فروشگاه اینترنتی آمازون در بسیاری از زمینه‌ها محصولاتی منحصربه‌فرد دارد و حتی از صنعت پزشکی نیز غافل نمانده است. البته این فروشگاه هنوز به‌طور کامل وارد عرصه لوازم پزشکی نشده است، بااین‌حال محصولات جالبی در آن پیدا می‌شود و همگی آنها از سوی سازمان‌های پزشکی و بهداشتی معتبر تأییدیه دارند. در این مطلب برخی از محصولات لوازم پزشکی بسیار مفید و کاربردی که شاید مشابه آن را جایی نتوانید پیدا کنید، به شما معرفی خواهیم کرد.

جوراب برای تسکین درد پا

افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف از درد پا به‌ویژه درد پاشنه پا شکایت دارند.

شاید بسیاری از افراد دوست نداشته باشند که از لوازم پزشکی ای ماننده باندهای محکم و زمختی که برای رفع این مشکل وجود دارد استفاده کنند. آمازون به شما جوراب مخصوص درد پا را پیشنهاد می‌کند.

طراحی منحصربه‌فرد این جوراب مخصوص درد پا به‌شکلی است که کاملا شبیه جوراب عادی به‌نظر می‌آید و طرح‌های قشنگی دارد که هم برای مردان و هم برای زنان مناسب است. الیاف این جوراب بسیار محکم و فشرده است و سبب می‌شود پاشنه، مچ و قوس کف پا در وضعیت خوبی قرار بگیرند. ۸۰٪ این جوراب از نایلون و ۲۰٪ آن از الاستین است. این نوع طراحی سبب می‌شود هوا در آن جریان داشته باشد و به تنفس سلول‌های پا کمک می‌کند.

هنگام راه‌رفتن، دویدن و هر نوع فعالیت مشابه از آن استفاده کنید و تأثیر عالی آن را ببینید. می‌توانید نظرات کسانی را که از آن استفاده کرده‌اند بخوانید.

ترازوی بلوتوث‌دار

این ترازو که از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است، با اپلیکیشن‌های کنترل وزن و سلامت بدن مانند Apple Health، Google Fit و FitBit App در تلفن هوشمند شما هماهنگ می‌شود.

این ترازو وزن بدن را نشان می‌دهد و سپس این داده‌ها را به تلفن‌تان ارسال می‌کند. هر وقت اپلیکیشن موبایل را باز کنید، وزن، BMI یا شاخص توده بدن و درصد چربی بدن‌تان به شما نشان داده خواهد شد. با این اطلاعات وضعیت کلی بدن‌تان تجزیه‌وتحلیل می‌شود.

این ترازو  از جمله لوازم پزشکی بسیار دقیق است و حتی تغییرات ناچیز در وزن را نشان می‌دهد. ۴ الکترود با حساسیت بسیار بالا دارد و کف آن از شیشه ۶ میلی‌متری است. باتری‌های بسیار قوی دارد و دارای گواهینامه‌های معتبری از سوی سازمان‌های FDA/CE/FCC/ROHS است.

پشت‌بند

بسیاری از دردهای پشت و کمر به‌دلیل ایستادن در وضعیت نامناسب، قوزکردن و نظایر آن اتفاق می‌افتد. این محصول، ماهیچه‌ها و ستون فقرات را در وضعیت طبیعی نگه می‌دارد و به‌مرورزمان شکل آن را اصلاح می‌کند.

این پشت‌بند در کنار تمرینات فیزیوتراپی به درمان درد پشت، مهره‌ها و گردن کمک می‌کند.

یک کتابچه راهنما لوازم پزشکی همراه آن است که اطلاعات اضافی و تمرینات لازم را به شما ارائه می‌دهد.

پوشیدن این پشت‌بند بسیار آسان است و تسمه‌های آن طوری طراحی شده است که شانه‌ها را به پشت می‌کشد و از قسمت وسط پشت حمایت می‌کند.

بالش مخصوص برای فرم دادن بدن در خواب

این بالش طراحی منحصربه‌فردی دارد و شبیه یک نیم‌دایره است که به‌راحتی زیر زانو، مچ‌پا و مابین زانوها قرار می‌گیرد. به‌این‌ترتیب می‌توانید هم به پشت و هم به پهلو بخوابید.

قراردادن این بالش زیر زانوها به اصلاح گودی کمر و شکل پشت کمک می‌کند.

قراردادن بالش زیر مچ پا سبب می‌شود پاهایتان بالاتر از سطح بدن باشد و به‌این‌ترتیب گردش خون راحت‌تر صورت می‌گیرد. این کار به تسکین رگ‌های واریسی کمک می‌کند و برای بیمارانی که جراحی کرده‌اند نیز مناسب است. این محصول از سوی پزشکان و فیزیوتراپ‌ها توصیه شده است.

فوم فشرده درون این بالش ضد آلرژی است و رویه آن از پوشش سفید پنبه‌ای قابل شستشو است.