از گذشته‌های دور تا به‌امروز، انسان‌ها و حیوانات پیوندی جدانشدنی از یکدیگر داشته‌اند. به‌ویژه در دهه‌های اخیر، علاقه‌ی انسان به حیوانات خانگی (پِت) چندبرابر شده است. از سگ‌های وفادار و گربه‌های ملوس گرفته تا پرندگان و ماهی‌ها، بسیاری از ما عاشق نگهداری از حیوانات هستیم. درهرصورت، کسی که از حیوانی نگهداری می‌کند باید به‌فکرِ تهیه‌ی مایحتاج او هم باشد. فروشگاه‌های مخصوص تهیه‌ی وسایل موردنیاز برای حیوانات خانگی در خدمت صاحبان آنها هستند. اگر هم کسی وقت آن را ندارد که در شهر بگردد و به این فروشگاه‌ها برود، می‌تواند از فروشگاه‌های آنلاین استفاده کند. در این مطلب، ۵ فروشگاه بزرگ پت در دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- Puplife

این سایت از سال ۲۰۰۳ تا کنون در حال فعالیت است. این سایت می‌داند که حیوانات خانگی مانند عضوی از خانواده هستند. آنها افتخار می‌کنند که می‌توانند بهترین محصولات را به صاحبان حیوانات خانگی ارائه دهند. از بهترین قلاده‌ها و طوق‌ها گرفته تا اسباب‌بازی‌های بسیار باکیفیت برای حیوانات خانگی، هرچه را بخواهید می‌توانید با قیمت مناسب پیدا کنید. (puplife.com)

۲- Olive

این وبسایت که مخصوص گربه‌ها و سگ‌هاست، محصولاتی سازگار با محیط زیست، مطابق با اصول اخلاقی و زیبا طراحی می‌کند. قلاده‌های باکیفیت، شامپوها، اسباب‌بازی‌ها و هر آنچه به حیوان خانگی شما مربوط است را می‌توانید در آن پیدا کنید. (olivegreendog.com)

۳- Doggiefood

این وبسایت نیز با محصولات بسیار باکیفیت، قیمت‌های عالی و ارائه‌ی خدمات به مشتریان یکی از بهترین فروشگاه‌های آنلاین است. Doggiefood هر آن چیزی را که صاحب حیوان خانگی برای او نیاز دارد مانند غذای خشک، غذاهای رژیمی خام و نظایر آن را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد. البته این وبسایت فقط مختص سگ‌ها نیست و محصولاتی هم برای گربه‌ها، اسب‌ها و پرنده‌ها دارد. (doggiefood.de)

۴- Amazon

آمازون را همه می‌شناسند و خبر خوب این‌که این فروشگاه آنلاین هم محصولات بسیار فوق‌العاده‌ای برای ارائه به حیوانات خانگی شما دارد. این‌که به‌دنبال یک آکواریوم عالی هستید یا یک جای خواب جدید برای توله سگ‌تان نیاز دارید فرقی ندارد، آمازون تمام این نیازها را پوشش داده است.

بسته‌بندی اقلام ممکن است تحت عنوان Prime Pantry باشد.

برای خرید‌های بیش‌از ۲۵ دلار و برای کسانی که بار اول است خرید می‌کنند، هزینه‌ی حمل‌ونقل رایگان است.

فرایند تحویل آن بسیار آسان است.

اطلاعات فروشنده موجود است.

خبر خوب‌تر این است که درحال‌حاضر خرید آسان از آمازون برای ایرانی‌های عزیز هم فراهم شده است. وبسایت‌های مخصوص خرید از آمازون به شما امکان می‌دهند هر چیزی را که برای حیوان خانگی‌تان نیاز دارید سفارش دهید و با کپی‌کردن لینک آن در سایت موردنظر همه‌چیز را به آنان بسپارید. با توجه به محرومیت کشورمان برای خرید از آمازون، ممکن است کمی هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل (از کشورهای دیگر به ایران) هزینه‌ی بیشتری را بر شما تحمیل کند، اما گاهی خرید برخی اقلام ارزش این هزینه را دارد.

۵- Petfinder

این وبسایت بیش از ۲۰ سال سابقه دارد و برای حیوانات خانگی مختلف صاحبان و خانه‌های جدید پیدا می‌کند. هر نوع حیوان از سگ، گربه،، خرگوش، پرندگان و حتی خزندگان در فهرست این وبسایت قرار دارند و بیش از ۱۴۰۰۰ نمایندگی برای سپردن این حیوانات به افراد واجدشرایط در دنیا تأسیس شده است. البته این وبسایت محیطی برای دوست‌داران حیوانات نیز هست و ارتباط این افراد را با یکدیگر فراهم می‌کند. (petfinder)