5 تغییری که آمازون در سال 2019 ایجاد خواهد کرد

آمازون همواره تغییرات شگفت انگیزی را برای مشتریان خود ارائه می کند. این تغییرات می تواند در زمینه مراقبت های بهداشتی و درمانی باشد یا تجارت خشت و ملات و احداث فروشگاه هایی برای خرید از آمازون به صورت فیزیکی.

آمازون بیش از 6000 کارمند در اوهایو دارد و دارای دو مرکز ارسال کالا در شهرهای اتنا و اوبتز است. در این مطلب به برخی از تغییراتی که ممکن است آمازون در سال 2019 ایجاد کند می پردازیم.

1. ارسال بسته های مرسوله با استفاده از روش های جدید

خرده فروشی های آنلاین همواره به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند کنترل بیشتری بر چگونگی ارسال و تحویل مرسوله های مشتریان خود داشته باشند.

با امکانی که آمازون فراهم کرده است، ارسال کنندگانی که با این شرکت قرارداد دارند می توانند سفارش های مشتریان را بعد از خرید از آمازون به دستشان برسانند. به این ترتیب آمازون از وابستگی به سایر شرکت های تحویل مرسوله بی نیاز می شود.

2. افزایش مراکز ارسال کالای آمازون

آمازون با افزایش مراکز ارسال کالا و مراکز توزیع در ایالات متحده آمریکا می خواهد رد پای خود را گسترش دهد. در اوهایو خرده فروشان بزرگ، مراکز ارسال کالای جدیدی در شمال رندال، مونرو و اوکلید ایجاد کرده اند.

شرکت های دیگر با اعطای تسهیلات و مشاوره های استراتژیک از طریق مذاکره با آمازون تا حد زیادی به این شرکت برای ساخت مرکز ارسال کالای جدید در مونرو کمک کرده اند. امکانات یک میلیون فوت مربع در نزدیکی میان ایالتی 75 و همچنین کارکنانی برای بسته بندی و حمل کالا در اختیار آمازون قرار گرفته اند تا این شرکت بتواند سفارشات مشتریان بیشتری را به دستشان برساند.

3. تجارت خشت و ملات

تجارت خشت و ملات اصطلاحی است که برای فروشگاه های فیزیکی به کار گرفته می شود و معمولا در مقابل اصطلاح فروشگاه ها و سازمان های مجازی به کار می رود.

آمازون به دنبال گسترش مفهوم Amazon Go خود در بازارهای دیگر است. اولین فروشگاه آمازون بدون خطوط پرداخت در سیاتل در اوایل سال 2019 راه اندازی خواهد شد.

مفهوم جدید آمازون با نام Amazon Go به مشتریان این موضوع را نشان می دهد که دنیا باید از فناوری های پیشرفته تر برای خرید بهره بگیرد تا آن ها در خطوط پرداخت معطل نشوند. همانطور که در خرده فروشی های بزرگ آنلاین منتظر ثبت سفارش و خرید نمی مانند.

برخی از کارشناسان صنایع معتقدند این مفهوم، آینده ی فروشگاه های خشت و ملات را رقم خواهد زد.

4. ایجاد یک رابطه ی نزدیک میان شرکت های هول فودز و آمازون

آمازون ارتباطش را با شرکت هول فودز بعد از خرید یک فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی در سال گذشته تقویت کرد.  شرکت هول فودز مارکت مجموعه ای از فروشگاه های زنجیره ای را در اختیار دارد که به خرده فروشی و عمده فروشی محصولات غذایی مشغولند. تمرکز هول فودز مارکت بر روی فروش محصولات غذایی ارگانیک و طبیعی است.

روز آمازون پرایم در سال 2018 در تاریخ 16 جولای شروع و تا 30 ساعت و روز 17 جولای ادامه داشت و شامل مبادلاتی در فروشگاه های هول فودز بود.

همچنین آمازون اعلام کرد که تمامی کاربرانی که عضو آمازون پرایم هستند می توانند از تمام فروشگاه های غذایی هول فودز مارکت در سراسر ایالات متحده آمریکا صدها محصول مختلف موجود در فروشگاه ها را با 10 درصد تخفیف بیشتر خریداری کنند. همچنین محصولات محبوب با تخفیف های بسیار بیشتری به فروش خواهند رسید.

5. ورود به صنعت مراقبت های بهداشتی و داروخانه ای

شرکت آمازون با قراردادی به ارزش یک میلیارد دلار، داروخانه ی آنلاین PillPack را خریداری نمود. PillPack یک استارت آپ دارویی آنلاین است که مشتریان آن می توانند به صورت اینترنتی داروی مورد نیاز خود را سفارش داده و داروها براساس دوزهای مشخص شده به صورت بسته بندی شده برایشان ارسال می شود. همچنین اگر مشتری بخواهد می تواند داروهایش را به صورت روزانه و هفتگی دریافت کند.

آمازون معتقد است که PillPack ترکیبی از یک تجربه ی خرید از داروخانه و نیز تمرکز بر روی فناوری روز است. شرکت آمازون اولین داروخانه های خود را در شهرهای منچستر و نیوهمپشایر  راه اندازی کرده است اما محصولات دارویی را به تمام ایالت های آمریکا به جز هاوایی ارسال می کند.