مهم ترین رویداد های ورزشی 2021

هر ساله رویداد های ورزشی مهمی در دنیا برگزار می شود که در سال 2020 بدلیل شیوع ویروس کرونا برخی از مهم ترین های آن ها به سال بعدی یعنی سال 2021 موکول شد در ادامه با ایگرد همراه باشید تا مهم ترین رویداد های ورزشی 2021 مختصرا آشنا شویم.

  • مسابقات تنیس آزاد استرالیا
  • مسابقات فینال لیگ فوتبال اروپا
  • رقابت های تنیس آزاد فرانسه
  • رقابت های جام ملت های اروپا
  • مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس
  • بازی های المپیک 2020
  • بازی های پارا المپیک 2021
  • بازی های تنیس ویمبلدون 2021

مسابقات تنیس آزاد استرالیا

مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرند اسلم شناخته می‌ شوند. مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده ‌ترین مسابقات تنیس در جهان است.

تنیس بازان مطرح جهان از روز ۱۵ ژانویه (۲۶ دی) وارد استرالیا خواهند شد تا دوره قرنطینه ۱۴ روزه اجباری خود را پیش از شروع مسابقات آغاز کنند.

مسئولان برگزاری این رقابت ها همچنین اعلام کرده اند که فروش بلیت برای سه ورزشگاه اصلی این مسابقات فقط برای ۲۵ درصد ظرفیت آنها صورت خواهد گرفت.

بلیت ها فقط به صورت دیجیتالی خواهند بود تا خطر انتقال ویروس کرونا از طریق تماس با کاغذ بلیت ها وجود نداشته باشد.

تاریخ برگزاری: 21 فوریه 2021 ( 20 بهمن تا 3 اسفند)

محل برگزاری: شهر ملبورن استرالیا

مسابقات فینال لیگ فوتبال اروپا

لیگ ملت های اروپا مسابقات فوتبال که هر دو سال یکبار با حضور ۵۵ کشور اعضای یوفا برگزار می‌گردد. لیگ فوتبال اروپا در ماه مارچ سال 2020 به دلیل موج اول شیوع ویروس کرونا در سطح اروپا متوقف شد و در نهایت تابستان گذشته به صورت تک بازی یعنی بدون رفت و برگشت در آلمان به پایان رسید بازی نهایی دومین رقابت های معتبر فوتبال باشگاهی در سطح قاره اروپا در سال 2021 برگزار می شود.

تاریخ برگزاری: 16 می 2021 (26 اردیبهشت)

محل برگزاری: شهر گدانسک لهستان

رقابت های تنیس آزاد فرانسه

مسابقات تنیس آزاد فرانسه که به فرنچ اوین و رولند گاروس هم مشهور است، از برجسته ترین مسابقات قهرمانی تنیس جهان و یکی از چهار رویداد بزرگ گرنداسلم در جهان است که هر ساله از میانه ماه می تا اویل ماه ژوئن در دو رده زنان و مردان در شهر پاریس برگزار می شود. رافائل نادال و ایگا اشویاتک در مسابقات سال 2020 جام قهرمانی را بالای سر بردند.

تاریخ برگزاری: 23 می تا 6 ژوئن ( 2 تا 16 خرداد)

محل برگزاری: شهر پاریس فرانسه

رقابت های جام ملت های اروپا

قهرمانی فوتبال اروپا یا جام ملت‌ های اروپا یا یورو یک جام فوتبال است که یوفا آن را برگزار می‌کند. قهرمان این جام، قهرمان قاره اروپا در رشته فوتبال می ‌باشد و به‌طور خودکار به جام کنفدراسیون‌ ها راه می ‌یابد. این جام از سال ۱۹۶۰ تاکنون هر چهار سال یک بار برگزار شده ‌است. مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا در سال 2021 در ۱۲ کشور مختلف قاره اروپا برگزار می شود. این مسابقات که به «یورو ۲۰۲۰» معروف شده بود سال گذشته به دنبال موج اول شیوع کرونا در اروپا به سال ۲۰۲۱ موکول شد.

زمان برگزاری: 11 ژوئن تا 11 ژوئیه (21 خرداد تا 20 تیر)

محل برگزاری: 12 کشور مختلف قاره اروپا

مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس

تور دو فرانس یا تور فرانسه معتبرترین مسابقه دوچرخه ‌سواری جاده دنیاست که در سال ۱۹۰۳ تأسیس شده ‌است و اکنون هر ساله به مدت سه هفته در جاده ‌های فرانسه و کشورهای پیرامون آن، در فصل تابستان برگزار می‌گردد. این مسابقه معمولاً از مرکز شهر پاریس شروع شده و در همان‌ جا به پایان می ‌رسد. این رقابت ها در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا با حدود دو ماه تاخیر در هفته های پایانی تابستان برگزار شد.

صد و هشتمین دوره مسابقات دوچرخه سواری فرانسه قرار بود از کپنهاگ، پایتخت دانمارک آغاز شود اما برگزاری چهار بازی رقابت های فوتبال جام ملت های اروپا در کپنهاگ باعث شد تا آغاز رقابت های «تور دو فرانس» از پایتخت دانمارک به سال ۲۰۲۲ موکول شود. به این ترتیب این رقابت ها در سال ۲۰۲۱ از بندر برست در غرب فرانسه آغاز خواهد شد.

زمان برگزاری: 26 ژوئن تا 18 ژوئیه (5 تا 27 تیر)

محل برگزاری: بندر برست در غرب فرانسه

بازی های المپیک و پارا المپیک 2020

بازی‌ های المپیک یا المپیاد ورزشی به جشنواره ورزشی ‌ای گفته می ‌شود که به عقیده باستان ‌شناسان و تاریخ ‌نویسان در یونان باستان به انجام می ‌رسیده، و در اواخر قرن ۱۹ میلادی دوباره احیا شده است. در دوره باستان جشن ‌ها در ابتدا جنبه مذهبی داشته و برای ادای احترام به زئوس «پادشاه خدایان یونان» در صحن مربوط به او در المپیا برگزار می ‌شد. در یونان باستان شرکت کنندگان متشکل از مردانی بود که ثروت و وقت کافی داشتند که به تمرین ورزشی بپردازند.

مسابقات المپیک و پارا المپیک توکیو که مهمترین رویداد ورزشی سال ۲۰۲۰ محسوب می شد به دلیل همه گیری ویروس کرونا در سطح جهان به تابستان ۲۰۲۱ موکول شده است.

زمان برگزاری: رقابت های المپیک از 23 ژوئیه تا 8 اکتبر (1 تا 17 مرداد) رقابت های پارا المپیک از 24 اکتبر تا 5 دسامبر (2 تا 14 شهریور)

محل برگزاری: توکیو پایتخت ژاپن

بازی های تنیس ویمبلدون 2021

مسابقات تنیس ویمبلدون یکی از چهار رویداد بزرگ (گرنداسلم) ورزش تنیس و به اعتقاد بسیاری مهمترین آن ‌هاست که هر سال از دوشنبه پایانی ماه ژوئن تا اولین تعطیلات آخر هفته ماه ژوئیه در حاشیه جنوب غربی لندن برگزار می‌شود و راجر فدرر با هشت قهرمانی رکورد دار این مسابقات است.

زمان برگزاری: 27 ژوئن تا 10 ژوئیه (7 تیر تا 20 تیر)

محل برگزاری: حاشیه جنوب غربی لندن