برای خرید کفش لازم است چه نکاتی را رعایت کنیم؟ کفش مناسب آقایان دارای چه ویژگی‌هایی است؟ کدام کفش مناسب محل کار است؟ پا یکی از اعضای مهم بدن و در تعبیری دیگر قلب دوم انسان است و باید توجه ویژه‌ای به آن شود تا در کفش آسیب نبیند. با توجه به زمان طولانی که در طول روز کفش به پا داریم اهمیت انتخاب و خرید کفش دو چندان می‌شود. کفش مناسب برای آقایان باید جلوی حرکت را نگیرد و راحت باشد و در عین حال از پا در مقابل آسیب‌ها جلوگیری کند. در اینجا نکاتی را درباره کفش آقایان مرور می‌کنیم تا در انتخاب مناسب کفش موفق‌تر از پیش عمل کنیم چرا که پوشیدن کفش‌های نامناسب علاوه بر خستگی، به پا و انگشتان پا آسیبی جدی وارد می‌کند و ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری را ایجاد کرده و باعث بروز بیماری یا حتی عفونت شود. از سوی دیگر کفش بخش مهمی از استایل آقایان را نیز تشکیل می‌دهد و انتخاب مناسب آن علاوه بر تاثیر بر سلامتی به زیبایی آنها می‌افزاید.

در خرید کفش این نکات را رعایت کنید

کفش مناسب برای آقایان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برخی نکات ساده برای خرید کفش به صورت حضوری یا خرید اینترنتی کفش وجود دارد که باعث انتخاب صحیح می‌شود. به چند مورد از این نکات اشاره می‌کنیم

عصرها کفش بخرید

راه رفتن در طول روز موجب ورم پا می‌شود و در واقع سایز پای شما در صبح و شب فرق دارد. اگر می‌خواهید کفشی داشته باشید که در طول روز شما را اذیت نکند و اندازه باشد عصرها را برای پوشیدن کفش انتخاب کنید.

در خرید اینترنتی سایزچارت را ببینید

به طور حتم شما از سایز و اندازه پای خود آگاه هستید ولی در خریدهای اینترنتی با نگاه کردن به سایز کفش آن را انتخاب نکنید بلکه جدول سایز را نیز ببینید. سایز کفش در برندهای مختلف تفاوت‌هایی دارد و ممکن است سایز 40 برندی که شما به طور معمول از آن استفاده می‌کنید با سایز 41 برندی که قصد دارید به صورت اینترنتی از آن خرید کنید یکی باشد. به اندازه‌های دقیق کفش که به اینچ یا سانتی‌متر نوشته می‌شود توجه کنید.

قد خود را مد نظر قرار دهید

در انتخاب رنگ کفش خود به قد خود اهمیت دهید؟ این جمله چه معنایی دارد؟ خطای بینایی وجود دارد که رنگ یکسان و نزدیک به هم در شلوار و کفش به وجود آورده و موجب بلندقامت‌تر دیده شدن فرد می‌شود. اگر قد بسیار بلندی دارید و دوست ندارید کشیده‌تر دیده شوید رنگی مخالف رنگ شلوار را برای کفش خود انتخاب کرده و اگر قد کوتاهی دارید و تمایل دارید بلندتر دیده شوید بهتر است رنگ یکسانی برای کفش و شلوار خود در نظر بگیرید.

کفش مناسب آقایان در محل کار

آقایان زمان زیادی را در محل کار خود می‌گذرانند در اینجا به چند مورد از نکاتی که برای خرید کفش محل کار اهمیت دارد پرداختیم. کفش‌های آقایان می‌تواند اولین چیزی باشد که با نگاه به آن‌ها شخصیتشان مورد قضاوت قرار گیرد؛ از این‌رو، به‌عنوان یک مرد، بهترین کفش‌های خود را بپوشید تا مورد قضاوت نادرست سایر افراد قرار نگیرید. از طرفی پوشیدن کفش‌های راحتی اهمیت بسیاری دارد و باید بین انتخاب کفش مناسب و راحتی، تعادل برقرار کنید. در ادامه این قسمت به کفش مناسب آقایان در محل کار اشاره خواهد شد.

کفش مناسب برای آقایان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

استفاده از کفش کالج

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کفش مردانه که در محیط کار احساس راحتی به فرد منتقل کند، کفش کالج است. از کفش‌های کالج ساده و تیره استفاده کنید. همچنین به هماهنگی کفش با رنگ لباستان نیز اهمیت دهید. کفش‌های کالج چرم یا جیر دوام بیشتر و سبک بالاتری دارند. چنانچه دارای قدی کوتاه یا متوسط هستید می‌توانید از کفش‌های کالج پاشنه‌دار و لژدار در محیط کاری استفاده کنید. اگر به خرید اینترنتی کفش علاقمندید انواع کفش کالج را می‌توانید در خرید به صورت آنلاین نیز تهیه کنید زیرا این کفش‌ها قالب یکسانی دارند و به سایز هستند.

کفش آکسفورد را امتحان کنید

اگر تازه‌کار هستید و اخیراً در مکانی مشغول به کار شده‌اید که محیط کاری آن چندان برایتان آشنا نیست، کفش آکسفورد مردانه شاخص‌ترین انتخاب به شمار می‌رود. این کفش‌ها به سبک کلاسیک طراحی‌شده‌اند و در کنار  شیک و جدی به نظر رسیدن، احساس راحتی را به شما القا می‌کنند.

از بوت‌های مردانه استفاده کنید

یکی از کفش‌های راحتی و مناسب مردانه برای استفاده در محیط کار، بوت است. از این نوع کفش‌ها در فصول مختلف سال می‌توانید استفاده کنید. بوت‌های رسمی بندی که از جنس چرم و جیر ساخته‌شده‌اند، پوششی رسمی را جلوه می‌دهند. خرید آنلاین بوت مردانه کار راحتی است زیرا بوت‌ها با سایز کمی بزرگ‌تر حد معمول نیز در پا راحت بوده و مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

از پوشیدن کفش‌های اسپرت در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف اجتناب کنید

اگر می‌خواهید با کت‌وشلوار در محیط کارتان حاضر شوید استفاده از کفش‌های اسپرت و کتانی جایگاهتان را زیر سؤال خواهد برد. دقت داشته باشید که از کفش‌های پارچه‌ای نیز در محل کارتان استفاده نکنید؛ زیرا انتخاب مناسبی برای تیپ رسمی شما نیستند. ولی در بسیاری مواقع استایل غیررسمی در روزهای معمولی کاری می‌تواند با انواع کفش کانورس زیبا و صمیمی به نظر برسد. کفش کانورس نیز یکی از گزینه‌های مناسب در خرید اینترنتی کفش است زیرا این کفش در رنگ‌ها  و طرح‌های گوناگون وجود دارد و اگر شما نیز به یک رنگ جدید داشته باشید خرید اینترنتی آن می‌تواند از اتلاف وقت شما جلوگیری کند.

خرید اینترنتی کفش

چرا خرید اینترنتی کفش؟ خرید اینترنتی کار لذتبخش است زیرا در کمترین زمان انجام شده و در عین شما می‌توانید تنوع وسیعی از کالاها را نیز بررسی کنید. کفش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید اینترنتی است زیرا سایز مشخصی دارد و کالایی است که خرید اینترنتی آن می‌تواند به صرفه بوده و همزمان صرفه‌جویی در زمان و هزینه باشد.