امروزه کمتر کسی در جهان حتی در دور افتاده‌ترین نقاط آن وجود دارد که حداقل یکبار خرید اینترنتی را تجربه نکرده باشد. تنها ۲۰ و چند سال از اولین خرید اینترنتی در جهان می گذرد و امروزه ما با حجم وسیعی از فروشگاه‌های اینترنتی مواجه هستیم که هر کدام ده‌ها انتخاب را پیش روی ما قرار می‌دهند.

تاریخچه اولین فروش اینترنتی

اولین بار در سال ۱۹۹۱ تیم برنرز لی تجارت الکترونیک را پایه‌گذاری کرد و در سال ۱۹۹۴ که بانکداری آنلاین ایجاد شد، شرکت پیتزا هات اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد و در همان سال شرکت نت اسکیپ ارتباط امنیت لایه انتقال (SSL) را ابداع و ایجاد کرد و خرید اینترنتی به وسیله این پروتوکل ایجاد شد. همچنین در همان سال کمپانی آلمانی اینترشاپ (Intershop)  اولین سیستم فروش اینترنتی خود را راه‌اندازی کرد. ۱۹۹۵ شرکت Amazon و سال ۱۹۹۶ شرکت eBay نیز فعالیت‌های خود را شروع کردند.

فروشگاه‌های اینترنتی

با گسترش تکنولوژی و همچنین رشد جمعیت در سراسر جهان، کم کم شهرها شلوغ‌تر شدند و در نتیجه افراد دیگر همانند گذشته حوصله بازار رفتن و مراجعه به فروشگاه‌های سنتی را ندارند. امروزه فروشگاه‌های اینترنتی جای بازارهای سنتی را گرفتند و البته تنوع بیشتری از محصولات را نیز به مصرف کنندگان ارائه می‌کنند.

اما در این بین، رقابت بر سر کیفیت محصولات و نحوه ارائه خدمات همچنان داغ است. اگر بخواهیم یک خرید عالی داشته باشیم با یک جستجو در اینترنت گزینه‌های مختلفی پیش روی ما قرار می‌گیرد و با امکاناتی از قبیل معرفی و بررسی محصولات، مقایسه آنها با یکدیگر و وجود چندین فروشنده با قیمت‌های متفاوت، ما می‌توانیم حتی خرید بهتری را نسبت به بازارهای سنتی داشته باشیم.

بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان

مجله businessinsider همین چند وقت پیش بود که فهرستی از ۱۰ فروشگاه آنلاین بزرگ جهان را معرفی کرد:

خوب همانطور هم که انتظار می‌رفت و همانند سال‌های اخیر خرده فروشی آنلاین آمازون در صدر بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی دنیا قرار دارد. در ادامه حتما با ایگرد همراه باشید تا بیشتر با فروشگاه اینترنتی آمازون، محصولات آمازون و تجربه یک خرید راحت از آمازون آشنا شویم.

فروشگاه اینترنتی آمازون

خرده فروشی آنلاین آمازون با آدرس اینترنتیwww.amazon.com  در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس راه‌اندازی شد و امروزه بزرگترین خرده فروشی آنلاین جهان است. آمازون که به عنوان بزرگترین کتابفروشی آنلاین دنیا شناخته می‌شود؛ در سال ۲۰۱۴ معادل ۶۳ درصد فروش آنلاین کتاب و ۴۰ درصد کل فروش کتاب دنیا را از طریق خرده فروشی به دست آورد.

خوب با فهمیدن این مطلب حتما شما هم مثل من تعجب کردید اما این تنها بخشی از آمازون است و محصولات این فروشگاه فقط به کتاب ختم نمی‌شود.

آمازون چه محصولاتی را برای فروش دارد؟

فروشگاه اینترنتی Amazon در حال حاضر حدود ۵ میلیون محصول مختلف را به مردم سراسر دنیا عرضه می‌کند. با کمی جستجو در این فروشگاه شاید با محصولاتی آشنا شوید که حتی فکرش را هم نمی‌کردید چنین چیزی هم وجود داشته باشد. ویژگی جالب‌تر محصولات آمازون این است که برای هر محصول چندین مدل با قیمت‌های مختلف وجود دارد که شما می‌توانید بسته به بودجه و کیفیت مورد نظر خود بهترین مورد را انتخاب کنید.
خوب آیا از این بهتر هم چیزی وجود داره که شما در منزل پشت لپتاپ خود بنشینید و هر آنچه را که برای زندگی نیاز دارید تنها در چند دقیقه سفارش دهید و آن را درب خانه تحویل بگیرید.
قبلا در EGERD یک مقاله درمورد آمازون با عنوان آمازون، بزرگترین فروشگاه دنیا منتشر کردیم. پیشنهاد می‌کنم اگر تمایل دارید بیشتر با Amazon آشنا شوید حتما این مطلب را مطالعه کنید.

سفارش محصول از آمازون

حتما شما هم تا اینجا وسوسه شدید که سری به این سایت بزنید و محصول موردنیاز خودتان را سفارش دهید. اما اینجا یک مشکلی وجود دارد و آن هم این است که Amazon بنا به دلایلی که دیگر همه ما می‌دانیم، به ساکنین کشور ایران خدماتی ارائه نمی‌کند و در نتیجه ما نمی‌توانیم چیزی را از آمازون سفارش دهیم چونکه سیاست‌های این خرده‌فروشی به ما اجازه خرید را نمی‌دهد. اما راه‌حل چیست؟

تجربه خرید آسان از آمازون

وبسایت EGERD با هدف تجربه یک خرید آسان از آمازون ایجاد شده و شما عزیزان دیگر نیازی نیست نگران خرید از آمازون باشید. فقط محصول مورد نظرتان را در آمازون پیدا کنید، سپس لینک آن را کپی و در بخش جستجوی محصول ایگرد وارد کنید. بعد از چند ثانیه مشخصات و قیمت محصول را می‌بینید و در ادامه می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید.
EGERD ظرف مدت چند هفته محصول مورد نیاز شما را از آمازون تهیه و به شما تحویل می‌دهد. بله به همین راحتی!

چرا هنوز دارید این مقاله را می‌خوانید؟! همین الان به نشانی www.amazon.com مراجعه کنید و سفارش خود را در EGERD ثبت کنید.