نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

تاریخچه نوتلا یک حکایت الهام بخش از تلفیق عشق و علاقه با انتخاب بسیار دقیق و پردازش بهترین مواد خام برای خلق یک محصول منحصر به فرد است. به همین دلیل است که در حال حاضر خانواده‌های زیادی در سرتاسر جهان روز خود را با لبخند و قرار دادن نوتلا روی نان صبحانه شروع می‌کنند.

نوتلا پاسخی به کاهش منبع کاکائو

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

بعد از جنگ جهانی دوم منابع کاکائو به شدت کاهش یافت از این رو پیترو فررو که یک کلوچه پز اهل پیمونت ایتالیا بود. با یک روش بسیار هوشمندانه خمیری تولید کرد از فندق، شکر، و مقدار کمی کاکائوی خام درست شده بود. او این محصول را ” گیندوجا ” که نام یک شخصیت محبوب یک کارناوال محلی بود نامید این محصول به صورت قرص نان بود و آن را تکه تکه و با نان مصرف می­کردند.

شرکت فررو به صور رسمی در 14 می سال 1946 تاسیس شد.

سوپر کریما یک محصول خوشمزه

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

خمیر گیدونجا که یک محصول جدید بود که به راحتی روی نان قرار میگرفت؛ این محصول که ماده پایه تشکیل دهنده نوتلا بود آن را سوپر کریما نامیدند.

نوتلا صبحانه محبوب دنیا

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

میکله، پسر پیترو فررو راه پدر را ادامه داد و با استفاده از نبوغ خود دستورالعمل خمیر گیدونجا را بهبود داد و اولین شیشه کرم فندق و کاکائو را تولید کرد برای این محصول هنوز اسمی انتخاب نکرده بود ولی با توسعه و بهبود دادن محصول آن را نوتلا نامید.

خلق شیشه معروف نوتلا

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

بعد از فروش این محصول در آلمان، مردم این کشور که به شدت به این محصول علاقه مند شده بودند در سال 1965 شیشه ای را بدون نقص طراحی کردند که امروزه به شیشه معروف نوتلا معروف است.

نوتلا فرانسه

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

نوتلا بعد از توسعه در بازار های اروپایی وارد فرانسه شد. نوتلا رویداد بزرگ “نسل نوتلا” را در پاریس در مرکز فروش کاروسل لوور ایجاد کرد. یک نمایشگاه که از کارهای خلق شده بین سال های 1966-1996 توسط هنرمندانی در دهه چهارم زندگی خود بودند و با خوردن صبحانه با نوتلا خاطره داشتند تشکیل شد. در این نمایشگاه هنرمندان بزرگی همچون دکوفله، پاکورابان و والینسکی حضور داشتند.

نوتلا یک محصول جهانی

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

نوتلا بعد از اینکه در سرتاسر اروپا معروف و محبوب شد وارد استرالیا شد و اولین کارخانه این محصول خارج از اروپا در لیتگو نزدیک به سیدنی افتتاح شد.

رکورد گینس با نوتلا

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

در 29 می سال 2005، 27854 نفر در گلزن کرشن در آلمان گرد هم آمدند تا بزرگترین ضیافت صبحانه با نوتلا را که تا کنون برگزار شده شرکت کنند. این اتفاق به قدری بزرگ بود که در کتاب رکورد های گینس ثبت شد.

طرفداران میلیونی نوتلا

نوتلا صبحانه محبوب جهانیاننوتلا همواره صبح خوبی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان آرزو میکند. آمار بدست آمده از شبکه های اجتماعی در سال 2015 حاکی از این بود که طرفداران نوتلا متشکل از 30 میلیون نفر است.

روز جهانی نوتلا

نوتلا صبحانه محبوب جهانیان

سارا روسو، وبلاگ نویس ایتالیایی آمریکا و عاشق نوتلا، تصمیم گرفت که روز را به صبحانه مورد علاقه خود اختصاص دهد بنابراین در 5 فوریه سال 2007 عاشقان نوتلا همه باهم متحد شدند و این روز را “روز جهانی نوتلا” نامیدند. این روز برای جشن و تجلیل از نوتلا و معرفی آن به افرادی که تا بحال نوتلا را امتحان نکردند ایجاد شده است.