5 زنی که مرزهای صنعت مد را جا به جا کردند

بخش عظیمی از دنیای مد را تولیدات محصولات زنانه در برگرفته است اما کمتر از زنانی که مرزهای صنعت مد را جا به جا کرده اند شنیده ایم.

واقعیت این است که زنانی هستند که چه امروزه و چه در گذشته چهره های تاثیر گذاری در صنعت مد بوده اند که با برخی از آن ها آشنایی داریم.

در این پست با ما همراه باشید تا به شما 5 زنی که در دنیای مد بسیار تاثیر گذار بوده اند را معرفی کنیم…

همچنین شما می توانید ترند های جدید بهاره و تابستانه را در پست های قبلی مطالعه کنید و ایده بگیرید.

Coco Chanel

coco chanel

کوکو شنل یکی از زنان تاثیر گذار در دنیای مد است که کمتر کسی هست که اسم آن را نشنیده باشد؛ تاثیر کوکو شنل به حدی قوی بوده است که نتایجش حتی در دنیای مد امروزه نیز قابل مشاهده است.

کوکو شنل یک طراح مد فرانسوی و یک تاجر بود که صاحب برند معروف Chanel بود.

Coco Chanel  اولین زنی بود که در دهه 1920 برای بانوان استفاده از شلوار را رایج کرد.

او از پارچه پنبه ای که برای دوخت لباس آقایان استفاده می شد، کمک گرفت و لباس های رسمی سبک و راحت اما شیک و فاخر را طراحی کرد و زنان را بعد از قرن ها از دست لباس های سنگین و سخت رهایی بخشید. همچنین کوکو شنل به نوعی اولین نسل لباس های ورزشی زنانه را نیز به وجود آورد.

Miuccia Prada

miuccia prada

میوچا پرادا، طراح مد ایتالیایی یکی از قدرتمند ترین و مهم ترین شخصیت های دنیای مد است.

او از دهه 80 در این عرصه فعالیت می کند و طراح بسیاری از محصولاتی است که به عنوان آیکون مد شناخته می شود مانند کیف های دستی که برای بار اول در اواسط دهه 80 از جنس پارچه های نایلونی طراحی و تولید شدند که او را به موفقیت چشمگیری رسانید.

بعد هاmiuccia prada  برند خود را با لاین لباس های آماده زنانه و لاین لباس های مردانه گسترش داد که اکنون برند پرادا تقریبا همه آیتم های مد را داراست.

میچوا همچنین بنیان گذار و صاحب برند میو میو نیز هست. او همکاری های خوبی با برند هایی مثل فندی و عزالدین عالیا داشته است و برنده جایزه طراح برگزیده از CFDA شده است.

جالب است بدانید Miuccia بیشتر خود را یک مدیر اقتصادی می داند تا یک هنرمند.

Vera Wang

vera wang

تقریبا همه کسانی که با دنیای مد آشنا هستند ورا ونگ را به عنوان نمونه یک طراح موفق در لیست  زنان تاثیر گذار می دانند.

همانطور که می دانیم صنعت مد آمریکا به درامد و سرمایه معروف است و ورا به عنوان یکی از سرمایه دارترین طراحان این کشور شناخته می شود.

Vera با توانایی منحصر به فردش به عنوان یک طراح لباس رسمی و فاخر با طراحی لباس های عروسش انقلابی در صنعت مد ایجاد کرده است. لیست بلند بالایی از افراد سرشناس مثل ایوانکا ترامپ، کیم و کلویی کارداشیان، ویکتوریا بکهام، آورین لوینگ و چلسی کلینتون و بسیاری دیگر از مشتری های او بوده اند.

طراحی لباس پاتیناژ برای ورزشکاران المپیک و لوازم اسب سواری نیز جز فعالیت های اوست.

ونگ در سال 2005 به عنوان طراح سال در مراسم CDFA و همچنین در سال 2013 جایزه افتخاری یک عمر فعالیت در صنعت مد را برای همین مراسم به دست آورد.  Wang  کارنامه بسیار درخشان و نفوذ بسیاری در مد دارد.

مجله فوربز vera wang را به عنوان 34 مین زن در لیست زنان ثروتمند خود ساخته 2018 معرفی کرد. ثروت او حدود 630 میلیون دلار تخمین زده شده است.

Betsy Johnson

betsy johnson

طراح مد  edgy، بتسی جانسون، حقیقتا یک طراح زیبا و جذاب است که قطعات زیبایی را خلق می‌کند که خارج از حالت عادی قرار دارند. او در اواخر دهه ۱۹۷۰ برند خود را در دوران جدید پانک آغاز کرد. او با شور و شوق بسیار در رقص و هنر بزرگ شد و این باعث شد که سبک لباس های او فوق‌العاده باشد.

سبک زندگی او زمانی با تغییر مواجه شد که دیزاین آوانگارد به بخشی از جنبش Youthquake در 1960 تبدیل شد. betsy در محله سوهو یک بوتیک را گشود و بیش از ۶۰ فروشگاه را در سراسر جهان افتتاح کرد.

جانسون با طراحی های فانتزی و پر از رنگ او تغییر عظیمی در دنیای مد به جا گذاشت و برای او جوایز بسیاری همچون بهترین طراح در مراسم America Fashion Awards  و Coty awards را به همراه آورد.

همچنین بتسی جانسون یکی از نام هایی است که در Fashion walk of fame ثبت شده است.

Madeleine Cheruit

شاید اسم مدلین شرو مانند اسامی کوکو شنل و میوچا پرادا شناخته شده نباشد اما حقیقت است که مدلین به نوعی راه را برای طراحی زن در نسل های آینده باز کرده است. شرو اولین زنی است که بنیان گذار و طراح یک خانه مد قدرتمند فرانسوی بود.

مادام شرو کارش را به عنوان یک خیاط در یک خانه مد کوتور شروع کرد اما استعداد او آنقدر استثنائی بود که توانست در سال 1905 یک برند با حدود 100 کارمند را رهبری کند. در حقیقت این شرو بود که پاول پوارت را برای راه اندازی برند حمایت کرد.

Madeleine برنده جایزه ووگ شد و جز معدود خانه های کوتور بود که در طول جنگ جهانی اول فعالیت می کرد.

هرچند که برند او در سال 1935 بسته شد اما تاثیر طراحی های او برای همیشه بر مد مخصوصا مد زنان به جا مانده است.