معرفی بهترین موزه های دنیا که قابلیت تور مجازی دارند

هیچ چیز سخت تر از قرنطینه شدن و در خانه ماندن نیست اینکه دیگر نتوانید به کشور های مختلف سفر کنید و از آثار باستانی آن ها و موزه های آن ها دیدن کنید کار بسیار دشواری است ولی تصور کنید که در اتاق نشیمن خود نشسته اید و تنها با یک کلیک می توانید از بزرگترین موزه های جهان دیدن کنید.

با گسترش ویروس کرونا بسیاری از معروف ترین موزه های دنیا قابلیت تور مجازی را برای عموم به صورت رایگان به اشتراک گذاشته اند.

در ادامه این پست به شما چندی از بزرگترین موزه های دنیا را معرفی خواهیم کرد که فاصله شما با آن ها تنها یک کلیک می باشد.

موزه واتیکان، رم

The Vatican Museums, Rome

موزه ‌های واتیکان از عظیم ‌ترین و غنی ‌ترین موزه ‌های جهان هستند. موزه واتیکان یکی از دیدنی ‌های اصلی شهر واتیکان است. این موزه که آثار هنری تاریخی بی ‌نظیری را که مرتبط با مسیحیت و مذهب کاتولیک است را در خود جای داده، سالیانه پذیرای حدود ۴ میلیون بازدیدکننده است. این موزه در سال ۱۵۰۶ میلادی توسط پاپ ژولیوس دوم بنیان نهاده شد.

ممکن است بازدیدکنندگان نتوانند در مراسم مذهبی امسال که توسط پاپ فرانسیس در شهر واتیکان در هفته مقدس و عید پاک برگزار می شود، شرکت کنند اما به لطف تورهای مجازی 360 درجه شما همچنان می توانید از عجایب داخل موزه های واتیکان لذت ببرید.

موزه ملی تاریخ طبیعی اسمیتسونیان، واشنگتن دی سی

The Smithsonian National Museum of Natural History, D.C.

موزه ملی تاریخ طبیعی بخشی از موسسه اسمیتسونیان است و مجموعه ای از بیش از 125 میلیون نمونه های علوم طبیعی و مصنوعات فرهنگی را در اختیار دارد. این موزه که در مرکز ملی واشنگتن قرار دارد، بیشترین بازدیدکننده از موزه تاریخ طبیعی در جهان است. این همچنین یک مرکز تحقیقاتی است که از طریق نمایشگاه ها و برنامه های آموزشی آن، الهام بخش کشف درباره دنیای طبیعی است. بازدید از این موزه برای عموم آزاد و رایگان می باشد که در حال حاضر بدلیل شیوع ویروس کرونا بسته است ولی شما می توانید تنها با یک کلیک از تمامی بخش های این موزه دیدن کنید.

موزه هنر متروپولیتن، نیویورک

The Metropolitan Museum of Art, NYC

موزه هنر متروپولیتن از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های هنر جهان می‌توان به موزه متروپولیتن نیویورک اشاره کرد. موزه متروپولیتن درخیابان پنجم سنترال پارک نیویورک قرار دارد. سنگ آتش زنه‌ای که در مصر یافت شد از قدیمی‌ترین دارایی‌های این موزه است که به 300000 سال تا 77000 سال پیش برمی‌گردد. شما می توانید به راحتی در هر ساعتی از شبانه روز به بازدید از این موزه جذاب و دیدنی به صورت مجازی بپردازید.

موزه میراث دولتی، روسیه

The State Heritage Museum, Russia

موزه دولتی روسیه که در گذشته به نام موزه اعلاحضرت الکساندر سوم روسیه بزرگترین مرکز نگهداری هنرهای زیبا در سن پترزبورگ است. همچنین این موزه، بزرگترین موزه در کل کشور روسیه است. می‌توان از موزه دولتی روسیه به عنوان گنجینه ای در قلب تاریخی سن پترزبورگ نام برد، موزه ای که از بزرگترین مجموعه هنری روسیه در مجموعه ای شگرف با معماری منحصربه فرد محافظت می‌کند.

این موزه در ۱۳ آوریل ۱۸۹۵ در پی فرمانروایی نیکلای دوم برای یادبود پدرش، الکساندر سوم تأسیس شد. آثار هنری موجود در موزه از کارهای هنری موجود در موزه ارمیتاژ، کاخ الکساندر و آکادمی سلطنتی هنر بود. پس از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه بسیاری از مجموعه‌های شخصی، ملی اعلام شد و به موزه دولتی روسیه منتقل شد که از آن جمله می‌توان به مربع سیاه کازیمیر ماله‌ویچ اشاره کرد. تنها با مشاهده ویدیو تور مجازی این موزه می توانید بخش عظیمی از تاریخ روسیه را مشاهده کنید.

موزه لوور، پاریس

The Louvre, Paris

موزه لوور به‌عنوان زیباترین موزه‌ی جهان شناخته می‌شود و با میزبانی از ۸ میلیون نفر گردشگر در طول سال، پربازدیدترین موزه‌ی دنیا به شمار می‌آید. گالری‌های این موزه مجموعاً در مساحت ۷۲,۰۰۰ مترمربع، میزبان ۳۵,۰۰۰ اثر هستند. اگر فقط برای تحسین هر اثر در این موزه ۱۰ ثانیه زمان صرف کنید، ۹۶ ساعت طول می‌کشد تا بتوان از کل موزه دیدن کرد. با گسترش ویروس کرونا دیگر امکان بازدید حضوری از این موزه وجود ندارد ولی شما می توانید به مدت نا محدود به صورت مجازی از این موزه بازدید کنید.

موزه بریتانیا، لندن

The British Museum, London

موزه بریتانیا در لندن، یکی از قدیمی‌ترین و بهترین موزه‌های جهان به حساب می‌آید که آثار آن از تمام قاره‌ها جمع‌آوری شده است و سالانه بیش از ۶.۵ میلیون نفر از سراسر دنیا از آن بازدید می‌کنند.

موزه‌ی بریتانیا  در لندن، بزرگ‌ترین موزه در کشور انگستان به شمار می‌رود و آثار متنوعی از کشورهای مختلف را دربرمی‌گیرد. این موزه به هنر، فرهنگ و تاریخ جهان اختصاص دارد و مجموعه آثار دائمی آن که تعدادش به ۸ میلیون اثر می‌رسد، تمام قاره‌ها را شامل می‌شود و داستان فرهنگ انسان‌ها را از ابتدا تا به امروز به نمایش می‌گذارد. پایه و اساس شروع کار موزه‌ی بریتانیا، مجموعه آثاری بود که به سر هنس اسلون تعلق داشت. او آثار بسیاری را در طول عمرش از کشورهای گوناگونی از جمله یونان، مصر و شهر رم جمع‌آوری کرده بود و آن‌ها را در وصیتش به پادشاه «جرج دوم» واگذار کرد تا مردم بتوانند از آن‌ها دیدن کنند و زحمات او برای آیندگان باقی بماند.

در حال حاضر تنها حدود 50 درصد از این موزه برای بازدید به صورت مجازی در دسترس است یعنی شما می توانید از 4 میلیون اثر این موزه به صورت آنلاین بازدید کنید.

موزه ملی نیروی هوایی ایالات متحده، اوهایو

The National Museum of the United States Air Force, Ohio

موزه ملی نیروی هوایی ایالات متحده با مجموعه ای از موارد مورد نیاز اسمیتسونیان آغاز شد. امروزه مجموعه هواپیمایی نظامی موزه یکی از بهترین های جهان است.

گالری های موزه مرتب به ترتیب زمانی هستند. Gallery Early Years شامل هواپیماها و نمایشگاه های سحر آمریكا از طریق جنگ جهانی اول است. گالری هوایی Air Power بر روی هواپیمایی جنگ جهانی دوم تمركز می كند، در حالی كه گالری مدرن پرواز، جنگ دو کره درگیری جنوب شرقی آسیا (ویتنام) را پوشش می دهد.

بازدید مجازی از این موزه برای تمامی بخش ها آزاد هست و شما می توانید از تاریخچه نیروی هوایی ایالات متحده لذت ببرید.

موزه تئاتر دالی، اسپانیا

The Dalí Theatre-Museum, Spain

موزه و تئاتر دالی در شهر فیگرس اسپانیا، مجموعه‌ای منحصر به ‌فرد از آثار سالوادور دالی را در خود جای داده است و یکی از عجیب ‌وغریب‌ ترین موزه‌های اروپا به شمار می‌رود. موزه و تئاتر دالی در اسپانیا به‌ عنوان یکی از عجیب‌ و غریب‌ ترین موزه‌های سراسر اروپا شناخته می‌شود. مجموعه‌ی عجیب سالوادور دالی، شاهکاری از این سوررئالیست مشهور است. دالی را به‌خاطر نقاشی‌های غیرمعمول از ساعت‌های در حال ذوب و سبک زندگی غیرعادی‌اش می‌شناسند، او دیدگاه وسیعی داشت و قلعه‌ای سرخ که در بالای آن تخم‌های بسیار بزرگی قرار دارند، تصویری پیچیده از این هنرمند مشهور را نشان می‌دهد. موزه و تئاتر دالی در شهر فیگرس، زادگاه این هنرمند اسپانیایی قرار دارد که خیلی هم از مرز فرانسه دور نیست و محل موزه نیز درواقع سالن سینمای دوران کودکی دالی بوده است.

این مجموعه به صورت کامل برای بازدید آنلاین در دسترس نیست ولی چند بخش مهم و جذاب این موزه در دسترس عموم قرار دارد.