­ها بایستی مالیات خود را بپردازند. این مالیات حدود بیست درصد برآورد می­شود. اما آمار نشان می­دهد که بسیاری از فروشنده­ های چینی­ آمازون مالیات بر ارزش افزوده خود را نمی­دهند. این نوع فرار از مالیات آسیب­ اقتصادی زیادی وارد می­کند. برای مثال در کشور آلمان مالیات حدود 19 درصد برآورد می­شود و حدود 15 الی بیست هزار چینی در این کشور مالیات خود را نمی­دهند. به این صورت که با پروفایل­های فاقد اعتبار، کالاهای خود را می­فروشند یا شناسه مالیاتی اشتباه وارد می­کنند.