فصل گرما، همان فصلی است که لباس‌های رنگارنگ از کمدها خارج می‌شوند و لباس زمستانی‌های تیره و سنگین را به درون کمد راهنمایی می‌کنند.

لباس‌های فصول سرد، به دلیل آنکه از پارچه‌ی بیشتری در تولید آن‌ها استفاده شده است، گران‌ترند و به همین دلیل اکثر افراد لباس گرم‌هایی با رنگ‌های خنثی تهیه می‌کنند تا به همه‌ی لوازم و لباس‌های جانبی‌شان بیاید و برای ست کردن با یکدیگر به مشکل نخورند.

مناسب ترین لباس های تابستانی را تهیه کنیم

در فصل گرما به علت آنکه پارچه‌های تیره، گرمای بیشتری جذب می‌کنند، استفاده از لباس‌های رنگی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد. هم‌چنین لباس‌هایی که در فصول گرم استفاده می‌شود نازک‌تر بوده و پارچه‌ی کمتری برای تولید آن‌ها استفاده شده است، لذا لباس‌هایی ارزان‌تر بوده و قدرت خرید تعداد زیادی از ‌آن‌ها با پارچه‌هایی در رنگ‌های مختلف بیشتر می‌شود.

اگر بخواهید دقیق‌تر بدانید در فصل تابستان با چه رویکردی باید به خرید لباس بروید، با ما همراه باشید تا برخی پارامترهای پر اهمیت در این امر را به شما معرفی کنیم.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خرید لباس تابستانی باید به آن اهمیت بدهید، جنس پارچه‌ی لباسی است که خریداری می‌کنید. جنس پارچه‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌شود برای فصل تابستان ایده‌آلند.

پارچه‌ی نخی

پارچه‌های نخی، همیشه بهترین نوع پارچه برای لباس‌های تابستانی هستند. از مزیت‌های پارچه‌های نخی آن است که هم برای هوای گرم و خشک و هم هوای شرجی مناسبند. تنها حالتی که لباس‌هایی با پارچه‌های نخی را نباید خریداری کنید، زمانی‌ست که قصد ورزش دارید، چرا که این پارچه‌ها رطوبت را حفظ می‌کنند و می‌توانند موجب سرما خوردگی شوند.

البته لباس‌های نخی، انتخاب خوبی برای لباس‌های مجلسی و رسمی فصل تابستان نیستند. چرا که این نوع پارچه زود چروک می‌شود و اساسا ظاهر لباس‌های تهیه شده از پارچه‌‌ی نخی نمی‌تواند رسمی باشد.

در فصل تابستان میزان عرق کردن پوست نیز بیشتر می‌شود و اگر پوست حساسی داشته باشید ممکن است در برخی نواحی دچار سوختگی بر اثر عرق شوید، اما انتخاب لباس‌های نخی این احتمال را از شما دور می‌کند و با توجه به توانایی این نوع پارچه در کاهش گرمای بدن، به خنک شدن پوست شما نیز کمک خواهد کرد.

تنها سختی این لباس‌ها، اتوکشی آن‌هاست، لذا بهتر است لباس‌های نخی را درون خشک‌کن قرار ندهید و برای خشک کردن آن‌ها از هوای آزاد استفاده کنید.

پارچه‌ی کتانی

کتان همان نوع پارچه‌ای است که به آن لنین گفته می‌شود و الیاف این پارچه از گیاه کتان تهیه می‌شود. پارچه‌های کتانی به خنکی و ایجاد حس تازگی در گرمای هوا مشهورند.

مزیت اصلی این نوع پارچه نسبت به پاچه‌های نخی آن است که کتان کمتر چروک می‌شود و اگر علاقه‌ای به اتو کردن لباس‌ها ندارید، کتان انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

پارچه‌های کتانی، تراکم بالایی دارند و به همین علت از دوام و قابلیت تنفس بیشتری برخوردارند. با توجه به آن که شلوارهای کتانی، فرمی شبیه شلوار جین دارند، برای افرادی که سبک لباس پوشیدن آن‌ها نیاز به شلوار جین دارد انتخاب مناسبی هستند.

پارچه‌های الیاف ترکیبی

علاوه بر جنس‌های ذکر شده، پارچه‌هایی با الیاف ترکیبی از نخ، پلی‌استر، نایلون و کتان نیز وجود دارند که برای فصل تابستان مناسبند و جنس خنکی دارند.

برتری این نوع پارچه نسبت به پارچه‌های نخی، ظاهر رسمی‌تر آنان است و به همین علت لباس‌های رسمی‌تر برای فصل تابستان را می‌توانید از این پارچه‌ها انتخاب کنید.

مزیت دیگر این نوع پارچه در آن است که به جای جذب رطوبت، آن را از خود عبور می‌دهد و باعث خشک شدن عرق بدن می‌شود، این خاصیت باعث می‌شود لباس‌هایی از جنس پارچه‌های الیاف ترکیبی برای ورزش نیز مناسب باشند و در طول ورزش بدن شما خشک و خنک باقی بماند.

از نکات مثبت خرید لباس‌هایی با این جنس می‌توان به مقاومت پارچه اشاره کرد که این مقاومت به شما اجازه می‌دهد به راحتی آن را درون ماشین لباس‌شویی بیندازید و سختی زیادی برای اتو کردن لباس هم متحمل نشوید.

به طور کلی در انتخاب لباس‌های تابستانی باید دقت کنید پارچه‌ی لباس‌تان سبک باشد تا سنگینی لباس موجب گرمای بیشتر نشود.

پیش از آنکه لباسی خریداری کنید، حتما آن را پرو کنید و وزن آن روی تن خود را بسنجید تا مطمئن شوید این جنس باعث عرق کردن پوست بدن شما نخواهد شد.

مناسب ترین لباس های تابستانی را تهیه کنیم

یکی دیگر از پارامترهایی که در انتخاب لباس‌های تابستانی اهمیت دارد، رنگ لباس است. لباس‌هایی با رنگ‌های تیره، بیشتر نور خورشید را جذب می‌کنند و گرم می‌شوند، پس برای فصل تابستان،‌ تا حد ممکن لباس‌های تیره خریداری و استفاده نکنید. لباس‌های روشن و رنگی علاوه بر آنکه با انعکاس نور خورشید از گرمای بیش از حد بدن محافظت می‌کنند، معمولا از زیبایی بیشتری نیز برخوردارند.

اگر اصرار دارید از رنگ‌های شاد استفاده نکنید، می‌توانید رنگ‌های خنثی همچون آبی روشن و طوسی را انتخاب کنید.

ایگرد

مناسب ترین لباس های تابستانی را تهیه کنیم

اگر علاقه دارید لباس‌های مد روز دنیا که در ایران پیدا نمی‌شود را از فروشگاه آمازون خریداری کنید، می‌توانید با کمک وب‌سایت ایگرد خرید خود را انجام دهید و درب منزل تحویل بگیرید.