Review های کالاها و rating  های فروشنده­ ها در آمازون چیستند ؟

Review های کالاها و rating  های فروشنده­ ها در آمازون چیستند ؟

آمازون یک شرکت آمریکایی است. شرکتی که با داشتن تنوعی 500 میلیونی از محصولات، توانسته سالانه  200 میلیون مورد فروش تنها در کشور آمریکا داشته باشد. این شرکت آمریکایی با سیاست‌هایی که در فروشگاه اینترنتی‌اش اعمال کرده توانسته به این حد از موفقیت درزمینهٔ تجارت الکترونیک برسد و مشتریانش را تا این حد از خود راضی نگه دارد. سیاست‌های این سایت، همواره مورد بررسی دیگر کسب و کارهای اینترنتی بوده و مورد تقلید قرار گرفته است. یکی از موارد و امکاناتی که در این سایت به منظور فراهم کردن محیطی آسان برای خرید مشتری‌ها ایجاد شده، امکان Review یا بازبینی کالا و رتبه‌بندی یا  ratingفروشندگان در آمازون است. این دو امکان باعث می‌شود خریداران بهتر بتوانند درباره محصولی تصمیم‌گیری کنند. امکان ثبت review کالا در آمازون باعث می‌شود هر خریدار نظر خود را درباره محصول بنویسد و دیگر خریداران از نظرش استفاده کنند. بازبینی کالا و ارسال نظر از سوی خریداران باعث می‌شود آمازون بتواند فروشندگان را رتبه‌بندی  (rating)بهتری کند.

Review کالا در آمازون

اگر شما از آمازون خریدی کرده باشید، می‌توانید یک بررسی یا دیدگاه به صورت ویدیو یا نوشته برای دیگر کاربرانی که قصد خرید محصول را دارند، قرار دهید. قبل از ارسال باید از شرایط و ضوابط ارسال دیدگاه، آگاهی داشته باشید. چرا که اگر دیدگاهتان در چهارچوب قوانین انجمن آمازون نباشد، ارسال نمی‌شود و در سایت به نمایش در نخواهد آمد. برای ارسال review کالا در آمازون، می‌توانید به قسمت جزئیات محصول در آمازون بروید و روی گزینه‌ی بررسی‌های مشتری در قسمت نظرات مشتری کلیک کنید. البته این گزینه هنوز در گوشی‌های همراه فعال نیست و برای ارسال ویدیو یا ارسال نظر، باید از رایانه استفاده کنید. وقتی نظری وارد می‌کنید یا از قرار دادن ویدئو در این بخش پشیمان شده‌اید، می‌توانید آن را ویرایش کرده یا حذف کنید. برای این کار به قسمت نمایه خود سری بزنید و در بخش فعالیت‌های انجمن، بازبینی‌ای را که می‌خواهید حذف یا ویرایش کنید پیدا کرده و گزینه دلخواه را انتخاب کنید.

 

رتبه‌بندی یاrating   فروشندگان در آمازون

فروش نیز در این سایت یکی مواردی است که برای فروشندگان اهمیت دارد. این‌که فروش آنها در چه رتبه‎‌بندی‌ای در سایت قرار دارد و اینکه چگونه می‌توانند آن را ارتقا داده و به حد مناسبی بالا ببرند. هر خریدی که از فروشنده‌ای انجام صورت گیرد، رتبه فروشنده در سایت بالا می‌رود. احتمالا فروشنده‌ای در بالاترین رتبه‌بندی قرار می‌گیرد که علاوه بر فروش بالا، محصولاتش دارای کیفیت مناسبی باشند و قیمت خوبی نسبت به کیفیتشان داشته و مشتری‌ها از آنها راضی باشند. یکی دیگر از عواملی که رتبه‌بندی ( (rating   فروشندگان در آمازون را افزایش می‌دهد، این است که، کاربر بازبینی خوبی نسبت به کالا داشته باشد. همچنین حمل کالا و ارسال آن از دیگر عوامل مؤثر در بالا بردن رتبه بندی فروشندگان در آمازون است. این که کالا به سلامت و سرعت به دست مشتری برسد همه به خدمات فروشندگان بستگی دارد.

 بالا بردن رتبه بندی یا rating  فروش در سایت آمازون

یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که گاهی برای محصولاتتان، تخفیف قائل شوید. این کار به رضایت بیشتر مشتریان می‌انجامد و فروش شما را به طور چشمگیری بالا می‌برد. البته باید تخفیف‌هایی که برای محصولاتتان قائل می‌شوید خوب باشد و خودتان دچار ضرر نشوید. یکی دیگر از کارهای مؤثر در بالابردن فروش و بالا بردن رتبه‌بندی ( (rating فروش در آمازون، وبلاگ نویسی و تولید محتوا در سایت یا شبکه‌های اجتماعی است. حتما لینک محصولتان را در تبلیغاتتان قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که پیوند را به قسمت خرید محصولتان در آمازون قرار داده­اید. سعی کنید محتواهایی آموزشی و مبتنی بر تحقیق در این فضاها قرار دهید که خریدار مطلب شما را بخواند و به شما اعتماد کند. یا این که به طور رسمی درباره محصولتان در آمازون تبلیغ کنید. یعنی با استفاده از مجلات و مطبوعات به تبلیغ کالایتان بپردازید و توجه خریداران را مستقیما به سمت صفحه خود در آمازون جلب کنید.