ممکن است بسیاری از کاربران دنیای اینترنت ندانند اجناسی که در بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان یعنی آمازون به فروش می‌رسند، تنها اجناس فیزیکی نیستند. در واقع خیلی از ایرانی‌ها به این فکر می‌کنند که خرید از سایت آمازون دردسرهای بسیاری دارد زیرا آنها جنسی برای ایران پست نمی‌کنند و باید این کار از طریق شرکت‌های واسطه انجام شود، به همین دلیل فکر خرید از سایت آمازون را از سرشان بیرون می‌کنند. اما کافی است سایت آمازون را باز کرده و منوهای آن را به درستی مشاهده کنید آن وقت است که خواهید دید محصولاتی در این سایت به فروش می‌رسند که برای در اختیار داشتن آنها تنها به دانلود نیاز است و به راحتی می‌توان آنها را خریده و لینک دانلودشان را دریافت کرد.

در ادامه متن می‌خواهیم شما را با سه دسته از محصولاتی در فروشگاه اینترنتی آمازون آشنا کنیم که می‌توانید به راحتی و با مصرف تنها یک گیگابایت از اینترنت خود، آنها را خریداری و دانلود کنید، آن هم محصولاتی که ممکن است در سایر سایت‌ها و در کشورمان یافت نشود.

بزرگترین کتابخانه الکترونیکی جهان

بدون شک می‌توان گفت بزرگترین کتابخانه جهان که هم در خصوص کتاب‌های چاپی و هم در خصوص کتب الکترونیکی فعالیت می‌کند، فروشگاه اینترنتی آمازون است. در واقع به راحتی می‌توان گفت سایت آمازون در فروش آنلاین کتب در تمامی جهان بی‌رغیب است زیرا با فروش حدود 6 میلیون نسخه کتاب که حدود 3.2 میلیون از آنها علاوه بر نسخه چاپی دارای نسخه الکترونیکی هم هستند، خود را در رده نخست موفق‌ترین و بزرگترین فروشگاه کتاب جهان معرفی کرده است.

بسیاری از محققین، دانشجویان، اساتید دانشگاه و سایر علاقه‌مندان به کتب گوناگون با دردسرهایی چون عدم وجود کتب مورد نظر در کشورشان روبه‌رو هستند اما آمازون این امکان را به کاربرانی چون ایرانیان داده است تا به راحتی بتوانند با ساختن اکانت در این سایت، به خرید کتب مختلف اقدام کنند. این کتاب‌های الکترونیکی دارای حجم‌های گوناگونی هستند که البته باید بگوییم به راحتی می‌توان چندین نسخه کتاب را تنها را صرف یک گیگ از سایت آمازون خریداری کرد.

محصولات فرهنگی در سایت آمازون

سایت آمازون علاوه بر کتابخانه‌ای عظیم و پر بار، محصولات فرهنگی متنوعی نیز برای مشتریانش تدارک دیده است. کافی است به سایت آمازون مراجعه کنید و در کنار کادری که برای سرچ محصولات گذاشته شده است، بر روی گزینه All کلیک کنید. در این شرایط کلیه دسته بندی‌های محصولات برای شما به نمایش در خواهد آمد که در بین آنها می‌توانید محصولات فرهنگی متنوعی را نیز بیابید.

شما به عنوان یک کاربر ایرانی که گاه از دسترسی به آلبوم‌های موسیقی، فیلم‌های سینمایی و محصولاتی از این دست محروم هستید، می‌توانید با مراجعه به سایت آمازون به راحتی به این محصولات دسترسی پیدا کنید. این سایت به روزترین آلبوم‌های موسیقی و فیلم‌های سینمایی را در دسترس کاربرانش قرار می‌دهند و آنها نیز با پرداخت هزینه می‌توانند محصول فرهنگی مورد نظر خود را دانلود کرده و از آن بهره‌مند شود. البته باید بگوییم بالطبع دانلود این محصولات حجمی از اینترنت شما را مصرف خواهد کرد که عموما آنها کمتر از یک گیگابایت هستند.

نرم‌افزارها و بازی‌های به روز جهانی در آمازون

سایت آمازون از بزرگترین فروشگاه‌های ارائه انواع نرم‌افزارها در نسخه‌های ویندوز، آیفون و اندروید بوده و به روزترین آنها را به کاربرانش ارائه می‌دهد. در سایت آمازون به راحتی می‌توانید از بین دسته بندی‌های محصولات به بخش اپلیکیشن‌ها مراجعه کنید که آنها نیز به چندین و چند دسته تقسیم می‌شوند که در نسخه‌های گوناگون برای سیستم عامل‌های متنوع تدارک دیده شده‌اند.

از طرف دیگر علاوه بر نرم افزارها، سایت آمازون ارائه دهنده انواع بازی‌های به روز دنیا است که کابران این سایت پس از افزایش اعتبار می‌توانند این بازی‌ها را خریداری کرده و دانلود کنند. لازم است بدانید عموما این برنامه‌ها نیز کمتر از یک گیگ حجم اینترنت شما را مصرف می‌کنند.

در پایان باید بگوییم برای خرید آسان از آمازون بهتر است از گیفت کارت‌های آمازون استفاده کنید تا مشکلی هنگام پرداخت هزینه‌های خرید خود نداشته باشید. این گیفت کارت‌ها در مبالغ مختلف اعتبار شما را در سایت آمازون تعیین می‌کنند که براساس آن می‌توانید محصولات مورد نیازتان را خریداری کنید.