Fulfillment by Amazon چیست؟

حتما در رابطه با سایت آمازون و روش­های فروش آن شنیده­اید. روزانه افراد زیادی از طریق آمازون به سود و درآمد بالایی می­رسند. آمازون از طرق مختلفی فرآیند فروش را انجام می­دهد. یکی از روش­های آن، فروش کالاهای دست دوم می­باشد. در این روش افراد می­توانند کالاهای دست دوم خود را به راحتی از طریق آمازون به فروش بگذارند. هم­چنین افراد می­توانند کالاهای جدید را نیز با قیمتی مناسب بفروشند. در کنار همه این روش­ها، بهترین روش Fulfillment by Amazon می­باشد. Fulfillment by Amazon را به طور خلاصه FBA می­نامند. FBA ارسال محصول توسط آمازون را بسیار آسان کرده است. این روش به سبب مزایا و امتیازاتی که دارد به بهترین روش تبدیل شده است. که در ادامه به برخی از مزایای این شیوه اشاره خواهیم کرد:

تعریف  Fulfillment by Amazon:

در این روش آمازون تمام محصولات و کالاهای شما را به شیوه­ای استاندارد و مناسب انبار می­کند. انبار آمازون از لحاظ امنیت در سطح بالای قرار دارد. پس از این که افراد محصولات شما را پسندیدند و سفارش دادند، آمازون به صورت خودکار تمام محصولات را به شیوه­ای مناسب بسته­بندی می­کند. آنگاه آدرس مشتری­ها را بررسی کرده و سر تایم مقرر به دست آن­ها می­رساند. بنابراین شما می­توانید قهوه­تان را بنوشید و از ارسال محصول توسط آمازون لذت ببرید. با توجه به مطالب بالا می­توان پی برد که چرا FBA را بهترین روش برای ارسال محصول می­نامند.

مزایا و امتیازات روش Fulfillment by Amazon:

روش FBA مزایا و امتیازات بسیاری دارد. از جمله این مزایا می­توان به صرفه­جویی در هزینه اشاره کرد. اگر شما به تنهایی فرآیند دسته­بندی و ارسال محصول را انجام دهید، قطعاً هزینه‌هایتان بسیار بیشتر می­شود. هم­چنین ممکن است در این فرآیند اشتباهات زیادی را هم انجام دهید. برای مثال مشکلاتی در زمینه بسته­بندی صحیح محصولات ایجاد شود. با روش Fulfillment by Amazon شما هزینه­ای بابت پست محصولاتتان پرداخت نمی­کنید. شما تمام فرآیند FBA را با هزینه بسیار کمتر و با صرفه­تر انجام می­دهید. علاوه بر هزینه شما از لحاظ زمان هم جلو می­افتید. بدون این روش شما بایستی زمانی را برای بسته­بندی محصولات و ارسال آن­ها بگذارید. این در صورتی است که با  FBA­ هیچ زمانی را بیهوده تلف نخواهید کرد. به طور کلی می­توان گفت با FBA انرژی و زمان را برای خودتان نگه می­دارید.

بررسی پست به شیوه­ی Fulfillment by Amazon در مقایسه با پست به شیوه عادی:

برای همه گاهی این شرایط پیش می­آید که اداره پست، به موقع محصول را تحویل­ نداده باشد. در حالی که آمازون برای مشتریان خود در کمتر از 48 ساعت و رایگان محصولات را ارسال می­کند. در واقع آمازون برای مشتریان خود مزیت و امتیاز می­گذارد که به این امتیاز Amazon Prime می­گویند. افرادی که از روش Fulfillment by Amazon استفاده می­کنند، محصولاتشان از این امتیاز بهره­مند خواهد شد. بنابراین همان­طور که ملاحظه می­کنید، ارسال محصول توسط آمازون یک روش بسیار معتبر و ارزان می­باشد.

انبار کرد محصولات در روش  :Fulfillment by Amazon

از مزیت دیگر روش Fulfillment by Amazon انبار کردن محصولات است. شما می­توانید با خیال راحت محصولاتتان را به انبار آمازون بسپارید. اگر کالا و محصولات شما در طول شش ماه به فروش نرفت یا تنها تعداد کمی از آن­ها را توانستید بفروشید، بایستی هزینه­ای بسیار کمی برای این زمان بپردازید. که این هزینه در مقایسه با هزینه انبار کردن سایر شرکت­ها بسیار ناچیز می­باشد.

رسیدن به مرحله vendor   در FBA:

افرادی که میزان فروش بالایی دارند، آمازون شرایط ویژه­ای برای آن­ها قرار می­دهد. این شرایط ویژه شامل یک فروشگاه مخصوص محصولات در آمازون می­باشد. شما می­توانید برند خود را به راحتی تبلیغ کنید تا افراد زیادی از آن بازدید نمایند. البته بایستی اشاره کرد که این شرایط ویژه تنها برای افرادی است که محصولاتشان بسیار زیاد و با کیفیت می­باشد. بنابراین سعی کنید کیفیت محصولاتتان را در روش Fulfillment by Amazon افزایش دهید، تا بتوانید به جایگاه مناسبی در آمازون ارتقاء پیدا کنید. هم­چنین از مزیت­های بی­شمار آمازون بهره­مند گردید. در زمینه وندر شما می­توانید، برندهایی همچون ال­جی، سامسونگ و دیگر برندها را ملاحظه فرمایید.