Amazon lunchpad چیست؟

Amazon lunchpad امکان ویژه‌ای از شرکت آمازون آمریکایی می‌‌باشد که در سایت این شرکت قرار گرفته است. اگر بخواهیم درباره‌ی آمازون لانچپد صحبتی داشته باشیم، ابتدا باید کمی درباره‌ی نحوه‌ی کار خود شرکت آمازون صحبت کنیم. همه ما می‌دانیم در دنیای اقتصاد وقتی صحبت از تجارت الکترونیک می‌شود فروشگاه آمازون همانند یک پادشاه بی‌نظیر در این زمینه فرمانروایی می‌کند. آمار اقلام فروش این شرکت تنها در کشور آمریکا، به 200 میلیون محصول در سال رسیده است. از این رو شرکت آمازون، به یک پلت فرم حیاتی فروش، برای کسب و کارهای مختلف به حساب می‌آید. ولی یک مشکل وجود داشت. کسب‌ و کارهای نوآورانه و جدید و کوچکی که به تازگی استارت کار خود را زده‌اند، چطور می‌توانند از این پلت‌فرم سهمی داشته باشند؟

مطمئنا تبلیغ این تولیدی‌ها و کسب و کارهای کوچک در میان انبوه محصولات دارای برند آمازون در معرض توجه قرار نخواهند گرفت. برای رفع این مشکل شرکت آمازون، پلت‌فرم جدیدی را به نام بخش amazon lunchpad در سایت خود راه‌اندازی کرد. این بخش به طور چشمگیری، دیدگاه شرکت را در بازار تجارت الکترونیک جهانی تقویت کرد.

آمازون لانچپد چیست؟

Amazon lunchpad ، پلت‌فرم منحصر به فردی است که به دو هدف در سایت آمازون راه‌اندازی شد. هدف اول ایجاد بازاری در بین بازار بزرگ آمازون بود که به مشتریان امکان دهد،‌ با طیف وسیعی از موارد تازه و نوآورانه تولید که به تازگی تولید شده‌اند روبرو شوند. هدف دوم از ایجاد این بازار، ارائه خدماتی فوق‌العاده برای کسب و کارهای کوچک بود که نیاز به دست کمکی‌ای برای دیده شدن داشتند. اگر درست متوجه شده باشید، خواهید دانست که بازار کوچکی که در بازار بزرگ آمازون به وجود آمده، با آن تفاوت دارد. درست است که آمازون بازاری برای تعداد زیادی از شرکت‌ها فراهم کرده بود، ولی بازار جدید آمازون لانچپد یک قسمت ویژه است و فروشندگان این قسمت از امکانات ویژه‌تری برخوردار خواهند شد.

بخش آمازون لانچپد کاربرپسند تر است؛ فروشندگان عضو Amazon lunchpad می‌توانند محصولات خود را همراه با داستان و روایت مخصوص خودشان به‌وسیله عکس و فیلم‌های مختلف در فضای بازتری برای مشتریان ارائه دهند. این فروشندگان از سهم بیشتری از تبلیغات داخلی و صفحه فرود سایت بهره خواهند برد.

Amazon lunchpad برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

آمازون لانچپد یکی از امکاناتی است که به کمک صاحبان کسب و کارهای کوچک آمده تا در کمترین زمان و حداقل زحمت، آنها را به اهداف بزرگ خود برساند. اما این خدمت به معنای این نیست که این مجموعه بدون اشکال است و برای تمامی کسب و کارها مناسب است. اولین موردی که برای این کار باید به آن توجه کرد این است که، برای اینکه یکی از فروشندگان آمازون لانچپد باشید باید در این شرکت غول آسا ثبت نام کنید. این بدان معنی است که باید خطر انتقال کل سرمایه‌تان را به عمده‌فروشی آمازون بپذیرید؛ درصورتی‌که شاید محصولتان را تا به­حال در معرض ارائه به مشتری‌ای قرار نداده باشید. البته این اصول کار تمامی شرکت‌های قوی و بزرگ است. با این کار شرکت برشی از حاشیه سود اولیه را برای خود برمی‌دارد.

این هزینه کوچک، برای پرداخت هزینه‌ پشتیبانی کامل است که شبکه لانچپد و آمازون ارائه می‌دهد. ولی این که در پایان روز، هر تولیدی‌ای که در این قسمت عضو است چقدر آمار فروش داشته و سود برده است و توانسته پرداخت این هزینه را جبران کند و از آمازون سود ببرد، از یک کسب و کاری به کسب و کار دیگر فرق می‌کند. پس قبل از اینکه عضو آمازون لانچپد شوید به تمامی جوانب فکر کنید. این که آیا Amazon lunchpad برای شما به وجود آمده یا نه.

چگونه فعالیت خود را در آمازون لانچپد شروع کنیم؟

برای این که در بخش آمازون لانچپد شروع به کار کنید باید روند ساده‌ای را پشت سر بگذارید. البته هنوز ثبت‌نام برای همه‌ی کشورها امکان پذیر نیست و شما برای ثبت‌نام به شماره تلفنی آمریکایی نیاز دارید. بعد از وارد کردن شماره تماس باید فرم را پر کنید. همچنین شما باید محصولی قابل حمل و ارسال داشته باشید که بتوانید در این بخش بفروشید.

بخش آمازون لانچپد افزونه‌ای جدید است که با فضای کاربرپسندش، هر اطلاعات جالبی را درباره شروع ایده و فعالیت تولیدی تا محصولات تولید شده و اهداف آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهد و این گونه است که مشتری می‌تواند به این کسب و کار کوچک اعتماد کند و خرید خود را از آن انجام دهد و به روند شهرت و موفقیت این کسب و کارها دامن بزند. هیچ زمانی در جهان تا به امروز، تا به این اندازه، امکان دیده شدن به سادگی و سرعت را برای کسب و کارهای کوچک امکان پذیر نکرده بود.