در سایت آمازون استدیو این امکان وجود دارد که فیلم‌هایی از سراسر جهان در آن آپلود شود و کاربران در آن فیلم‌های جدید که بر روی پرده سینما هستند را به راحتی ببینند و از آن لذت ببرند.

امکان دیگری که این سایت برای کاربران و البته نویسندگان و فیلم‌نامه‌نویسان فراهم کرده این است که آن‌ها می‌‌توانند فیلم‌نامه جدید خود را در سایت آمازون بارگذاری کنند و خوانندگانی که مشتاق خواندن فیلم‌نامه هستند، آن ‌ها را مطالعه و درباره‌‌شان نظر دهند. یکی از مزایای این کار این است که کاربران از سرتاسر دنیا می‌توانند به صورت آنلاین فیلم یا فیلم‌نامه مورد نظرشان را ببینند و آن را تحلیل کنند.

این که فیلم‌نامه‌ها در این سایت بارگذاری می‌‌شوند یک امتیاز و فرصت مناسب محسوب می‌‌شود و این امکان را به تهیه‌کننده می‌دهد که به راحتی فیلم‌نامه مورد نظرش را انتخاب و روی آن سرمایه‌گذاری کند. و نویسنده هم با تبادل نظر می‌تواند بهترین پیشنهاد را از بین دیگر پیشنهادها برگزیند و به یک انتخاب دلخواه برسد. البته شاید تصور کنید چرا نویسندگان باید به صورت رایگان فیلم‌نامه‌ها را در معرض عموم قرار دهند؟

باید گفت سایت آمازون استدیو به دو فیلم‌نامه برتر ۲۰هزار دلار جایزه می‌‌دهد و هر ساله یک جایزه یک میلیون دلاری برای بهترین فیلمی که ساخته شود و یک جایزه ۱۰۰هزار دلاری به بهترین فیلم‌نامه اعطا می‌کند. هدف سایت آمازون کمک به هنر فیلم‌سازی و فیلم‌سازان است که فیلم‌های برتر روز دنیا را با کیفیت در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

خیلی از فیلم‌‌ها در کشورهای مختلف با فیلم‌نامه زیبا ساخته و تولید می‌‌شوند اما آنگونه که باید دیده نمی‌شوند و قطعا این علاقه شخصی هر فیلم‌سازی است که فیلمش در سطح جهانی دیده و مطرح شود. یکی از اهداف سایت آمازون همین است که این امکان را در آینده‌‌ای نه‌چندان دور برای تمامی فیلم‌سازان مهیا کند.

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است و به اندازه کافی محبوبیت و مخاطب برای خود جذب کرده است که حالا با شروع یک کار جدید نیازی به تبلیغ نداشته باشد. تولید یا پخش فیلم توسط آمازون یک کار کاملا مخاطب محور به شمار می‌رود و شاید یکی از اهدافش حذف هالیوود و جانشینی آن باشد. با دعوت نویسندگان از سوی آمازون و سرازیر شدن هزاران فیلم‌نامه به این سایت، یک سکوی پرتاب برای خود به سوی ورود به هالیوود ایجاد کرد.

آمازون با استفاده از تعدادی از فیلم‌‌نامه‌‌ها توانست وارد صنعت ساخت فیلم و سریال شود و حتی قسمت‌‌های نخستین برخی از این ساخته‌های خود را که از فیلم‌نامه‌های ارسالی توسط نویسندگان بود را در سایت خود به اشتراک گذاشت تا هم خود و کار جدیدش را در معرض نمایش و معرفی قرار دهد و نظر کاربران را در این باره بداند تا در ساخت‌های بعدی ترتیب اثر دهد و هر روز این صنعت را در خود قوی‌تر کند.

همه‌ ما می‌دانیم که آمازون یک فروشگاه اینترنتی بزرگ و معتبر است که خرید از آن بسیار آسان و مطمئن است و تمامی اجناس با کیفیت و مذغوب هستند و کمتر کسی را می‌شناسیم که نام آمازون را نشنیده باشد. پس با شناختی که از این سایت بیست ساله داریم در رابطه با کار و فعالیت جدیدی که شروع کرده هم مطمئن هستیم.

مدیر آمازون با تاکید بر این که این سایت یک سایت مخاطب‌محور و مردم‌محور است اضافه کرد ما تلاشمان بهبود وضعیت هالیوود و فیلم‌سازی است و ما بر خلاف دیگر کمپانی‌ها کسی را برای تعیین اینکه چه چیزی مخاطب ببیند و بشنود نداریم و هر آنچه هست و دریافت می‌کنیم را در معرض تماشا قرار می‌دهیم.

آن دسته از فیلم‌سازان و نویسندگانی که با آمازون همکاری می‌کنند از رضایت مطلوبی برخوردارند. و از این‌که فیلم یا فیلم‌نامه‌شان در معرض دید عموم قرار گرفته شکایتی ندارند.

آمازون در این مدت کم تا جایی پیشرفت داشته که برای فیلم سازان این امکان را مهیا کرده که بتوانند فیلم‌نامه مصور تهیه کنند و این امکان توسط مهندسین زبده این سایت با نام نرم‌افزار قصه‌گو طراحی و ارائه شده. آمازون سعی دارد در آینده‌ای نه‌چندان دور کارمندان و حتی مدیران هالیوود را کنار بزند و قدرت را در دست بگیرد. بعید نیست با این سرعت پیشرفت و این حد از محبوبیت به زودی موفق شود.

آمازون بر این باور است با این کار(اشتراک فیلم و فیلم‌نامه‌ها در سایت) توانسته علاقه‌مندان بیشتری را به سوی خواندن و تحلیل کردن جذب کند و افراد بیشتری در سرتاسر جهان با آثار نویسندگانی که شاید نامشان در دنیا خیلی مطرح نشده آشنا شوند. در آینده‌ای نه چندان دور شاهد شگفتی‌های دیگری از سایت آمازون استدیو در حوزه هالیوود خواهیم بود.