همه‌چیز درباره طلاق پر سر و صدای جف بزوس، مدیرعامل آمازون

جف بزوس، رییس و بنیان‌گذار فروشگاه بین‌المللی آمازون است که دارایی‌ای به ارزش ۱۳۷ میلیارد دلار دارد. در ۹ام ژانویه، او و همسرش مک کنزی در توییتی مشترک اعلام کردند: « پس از یک دوره طولانی تجربه عاشقانه و یک دوره آزمایشی جدایی، ما تصمیم گرفتیم که طلاق بگیریم و بقیه زندگی‌مان را به عنوان دوست ادامه دهیم.»

در این توییت آن‌ها اشاره کرده بودند :« ما خیلی خوش‌شانس بودیم که یکدیگر را پیدا کردیم و شکرگزار تمام سال‌هایی هستیم که باهم گذراندیم. حتی اگر می‌دانستیم که بعد از ۲۵ سال جدا می‌شویم هم تمام آن‌ کارها را انجام می‌دادیم. ما به عنوان زن و شوهر زندگی فوق‌العاده‌ای داشتیم و یک آینده جذاب هم پیش روی ما است. با این که عنوان‌ها تفاوت خواهد کرد اما ما به عنوان یک خانواده و دوستانی عزیز می‌مانیم.»

پس از این بیانیه، در خبرگزاری‌های مختلف صحبت از میلیاردر شدن مک‌ کنزی بالا گرفت و رسانه‌ها اعلام کردند با این طلاق او می‌تواند عنوان ثروتمندترین زن جهان را از آن خود کند.

این زوج در کنار یکدیگر آمازون را ایجاد کرده‌ بودند و مک کنزی در سن ۴۸ سالگی و با دریافت نیمی از ثروت همسرش می‌توانست عنوان ثروتمندترین را از آن خود کند.

اما در ادامه‌ی روند طلاق این دو، با توافق طرفین جف بزوس حق رای تمام سهام خود را حفظ کرده و در مقابل مک کنزی صاحب ۴ درصد از سهام آمازون می‌شود.

این زوج در ابتدا طوری برخورد کردند که گویی این طلاق نتیجه‌ی تصمیم دو نفر بوده و کاملا دوستانه در حال رخ دادن است، اما با گذشت زمان، دلیل اصلی این طلاق برملا شد.

آنطور که مشخص شده است، علت اصلی این طلاق، خیانت جف بزوس به همسرش است و مدیر فروشگاه آنلاین آمازون قربانی تکنولوژی شده است. مکالمات او در شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های او، واقعیت خیانت وی و ارتباط اون با لورن وندی ساچز را برملا کرده است.

آنچه اطلاعات فاش شده در دنیای مجازی نشان می‌دهد، جف با لورن وندی ساچز، بازیگر و مجری ۴۹ ساله ارتباط داشته و این ارتباط بیش از یک دوستی ساده بوده است.

اینکه انتشار این اطلاعات توسط چه کسی یا کسانی بوده است هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و جف بزوس اعلام کرده است با گرفتن کارآگاه‌های خصوصی، قصد ردیابی فردی که زندگی شخصی او را مورد هدف قرار داده‌است را دارد.

جالب است بدانید دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا نیز از مظنونین برملا شدن این رسوایی است. دونالد ترامپ که خود تا کنون سه بار طلاق گرفته است و در برابر خبرنگاران طلاق گرفتن را زیبا دانسته، رفتارهایی خصمانه با آمازون دارد. رفتارها و سخنان او منجر شده بود ماه مارس گذشته «Axios» اعلام کند که دونالد ترامپ قصد تخریب آمازون را دارد.

دونالد ترامپ با پیغامی توییتری و با گفتن « راجع به اخباری که در مورد جف بزوس در «Inquirer.net» نوشته شده است، متاسفم، ولی قطعا خبر‌های این پایگاه صحیح‌تر و شفاف‌تر از روزنامه زرد و بی‌ارزش واشنگتن‌پست است. امیدوارم که این روزنامه به دست افراد مسئول‌تر و شایسته‌تری بیفتد.»، اقدام به طعنه زدن به جف بزوس بابت ماجراهای طلاق وی کرد.

در این میان، برخی رسانه‌ها گمان می‌برند برادر سانچز که ارتباط نزدیکی با دونالد ترامپ نیز دارد، در این رسوایی دست دارد.

از سوی دیگر، جف بزوس اعلام کرده پس از اطلاع‌رسانی وی در مورد استخدام یک کارآگاه خصوصی و پیگیری موضوع هک تلفنش، از سوی نشریه‌ی اینکوایرر مورد تهدید قرار گرفته است. وی تهدید شده است که اگر دست از تلاش برای پیدا کردن عاملین این رسوایی برندارد، عکس‌ها و تصاویر نامتعارفی از وی پخش خواهد شد و این تهدید نیز یکی از علت‌هایی‌ست که احتمال دست داشتن رئیس جمهوری آمریکا را بیشتر می‌کند، چراکه این نشریه نیز روابطی صمیمانه با دونالد ترامپ دارد. این نشریه یکی از نخستین رسانه‌هایی بود که خبر روابط پنهانی جف بزوس و لورن سانچز را برملا کرد.

یکی از دیگر گروه‌هایی که از ضربه زدن به جف بزوس سود می‌برد، دولت عربستان است. بزوس مالک اصلی واشنگتن پست و نشریه‌ایست که که به طور گسترده‌ای در مورد ارتباط بین شاهزاده محمدبن‌سلمان و قتل جمال خاشقچی گزارش داده.

این امکان وجود دارد که دولت عربستان برای گرفتن انتقام از جف بزوس، اقدام به هک تلفن همراه او و برملاسازی روابط نامشروع وی کرده باشد.

با این حال، متهم اصلی افشای این رسوایی هنوز پیدا نشده است و طلاق جنجالی جف بزوس هنوز بر سر زبان‌هاست.