گوش به زنگ

گوش به زنگ چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

گوش به زنگ

 

دلیل استفاده از خدمت گوش به زنگ ایگرد چیست؟ چرا باید قیمت یک کالای خاص را با گوش به زنگ ایگرد پیگیری کنیم؟ اینها سوالاتی است که ممکن است ذهن کسانی که با خدمت گوش به زنگ آشنا نباشند و اولین بار باشد که نام آن به گوششان می خورد را مشغول کند. اما خیالتون راحت باشه، چون در ادامه همه ی این سوالات رو جواب می دیم.

موضوع بسیار مهمی که بیشتر مشتریان آمازون از آن بی اطلاع هستند این است که قیمت‌های کالاها در آمازون به شدت متغیر هستند و به صورت هفتگی و حتی روزانه بالا و پایین می‌روند. دلیل این موضوع فضای رقابتی موجود در آمازون است. این فضا همانند یک حراجی عمل می‌کند به این ترتیب که برای یک کالای یکسان تعدادی فروشنده وجود دارند و به صورت روزانه قیمت‌های متفاوتی را برای محصول پیشنهاد می‌دهند. سایت آمازون به صورت هوشمند و اتوماتیک همواره کمترین قیمت را به شما عرضه می‌کند. این موضوع باعث می شود که فروشندگان برای رقابت با یکدیگر، با تخفیف گذاری بر روی محصولات با یکدیگر رقابت کنند.به همین دلیل سایت‌های متعددی هستند که به صورت روزانه قیمت‌های تمامی محصولات آمازون را تعقیب کرده و شما را از تغییرات قیمت محصولات آگاه می‌کند. ایگرد اولین سایت ایرانی است که به صورت روزانه، قیمت های محصولات مختلف در سایت آمازون را بررسی میکند و در صورتی که هریک از این محصولات به قیمت مورد علاقه ی مشتریان ایگرد رسید، از طریق گوش به زنگ، این تخفیف به آنها اطلاع داده خواهد شد.

نمودار تغییرات قیمت یک محصول را در سایت ایگرد هم میتوانید مشاهده کنید:

 

 

توجه داشته باشید که در برخی موارد تفاوت قیمت کف و سقف یک محصول بسیار معنی‌دار است و در این موارد تیم ایگرد استفاده از سرویس گوش به زنگ را به شما پیشنهاد می‌دهد.

ایگرد تاریخچه قیمت‌ محصول را به نرخ دلار امروز محاسبه می‌کند، به این ترتیب اثر نوسانات نرخ ارز از نمودار قیمت حذف شده‌است تا شما راحت‌تر و صحیح‌تر با این ابزار کار کنید.

چطوری باید از گوش به زنگ ایگرد استفاده کرد؟

قدم اول – فرض کنید شما محصولی که در عکس زیر میبینید را برای خرید مد نظر دارید:

حالا باید لینک محصول رو به ایگرد بدین تا اطلاعات محصول رو به شما نشون بده:

اگر توی صفحه معرفی محصول کمی به سمت پایین اسکرول کنید یک نمودار قیمت رو از اون محصول مشاهده می کنید، این نمودار نوسانات قیمت محصول در طول زمان رو به شما نشون میده، جاهایی که نمودار پایین اومده قیمت محصول کم شده و جاهایی که نمودار بالا رفته قیمت محصول زیاد شده:

همونطور که در تصویر بالا میبینید قیمت پایینی که ما از روی نمودار گرفتیم 766 هزار تومان هست (البته این محصول به قیمت پایین تر هم رسیده اما در این مثال، قیمت 766 هزار تومان برای ما معقول هست)

قدم دوم – خوب، حالا وقتشه که یک قیمت مناسب رو در نظر بگیریم و گوش به زنگ ایگرد رو فعال کنیم. برای اینکار مثل عکس زیر باید روی دکمه گوش به زنگ کلیک کنیم:

همونطور که میبینید ما در این مثال قیمت 770هزار تومان رو در نظر گرفتیم تا ایگرد هر زمان که این محصول به قیمت 770 هزار تومان رسید به ما خبر بده، بعد از تعیین قیمت باید روی دکمه ذخیره که در عکس بالا دیده میشه کلیک کنیم.

قدم سوم – حالا اگر وارد بخش گوش بزنگ در پروفایلمون بشیم میتونیم محصولاتی که براشون گوش به زنگ گذاشتیم رو مشاهده کنیم:

وقتی که وارد پروفایلمون بشیم میبینیم که این محصول برای گوش به زنگ قرار گرفته، حالا دیگه نوبت ایگرد هست که هر زمان محصول ما به قیمت دلخواهمون رسید در سریعترین زمان ممکن از طریق ایمیل به ما اطلاع بده.